Skocz do zawartości

[E39] jaki najmniejszy rozmiar felgi?


Squier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam opony zimowe na felgach stalowych od E46. Chciałem je założyć do mojej drugiej beemki E39 523i touring. No i klops, felgi są za małe, przeszkadza zacisk hamulca. W instrukcji obsługi E39 napisane jest, że najmniejsze koła to właśnie 15', nawet w galerii na forum widziałem ten sam model na 15'.

Czy do E46 i E39 są inne felgi?

Czy może w moim E39 jest inaczej?

 

Pozdrawiam

 

Squier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą sytuacje, do e39 chciałem założyć zamiast 17'' lato - 15'' zima od mojego e46 i.....nie włazi na piaste? możliwe ? różnicy nie widać ( "minimalnie") czy 3 i 5 mają inny wym. piasty ? szerokości i ppppppppprosze o odp. Dodam że i 17 i 15 to oryginał bmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. felgi od 3'er nigdy nie będą pasowały, dlaczego? Otwór centrujący w E39 jest większy (74,1 - każda inna beemka ma 72,5). Po 2. musicie się liczyć z tym, że do E39 ET felg musi być mniejsze (ok. 15, natomiast 3'er ok. 35). I po 3. zależy jaki macie silnik (z tego co wiem do 530D minimalna felga, to 16", natomiast do niektórych benzynowych silników 15" wejdzie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops, felgi są za małe, przeszkadza zacisk hamulca. W instrukcji obsługi E39 napisane jest, że najmniejsze koła to właśnie 15'

Zacisk hamulca nie przeszkadza dlatego, że felga za mała tylko za głębokie ET. Stalówki do E46 mają ET42-47, a w E39 powinno być 15-20. Do 523 spokojnie możesz zakładać 15-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
z tego co wiem do 530D minimalna felga, to 16", natomiast do niektórych benzynowych silników 15" wejdzie.

 

I tu sie mylisz kolego. 15" cali pasuje zarówno do 530D jaki i np. do 523i. Wiem to z autopisji,sam jeżdze na 15" które były prędzej zalożone w 530D

 

Możliwe, że się mylę, nie znam problemu z autopsji, ale jednak wolałbym żeby wypowiedział się ktoś kto ma 530D, a nie tylko słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem do 530D minimalna felga, to 16", natomiast do niektórych benzynowych silników 15" wejdzie.

 

I tu sie mylisz kolego. 15" cali pasuje zarówno do 530D jaki i np. do 523i. Wiem to z autopisji,sam jeżdze na 15" które były prędzej zalożone w 530D

 

Możliwe, że się mylę, nie znam problemu z autopsji, ale jednak wolałbym żeby wypowiedział się ktoś kto ma 530D, a nie tylko słyszał.

 

Przecztaj mój poprzedni post jeszcze raz. 15" pasuja do 530D i do innych E39. Mój wujek miał właśnie 530D e39 którą rozwalił na drzewie pół roku temu,a ja teraz jeżdze na jego kołach z zimówkami które sa założone do 523i e39,także problem znam namacalnie,a nie ze słyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecztaj mój poprzedni post jeszcze raz. 15" pasuja do 530D i do innych E39. Mój wujek miał właśnie 530D e39 którą rozwalił na drzewie pół roku temu,a ja teraz jeżdze na jego kołach z zimówkami które sa założone do 523i e39,także problem znam namacalnie,a nie ze słyszenia.

 

Żeby rozwiać Twoje wątpliwości sprawdziłem w książce.

 

http://images45.fotosik.pl/222/3b754d9e5b70e624med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witajcie, Tym razem ja rozwiązuję wątpliowści.. Kupiłem dzisiaj nowiutkie felgi stalowe z zimówkami Et 20 felgi z katalogu w sklepie z oponami, zakładam a tu KLOPS jak ktoś inny pisał , koła 15 nie pasuja do 530d po 2001 roku!!!, Przeszkadzaja zaciski Hamulca przedniego, brat ma z 2000 i juz jest ok. To nie tylko stalówki nie pasują , ale i alusy też. Przekładałem i wiem w 100|%. zagłębiając się w forach znalazłem i potwierdzone zostało!!!! Wiec skazanie na min 16 calowe w wersjach 2001 i więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.