Skocz do zawartości

525i z 2001roku


lukaszsiwy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Po 1 weź czujnik grubości lakieru

Zobacz czy zderzaki lub końcówki zderzaków nie wiszą.

Sprawdź czy wszystkie przyciski w kabinie działają

Jeśli auto ma czujnik deszczu to zobacz czy przednia szyba lub uszczelka nie jest do wymiany bo jeśli tak to szyba z czujnikiem jest bardzo droga. ceny zaczynają Się od 700 z uszczelką

Jeśli auto ma na liczniku 200kkm to skóra na kierownicy nie powinna być poprzecierana- jeśli nie wierzysz to zapraszam do mnie i zobaczysz jak wygląda auto które ma prawdziwe 220 kkm.

Przy odpaleniu auta zobacz czy nie puszcza dymka z rury wydechowej

Przy włączonym silniku auto nie możne chlapać olejem przez bagnet- przez korek może bo w tych silnikach jest łańcuch rozrządu.

Przy ruszaniu z miejsca nie trzymając kierownicy auto nie może skręcać samo.

Jeśli w E39 są już zużyte tynie belki montowane przy moście i zawieszeniu to wymiana ich może kosztować 2000 zł a one porostu się zużywają i z tyłu auta słychać spore uderzenia na dziurach.

Musisz się ostro przejechać samochodem za zgodą właściciela bo jeśli ma się coś popsuć to właśnie w tym momencie .

Jeśli to Automat to biegi przy ostrym przyśpieszaniu nie mogą się ślizgać i maja być zmieniane bez problemów.

jeśli to manual to robisz taki zabieg- jedziesz wolno stała prędkością na 1 biegu i 2000 obrotach- wciskasz pedał gazu na max, po tym na 2 biegu jedziesz z 2000 obr i znów pedał na max i tak na każdym biegu. Auto w każdym przypadku musi nabierać prędkości i obrotów jednostajnie jeśli obroty rosną a prędkość jest bez zmian to sprzęgło do wymiany.

Po wojażach auto nie może się przegrzać ,wskazówka temperatury musi być maxymalnie w połowie pola a powinna być ok 1mm czy 0,5mm wychylona w stronę zimna. Inaczej pompa wody + pasek wieloklinowy do wymiany- do mojego pompa wody 380 zł niemiecka + pasek ok 60 zł + wymiana + 12 litrów dobrego płynu chłodzącego bo jak wiemy BMW lubią się przegrzewać wiec na to nie możesz oszczędzać.

 

 

I jeszcze wiele wiele innych rzeczy o których akurat nie pamiętam

 

Powiem jeszcze tak- nie bitego BMW super extra trudno znaleźć ale istotne jest to aby było dobrze naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem bmw 525i 2002 polecam serdecznie przed kupnem sie obawialem jak bedzie pali itp ale polecam strasznie

Moc 192 km wystarcza spokojnie autko spala w miescie od 10 do 11 litrow po trasie spala od 8 do 8.5 litra /100km

prz predkosci do 130 km nie przekraczajac 3000 obr/min dla mnie bajkaa jesli bedziesz chciał gaz to z tego co sie dowiedziałem instalacja kosztuje jakes 3000pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]spala w miescie od 10 do 11 litrow[...]

 

No ciekawy jestem w jakim mieście, chyba, że takim bez świateł, skrzyżowań i korków... w 520i w mieście nie da się zejść poniżej 11,5 a bez wątpienia ma wprawdzie niewiele, ale mniejsze zużycie niż 525i...

 

po trasie spala od 8 do 8.5 litra /100km[...]

 

... tu się zgodzę o ile nie przekracza się 120 km/h i jedzie się łągodnie bez wykorzystania w pełni dynamiki

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem w miescie trzeba liczyc 12-13,poza miastem przy spokojnej jezdzie 8-8.5 a jak troche ostrzej :twisted: to ok. 10 to i tak niezle jak na ta przyjemnosc zjazdy BMW. :!:

 

W pełni się zgadzam z Kolegą w tej kwestii...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie kryzys dopadl irish-y a pozatym troche porysowana i pare niedociagniec ale 3tys...przekladka+gaz jakies 2.5tys euro czyli za 6tys.na gorke +-mam dobre autko i przebieg maly bo 62tys mili----sprawdzony chociaz tu malo kto sie bawi w cofanie poza rodakami i romami :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie moze sie to wydaje nieprawdziwe ale tak jest .

Samochos kupiłem 8 miesiecy temu wyprodukowany w grudniu 2002 pierwsza rejstracja w styczniu 2003.

Auto było serwisowane do konca przez dilera bmw jak go kupiłem miał około 130 000 km przejechane.

Wierzcie lub nnie tu gdzie mieszkam auto w miescie spala mi 11 litrow

w drodze do polski spalił mi 8,4 litra/100km

w druga strone do granicy polskiej spalil mi 7,1 choc coprawda nie dało sie jechac szybko mak 100km/h( auto z kierownico po prawej stronie :) ) do autostrady na ktorych starałem sie nie przekraczac 130- 140 km/h....

gdy wchodzw w diagnostyke obd komputer pokazuje spalanie na ostatnich 50km 9.8l/100km choc on oszukuje raczej :) bo z tankowani mi wychodzi co innego :)

 

a co do instalacji lpg tutaj powiedział mi polak ktory takie instalacje zakłada ze za 1100 f w radomiu mechanik powiedział mi 2800pln kumpel do bmw318ci zakładał w warszawie zaplacił 2600.. wiec warto popytac i poszukac . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.