Skocz do zawartości

Uszkodzony siłownik T.klapy-nie moge jej otworzyć...


Rogalotti

Rekomendowane odpowiedzi

To może jak już wywalać dziurę w blasze, to w tej za oparciem tylnych foteli ? - nic nie będzie rdzewieć, nikt tego nie będzie widział itd. tylko trzeba uważać na tapicerkę w bagażniku. Ale trzebaby sprawdzić, czy da się dostać do zamka w bagażniku przy zamkniętej klapie od wewnątrz bagażnika.

 

Tak mi sie wydaje ze to sensowna alternatywa - ja co prawda nie

mam rekawa na narty, ale w otworze po rozlozeniu podlokietnika z tylu

i odczepieniu skorzanej zaslonki jest przetloczenie, ktore mozna by

po prostu wyciac. Otwor jest dosyc spory, co najmniej 15x20 cm

wiec podejrzewam ze jesli juz gdzies wiercic, to tamtety dalo by sie

relatywnie najwiecej zrobic.

 

Jesli juz tamtety bym sie dostal, to sprobowal bym zrobic tak:

 

- sciagnac plastik pod dolna krawedzia klapy (nawet kosztem zniszczenia

go)

- odkrecic dwie sruby trzymajace zaczep rygla do nadwozia

- uniesc klape wraz z zaczepem zakotwiczonym w ryglu.

 

Do manipulacji zapewne potrzebne beda narzedzia na jakichs

nienaturalnie dlugich, sztywnych "przedluzkach" ale jako ze wszystko

jest w miare w linii prostej, nie powinno byc szczegolnych problemow.

 

Oczywiscie jako podstawowa sprawe zapewnil bym mozliwie dobre

oswietlenie miejsca pracy - latarka skierowana przez otwor to za malo.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyszlo mi na mysl ,czy przypadkiem nie mozna ruszyc troche klapa w poprzek/cos podlozyc miedzy klape a karoserie/ moze cos pomoze .

pozdrawiam

psychop tylko nie pisz ,ze mysle tylko czasem :D

 

Belgus ja nie mam do Ciebie nic personalnie, jesli krytykuje to

niektore pomysly a nie Twoje zdolnosci intelektualne :)

 

Wlasciwie to problem mnie tak ruszyl ze wczoraj wieczorem jak lezalem

w lozku to jeszcze sie zastanawialem co by tu zrobic i myslalem o

jakims przesunieciu klapy wlasnie tylko ze w osi ruchu zawiasow

jakimis rownomiernie podlozonymi, nie uszkadzajacymi lakieru

przedmiotami - moze zapadka rygla po prostu by sie zerwala. Chociaz

nie jestem pewien czy potrzebna do uzycia sila nie jest na tyle duza

ze uszkodzi nadwozie.. :)

 

Ogolnie problem z kategorii trudnych i byc moze jakies niecodzienne

rozwiazanie pomoglo by rozwiazac

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do zlodzieji, Oni Ci to otworza. Przyjedz do Wrzesni :).

 

 

Oficjalnie prosze moderatora o wysylanie ostrzezen uzytkownikom

postujacym podobne herezje na lamach Forum.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z wycinaniem pod tablicą...

W ostateczności wytnij pokrywę bagażnika. Kupisz drugą, lakier i po sprawie. Ja bym jednak podjechał do Fusa i tych speców od zamków na Placu Grzybowskim.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde poddaje się... jutro jade do jakiś speców... mam kontakt do jednych z warszawy. Podjadę też do tych na pl. Grzybowskim ??. Do fusa także. W poniedziałek dzwoniłem do BMW Bavaria - zostawiłem ich z problemem do rozwiązania... mieli oddzwonić - do dzisiaj do mnie nie oddzwonili :mrgreen:

 

Myśle, że złodziej przy tej klapie mógłby co najwyżej postać i popatrzeć jak sie prezentuje tył mojego auta na 265mm oponach 8)

 

Psychop: mam nadzieje, że mój problem nie wpłynął za bardzo na Twój brak koncentracji dzisiaj w pracy (nieprzespana noc) :lol:

 

Dzięki wszystkim za rady...

 

PS. Wcale nie jest fajnie mieć auto bez bagażnika... kurde jak ludzie jeźdzący maluchami dają sobie rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc sytuacja wygląda tak. Właśnie dzwoniłem do gościa który zajmuje sie otwarciem choler... klapy. Pod rejestracją napiercił dziurkę wielkości wiertła 6-ki. Włozył zagięty pręt i zwolnił rygiel. Więc klapę mam już otwartą. Oczywiście dziurka będzie zaspawana itp itd więc z tym nie będzie problemu. ALE TERAZ POJAWIŁ SIE NOWY PROBLEM :!: :!: . Według jego relacjj przekręcenie kluczem w lewo w klapie powoduje otwarcie centralnego zamka i NIE zwlania rygla w tylniej klapie. Czyli posostaje mi zakup nowego siłownika i modlenie sie co noc do Boga żeby ten nigdy się nie zaciął bo znów padnę na ładną sumkę.

 

CZY MOŻECIE SPRAWDZIĆ U SIEBIE CO SIĘ DZIEJE JAK PRZEKRECICE KLUCZYK W LEWO :?: .

 

Bo jeźeli przekręcenie klucza w klapie nie powoduje mechanicznego zwolnienia rygla to BMW zrobiło niezłego babola, że ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sytuacja wygląda tak. Właśnie dzwoniłem do gościa który zajmuje sie otwarciem choler... klapy. Pod rejestracją napiercił dziurkę wielkości wiertła 6-ki. Włozył zagięty pręt i zwolnił rygiel. Więc klapę mam już otwartą. Oczywiście dziurka będzie zaspawana itp itd więc z tym nie będzie problemu. ALE TERAZ POJAWIŁ SIE NOWY PROBLEM :!: :!: . Według jego relacjj przekręcenie kluczem w lewo w klapie powoduje otwarcie centralnego zamka i NIE zwlania rygla w tylniej klapie. Czyli posostaje mi zakup nowego siłownika i modlenie sie co noc do Boga żeby ten nigdy się nie zaciął bo znów padnę na ładną sumkę.

 

CZY MOŻECIE SPRAWDZIĆ U SIEBIE CO SIĘ DZIEJE JAK PRZEKRECICE KLUCZYK W LEWO :?: .

 

Bo jeźeli przekręcenie klucza w klapie nie powoduje mechanicznego zwolnienia rygla to BMW zrobiło niezłego babola, że ręce opadają...

 

 

U mnie po przekreceniu w lewo kuczykiem odryglowuja sie drzwi i otwiera klapa, ale nie przez silownik tylko mechanicznie.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej - u mnie po przekręceniu w lewo mechanicznie jest otwierana klapa - jak już wspomniałem jeździłem ponad miesiąc bez siłownika i po kilka razy dziennie korzystałem z bagażnika więc mechanior się myli.
http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto. Rozmontowałem kompletnie całe to ustrojstwo. I wszystko wskazuje na to, że albo ktoś założył zamek od innego modelu albo komuś w fabryce upadła ściana na głowe. Mianowicie ZAMEK nie ma możliwości sterowania cięgnem idącym do rygla. Po moich modyfikacjach teraz mogę otwierać kufer z kluczyka ale bez sprawnego siłownika:

 

1. nie mogę otwierać klapy z guzika (oczywiste)

2. nie działa oświetlenie kufra a raczej działa ale po zamknięciu dalej się pali :shock: (widocznie w siłowniku są za to odpowiedzialne końcówki obwodu)

3. po założeniu nowego siłownika będe musiał znów wrócić do zamka seryjnego bo teraz cięgno jest na sztywno i siłownik (nowy) "zmieliłby się" przy pierwszej swojej próbie zwolnienia rygla.

 

Generalnie nie wiem o co chodzi... będe musiał chyba posprawdzać wszystko po numerach z katalogu bo z tego co widziałem nie ma możliwości (bez moich przeróbek) otwierania klapy z kluczyka...

 

Pytanie brzmi po cholere wogóle u mnie jest cięgno między zamek a rygiel w klapie :?: (mam pewne typy ale licze na wasze sugestie)...

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Ja się dołącze do postu, mam problem z otwieraniem klapy gdyż działa otwieranie z kluczyka wsadzonego w zamek tylniej klapy, ale otwieranie z pilota, ani z wewnątrz, ani z nad tablicy rejestracyjnej nie działa, co jest popsute i teorytycznie jaki koszt naprawy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapy nie da sie zdemontowac, poniewaz jest za nia metalowa przegroda

(i swoja droga bardzo dobrze,z e tam jest).

 

Psychop po co Ci ta przegroda :?: :?: :?:

 

Czyżbyś woził w bagażniku niewygodnych osobników :?: :norty:

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Temat już dość dawno nie odświeżany ... mam to samo czyli zablokowana klapę na "amen" , nie działa siłownik , nie działa przekręcanie w lewo kluczykiem w zamku , no i na dodatek mam przegrodę miedzy kabina a bagażnikiem , czy macie jakieś sugestie jak otworzyć klapę (oprócz wiercenia dziur w klapie - bo jak z kluczyka nie idzie to pewnie cięgno spadło i nie ma połączenia z ryglem ) pozdrawiam wszystkich ale na smutno ... tym razem :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.