Skocz do zawartości

320d kopcenie


kroker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie "przerabiam" temat kopcenia na biało-niebiesko w BMW E46 200D i już myślałem, że jestem blisko rozwiązania problemu, niestety.

Było tak, że za autem unosiła się "zasłona dymna", a z chłodnicy ubywało płynu.

Wymieniłem chłodniczkę spalin (element, gdzie płyn z chłodnicy może przedostać się do wydechu, gdy jest uszkodzona) i jest lepiej, ale dymi nadal, tyle, że mniej. W warsztacie, gdzie dokonywano wymiany powiedziano mi żebym trochę pojeździł, bo może płyn chłodniczy, który się dostał do wydechu musi się "wypalić", a jutro po ostygnięciu auta, zobaczę czy po ok. 50 km. jazdy ubyło płynu. Jeśli tak to jestem pełen czarnych myśli, zobaczymy co na to serwis.

Tego gościa, który "regeneruje" chłodniczki można znależć na Allegro, część kosztuje 330 zł + koszty wysyłki.

Może jakaś podpowiedź odnośnie mojego problemu, ze strony Szanownych Właścicieli BMW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo po zatankowaniu w orlenie. wlałem środek wynn"s high pressure 3 do common rail za ok 80 zł 500ml. po kilkudziesięciu kilometrach problem ustał. wiadomo jak każdy diesel dymka przy wyprzedzaniu puści ale to norma. w każdym bądź razie zasłona dymna się skończyła przy energicznej jeździe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
U mnie z kolei zadymi przy "zimnym starcie" na biało/siwo przez kilka sekund, ale nie jest to tylko półprzezroczysta para tylko "gęstsza biała chmurka" po rozgrzaniu nie kopci wcale - nawet przy cięższej nodze, przy odpalaniu ciepłego silnika też nic nie dymi - dzisiaj dokładnie sprawdzałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

330d

 

po chiptuningu kopci jak siemaszwojtek. Po prostu czarna zasłona dymna.

Nieszczelnosci w dolocie wykluczone. Dymienie pojawia się się gdy turbo zaczyna chodzić...

 

Jaki następny krok?

turbina? (czasem wydaje dziwne jęki, ale bardzo rzadko i bardzo krotko) - jak sprawdzić niedomagającą turbinę?

przepływomierz?

wtryskiwacze? - jak sprawdzić? wystarczy czyszczenie czy trzeba kupować nowe? Kogo z okolic wwy możecie polecić do ich sprawdzenia? Do testu trzeba wymontować czy można sprawdzić podpinając pod komputer?

 

 

HELP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.