Skocz do zawartości

[E36] Z3 - Polerka tylnej szyby


saron22

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakis sprawdzony sposob na przywrocenie przejzystosci tylnej szyby?? czytalem na Cabrio clubie ze swietnie sprawdza sie pasta TEMPO ale problem w tym ze dzis pojechalem Tempo od zewnatrz i od srodka i przyznam ze dupy nie urywa. Czy ktos z was ma jakis lepszy sposob?? moze Ty pitres masz jakis sprawdzony sposob rodem z USA albo z D??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bylo Wojtku i to nie raz , ja proponuje produkt rodem z ASO, nie jest szczegolnie drogi, a daje naprawde dobry efekt - pisalem juz o tym :

 

"ja uzylem org. srodka BMW o nazwie : cabrio heckscheiben-reiniger . Tuba 75ml na jedno polerowanie zuzylem moze z 10% tej tuby ;) . Cena tubki w ASO niecale 32 zl na allegro 38 zl plus wysylka .

 

Polecam ten srodek , latwo sie poleruje (cos jak pasta tempo ale do szyby ;) ) , i daje dobry efekt . Minus - nie wolno dotykac do materialu bo zostawia biale slady trudne do usuniecia .

 

Efekt (zdjecia przed nie mam ,ale nie bylo praktycznie nic widac przez ta szybe) :

 

http://www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3galeria/szyba1.jpg

 

http://www.members.lycos.co.uk/piotres2/z3galeria/szyba2.jpg

 

 

:dance: "

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem w ASO w Bydgoszczy bo tez kiedys slyszalem o tej pascie ale powiedzieli mi ze preparat nie jest dostepny na sztuki a jedynie z calym kuferkiem do pielegnacji samochodu za jedyne 260 zl. Na allegro szukalem ale niestety nie znalazlem. Moze ktos z was moglby mi to kupic w swoim ASO i wyslac mi to paczka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem w ASO w Bydgoszczy bo tez kiedys slyszalem o tej pascie ale powiedzieli mi ze preparat nie jest dostepny na sztuki a jedynie z calym kuferkiem do pielegnacji samochodu

 

to jakaś wierutna bzdura albo kupiłem coś innego ... zakupiłem taki kuferek do pielęgnacji kabrio i wew. były szampon, środek do usuwania trudnych zabrudzeń z lakieru, płyn do plastików zew, płyn do czyszczenia dachu oraz jego konserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim forum przeczytałem, że niektórzy polerują....pastą do zebów :lol: spróbowałem u siebie na małym fragmencie i to naprawde działa :D :mrgreen: polecam :) a i plastX od MEguiars też polecam ;)
http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwilowo CHYBA jednak nic z aso nie bede zamawial ...ale pewnosci jeszcze nie ma. Jakbym jednak jechal w tym tygodniu to dam znac . Wstrzymaj sie do konca tygodnia tego , albo jak nie chcesz czekac i zyc w niepewnosci to zamow plastiX'a meguiarsa ;).

 

A co do Caramby - nie pamietam nicku z allegro, kupowalem to juz ponad rok temu, rzeczywiscie juz teraz tego nie ma na allegro . Popytaj sprzedawcow sprzedajacych inne produkty Caramby . Mozesz tez kupic tez "zolty" spray do impregnacji namiotow - zly nie jest raczej , tyle tylko ze to sam impregnat.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

:) Nabyłem cały zestaw kosmetyków od Meguiars, wczoraj przetestowałem preparat Plastx do czyszczenia powierzchni przeźroczystych, choć nie tylko, wykonanych z tworzywa, miałem czas na polerkę ale tylko strony zew szyby w Z3 (muszę wymyślić jakiś sposób na polerkę str wew, ponieważ dostęp utrudnia mi windshot, który składa się tylko w kierunku tyłu auta) i efekt jest naprawdę zadowalający:), fotki zamieszczę jak wyczyszczę dach i karoserię :)

 

nick allegro sprzedającego: Nuovo_Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chciałem tylko powiedzieć, że Tempo działa naprawdę fajnie na zmatowiałą szybę. Wypolerowałem ją "kompleksowo", można by rzec, i widoczność poprawiła się NIEZIEMSKO. Teraz coś przez nią widzę, wcześniej tylne lusterko służyło tylko do poprawiania fryzu, bo domyślne zastosowanie nie miało sensu.

 

Wciąż jest porysowana - nie czarujmy się, trudno usunąć rysy z tego typu materiału, ale z rysami trzeba się chyba pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko powiedzieć, że Tempo działa naprawdę fajnie na zmatowiałą szybę. Wypolerowałem ją "kompleksowo", można by rzec, i widoczność poprawiła się NIEZIEMSKO. Teraz coś przez nią widzę, wcześniej tylne lusterko służyło tylko do poprawiania fryzu, bo domyślne zastosowanie nie miało sensu.

 

Wciąż jest porysowana - nie czarujmy się, trudno usunąć rysy z tego typu materiału, ale z rysami trzeba się chyba pogodzić.

 

Ekhangel, co to za Tempo? Podeślij s.v.p. jakiegoś linka, muszę poprzecierać tylną szybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie u mnie priorytetem nie było usuwanie rys, a starcie nagromadzonego brudu, który przez lata nieczyszczenia szyby krytycznie obniżył widoczność. Chwalę tu sobie Tempo, bo jednym przetarciem na mikrofibrze ściągał wszystko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wiele innych preparatów o podobnej konsystencji robiłoby zapewne to samo. Ale, jak mówiłem, trudno powiedzieć, żeby zostały usunięte jakieś rysy.

 

Jeśli więc wasza szyba jest czysta, a tylko zarysowana (jak moja - co nie przeszkadza mi aż tak bardzo) - nie polecam Tempa, bo nic nie da. Ten Autosol powyżej wygląda obiecująco - może ktoś opisze jego działanie, po zakupie?

 

Na zroadster.net polecają jeszcze Autoglym SRP - środek tak naprawdę do lakieru, ale wg nich usuwa też niektóre rysy. U nas łatwo dostępny i popularny wśród detailerów, więc może ktoś by miał, i mógł sprawdzić.

 

http://i852.photobucket.com/albums/ab83/gazhyde/BMW%20Z3/rearscreen_during.jpg

 

To nie jest zdjęcie mojego auta, ale tak właśnie wyglądała moja szyba - po prawej widać zabrudzenia, a po lewej - obszar wypolerowany w moim przypadku Tempem. Różnica kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.