Skocz do zawartości

Dwa rozne silniki w Bmw 325i


Philip

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak kupiłem auto to średnie spalanie byłego właściciela było 14,5 a ja mam 10,5.

A nie można powiedzieć że jeżdżę nad wyraz spokojnie. Tak wiec rozmowa o spalaniu ma się nijak do porównywania różnych osób i ich spalania :mrgreen: :. Na to wpływa za dużo zmiennych żeby znowu wałkować o tym :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli można proszę o konkrety, ile w mieście pali 320i 150KM, a ile 325i 218KM? Czy 320i 150KM jest na łańcuchu?

Jeżdżę 320i 150KM od roku i spalanie nigdy nie przekroczyło mi 7,4 litra. W trasie w zależności od stylu jazdy od 5,3 do 6,3. Silnik jest oczywiście "na łańcuchu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zalozenia benzyny nowoczesne z wtryskiem bezpośrednim powinny mieć jak najlepsze paliwo, czyli 98 / Vpowe Racing 100.

 

Do wolnossących można lać spokojnie 95 (zwykły Vpower, etc).

 

Wszystkie nowe R6 BMW mają wtrysk bezpośredni.

 

 

Jakie uszkodzenia mozna spowodowac lejac 95 do silnika wtryskiem bezposrednim?

żadne uszkodzenia i nie robmy problemu z ilosci oktanow ... nie jest to prom kosmiczny . Poza tym to nieprawda ze do nowoczesnych lejemy 98 oktanow. Liczba oktanow odpowiada szybkosci spalania mieszanki. Jak szybkosc spalania bedzie za duza to mamy doczynienia ze spalaniem stukowym czyli przed zaplonem. Ja nie widze problemu zeby lac tam 95 , oczywiscie z 98 tez nie bedzie problemow ale dla swietego spokoju przeczytaj instrukcje... PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam softa wlasnie z modelu 330 i teraz mam 272KM. Znacznie lepsze osiagi chociaz seryjne 218KM tez daja rade. Niewielkim kosztem mozna sobie podniesc moc o 25proc a to powoduje bestie:) Polecam zdecydowanie ten silnik.

pozdrawiam

 

Gdzie zmieniałeś programik ?

 

W silniku bez turbo tak łatwo podnieść moc az o tyle bez modyfikacji silnika?

 

Ogólnie nie łatwo właściwie nie da się. Tylko w tym silniku się da bo to jest po prostu operacja "odblokowania" fabrycznego potencjału. BMW żeby oszczędzać na lini produkcyjnej robi takie same silniki do różnych modeli i tylko różnicuje je softem. W tym przypadku silnik 325i to ten sam silnik co 330i tylko 325i jest mulnięty progsem. Trzeba mu dać progsa od 330i i nagle 325i zmienia się w 330i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - popatrz sobie na dalsze posty tego użytkownika albo moje z tego czasu to się przekonasz, że w tamtym silniku się nie dało tylko się wydawało.

Z resztą w nowszym 325i też się nie da.

 

Nie wiem skąd się biorą te plotki ale to zwyczajnie nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja bym do końca nie wierzył w to co napisane w dowodzie, w moim przypadku "pani w okienku" chciała mi wmówić, że mam pojemność 2799ccm bo samochód 328xi z usa, pojemność oczywiscie 2996ccm i kosztowało mnie to jeszcze jeden kurs do diagnosty, bo tłumaczenia że to tylko taki model nic nie dają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.