Skocz do zawartości

zapchany katalizator...


arturo193

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy na wstepie chce przeprosic wszystkich z ktorymi toczylem na tym forum sprzeczke o zasadnosci pozbywania sie katalizatorow...zuzytych katalizatorow.Ale zaczne od poczatku.Wiele jest na tym forum postow z propozycja pozbywania sie kata czy katow w autach z przebiegami powyzej 200 tys km.Zawsze bylem przeciwny takim dzialaniom ale ostatnio zmienil sie moj swiatopoglad...a raczej...katopoglad.Moj szanowny Kolega ostatnio sprezentował sobie Mercedesa W140 600 SEL.Piekne auto i bardzo zadbane,sciagniete ze Szwajcarii z przebiegiem 280 tys km.Ale jakies takie slabe jak na swoje 410 koni i do tego jeszcze troche szarpalo skrzynia przy zmianie biegow...raz slabo a innym razem dosyc mocno.I brak tej mocy byl naprawde widoczny.Auto zachowywalo sie raczej jak by mialo 200 a nie 400 koni.Ale silnik pracowal pieknie na wolnych obrotach ale w czasie jazdy jakby sie dlawil przy przyspieszaniu.Znajomy mechanik od razu zaproponował sprawdzenie katalizatorow,stwierdzil,ze moga byc zapchane.Nie bardzo chcialo mi sie w to wierzyc,raczej stawial bym na przeplywki.Ale Kolega zdecydowal sie rozpruc katalizatory i co sie okazalo...od strony kolektora wydechowego katalizatory wygladaly jakby sie stopily,jakby byly z plastiku i ktos potraktowal je ogniem,w jednym nie bylo prawie juz otworow tylko stopiona masa.Po wywaleniu katow...uwierzcie mi...to potezne ponad 2 tonowe auto rozpedza sie do setki chyba w troszke ponad 6 sekund a skrzynia nawet nie szarpnie,zmienia biegi jak masełko.W mojej 740 tez borykam sie od dosyc dawna z brakiem mocy i wymienilem wiele rzeczy a moc jest nie taka jak kiedys.Jak pojade na Swieta(auto stoi w PL)to zabiore sie za sprawdzenie katow.Bmw ma przejechane 265 tys i moze tez katy sa zapchane.Dodam jeszce,ze jak ja kupilem 6 lat temu to gdy przyciasnalem pedal gazu zmieniala bieg na nizszy natychmiast i z wydechow slychac bylo taki nisko tonowy ryk az ciary szly a teraz musze mocniej wcisnac pedal zeby zmienila bieg i ten ryk jest taki jakis cichy.Mysle,ze to moga byc przypchane katalizatory...mam taka nadzieje.Zatem jeszcze raz przepraszam i zwracam honor :oops: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz - czasem lepiej zaufać doświadczeniu innych ...

 

 

U mnie katy wywaliłem przy przebiegu chyba 220 tyś - objawy były podobne - brak mocy , silnik jakby sie na obrotach dławił , skrzynia jakoś dziwnie zmieniała biegi ...

 

 

W M60 nie trzeba rozpruwać katalizatorów - wystarczy je wyjąć i różnymi drytami , prętami itp wydłubać ich środek - po takim zabiegu jak wszystko poskładasz nikt nie będzie wiedział że nie mają środków , a jeśli były stopione to silnik ożyje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja wywaliłem katy jakiś czas temu z 735i. Czy jest sens wkładania nowych czy nie pakować się w to? Jakie są plusy a jakie minusy? :)

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Katalizator potrzebny jest w autach z dwoma lub więcej sondami lambda - jak jedna jest przed a druga za katalizatorem to kata nie wolno wycinać. Po takim zabiegu komputer może trochę zgłupieć - takie są opinie na innych forach...
Obecnie AUDI S4 QUATTRO... do BMW wrócimy na wiosnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 850 od początku miałem wycięte katalizatory i wstawione do srodka rury. Niedawno udało mi się kupić sprawne katalizatory od znajomego i jestem mega zadowolony. Auto jest przede wszystkim ciche, różnicy w mocy ani w spalaniu nie zauważyłem. Nigdy więcej żadnych rurek w wyciętym katalizatorze. Aha, no i na przegląd nie boję się pojechać, a czasy kiedy na przegląd jechało się po pijaku rowerem z dowodem w tylnej kieszeni spodni już się skończyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.