Skocz do zawartości

paliwo shell


Rekomendowane odpowiedzi

witam

kazdy mowi o tym paliwie ze jest najlepsze i tylko tam tankowac czesem winia inne paliwa za awarie w silniku to co reszta paliw jest szkodliwa? czy to naprawde tak jest o co w tym chodzi? czy za granicami kraju tez paliwo shella jest najlepsze i je trzeba tankowac czy to tylko reklama stacji? ktos moze to wytlumaczyc bo nie rozumiem. dzieki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem Ci tak, w google znajdziesz informacje i raporty z badan paliwa w Twojej okolicy. Poszukaj a sie dowiesz gdzie masz najlepsze paliwo.

LINK na dole masz dane do pobrania

 

na przykladzie zachodniopomorskiego jakos paliwa na TYCH TANICH stacjach - uwazanych za szajs paliwo jest rownie dobre jak na tych Flagowych, wiec nie widze sensu aby placi ponad 20gr wiecej na litrze Pb 95 dlatego jezdze na stacje Auchan czy NESTE, juz pisałem cos w tym temacie bo bylo poruszane niejednokrotnie. Poszukaj a znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janse ze mity, od taxidriverow slyszałem ze ropa z Bp byla gorsza niz neste,

reasumujac. wyobraz sobie ze NESTE wprowadza do sprzedazy lipne paliwo, raz , drugi kolejny raz -pada komus slinik diesla, przyczyna zapchane wtryski itd. Neste traci klienta , idzie fama traci kolejnych....i co w rezultacie samo z włąsnej glupoty Wyeliminowało sie z rynku, bo nie ma nic innego jak sprzedaz paliwa, inne stacje zarabiaja jeszcze na myjni, sklepie. a oni byli by utopieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem kilka sów od siebie

od lat bardzo wielu tankuje tylko na Shellu i tam będę tankował zawsze

może i tańsze paliwa są równie dobre, ale wole nie sprawdzać na swoim aucie

co do taksówkarzy to dyskusja na ich temat jest idiotyczna, gdyż to są w większości przypadków typowe przypadki gówwwnozjadów (podcierających dupę szkłem bo tka taniej)

nie ma znaczenia to gdy jeżdżą autami starych generacji, gorzej jest gdy jakiś ma nowszego typu silnik i płacz zaczyna się gdy auto się pierniczy bo oszczędzał parę groszy na tańszych stacjach

 

swoją opinię wydaję na podstawie kontaktu z bardzo wielką grupą kierowców (w dużej mierze taxi) - pracuje w hurtowni motoryzacyjnej

 

tak więc Panowie, nie oszukujmy się i nie oszczędzajmy paru groszy bo później będziemy płacili tysiące :8)

Edytowane przez zdeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojej tankuje tylko i wylacznie na shellu i to 100oktanow (v-power racing). niechce ryzykowac tankowania gdzie indziej tak jak kolega pisal wczesniej by zaoszczedzic kilka groszy co naprawde jest suma sumarum bez wiekszej roznicy. dodam ze moje auto nie moze jezdzic na paliwach ponizej 98oktanow (zalecenia producenta)
ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem kilka sów od siebie

od lat bardzo wielu tankuje tylko na Shellu i tam będę tankował zawsze

może i tańsze paliwa są równie dobre, ale wole nie sprawdzać na swoim aucie

co do taksówkarzy to dyskusja na ich temat jest idiotyczna, gdyż to są w większości przypadków typowe przypadki gówwwnozjadów (podcierających dupę szkłem bo tka taniej)

nie ma znaczenia to gdy jeżdżą autami starych generacji, gorzej jest gdy jakiś ma nowszego typu silnik i płacz zaczyna się gdy auto się pierniczy bo oszczędzał parę groszy na tańszych stacjach

 

swoją opinię wydaję na podstawie kontaktu z bardzo wielką grupą kierowców (w dużej mierze taxi) - pracuje w hurtowni motoryzacyjnej

 

tak więc Panowie, nie oszukujmy się i nie oszczędzajmy paru groszy bo później będziemy płacili tysiące :8)

 

 

tak też uważałem i tak robiłem tankowałem v-power , shella i te super na BP , często powyżej 4zł /za litr , myślałem skoro jest drogie to musi być dobre , tankowałem do czasu kiedy znajomy mi powiedział zatankuj zwykłe on na stacji przy markecie , płace 3,59 za litr i nawet paliwo shella nie umywa się do niego ,

 

nie pytajcie mnie dlaczego tak jest , tankuje od ponad 3 miesięcy tylko i wyłacznie tam i jestem zachwycony tym paliwem ,

 

po za tym nie zgodze się z opinią taką że taksówkarze nie dbają o swoje narzędzie pracy - jest to wbrew logice , zatankuje lipne paliwo , rozwali mu się się samochód - ciekawe z czego utrzyma rodzine w tym czasie kiedy bedzie naprawiane ? a oni mają dość spore przebiegi . mówie tu o warszawie nie wiem jak jest gdzie indziej , raczej tutaj shrotami nie jeżdżą , w swoim czasie kiedy miałem lpg tak samo robiłem i się to sprawdzało

 

nie to żebym za specjalnie lubił taksiarzy - wręcz przeciwnie , ale wiedzą napewno gdzie w mieście jest dobrej jakości i tanie paliwo

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o taksówkarzach to temat rzeka, można by książki pisać a jedno jest pewne że nigdy nie spieszą się z naprawianiem auta, zawsze czekają do końca bez znaczenia jakim autem jeżdżą

 

powróćmy do tematu paliwa, jeżeli możesz proszę powiedz czym jest spowodowany Twój zachwyt :?: połowę mniej Ci pali :?: a może auto jest o wiele żwawsze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może i jest jakaś argumentacja, ale mimo to i tak nie zamierzam ryzykować, zawsze na renomowanej stacji będzie pewniejsze paliwo, poza tym różnica w cenie nie jest aż tak wielka , nawet niech będzie tańsze o 20groszy to jak ktoś jeździ tyle co jak (około 2500-3000km miesięcznie) to oszczędność jest znikoma (około 40zł), poza tym np na Shellu zbierasz pkt. za każde tankowanie co praktycznie rekompensuje się z czasem

 

no ale przecież każdy ma wolny wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja stacji nie jest rowna, stacja przy markecie w rzeszowie nie musoi miec takich standardow paliwa jak w Szczecinie. Kazdy z Was jezdzi i pewnie czuje roznice, lub ich nie odczuwa po zalaniu paliwa z innej stacji niz zwykle, nalezy kierowac sie zdrowym rozsadkiem jesli nie ma roznicy , to po co przeplacac? Za co przeplacac? Za to ze mi typek wsadzi pistolet od dystrybutowa w wlew? .Ja mowie NIE, dzieki jeszcze nieudacznie porysuje , widac jego zachwyt na twarzy , przegryziony złoscia i wstretem do swojej roboty.

Dieslaki tak sie beda upierac zawsze o wyzzszosci tego Flagowego paliwa z Bp, czy Shella ( ktore no ta bene wyjezdza z tej samej rafinerii i jedzie do taniej stacji) nie przyjmujac za żadne skarby argumentu, ze to tansze moze byc rownie dobre, dopoki bedzie im towarzyszyc widmo kosztow naprawy silnika po zalaniu syfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dieslaki tak sie beda upierac zawsze o wyzzszosci tego Flagowego paliwa z Bp, czy Shella ( ktore no ta bene wyjezdza z tej samej rafinerii i jedzie do taniej stacji) nie przyjmujac za żadne skarby argumentu, ze to tansze moze byc rownie dobre, dopoki bedzie im towarzyszyc widmo kosztow naprawy silnika po zalaniu syfa.

 

Głównym dostawca paliw do większości stacji jest PKN Orlen i tu się z kolega zgodzę, ale wyłącznie jeśli chodzi o "zwykłe" paliwa. VP Diesel oraz VP Racing nie pochodzą z polskich rafinerii, są sprowadzane drogą morską lub koleją w cysternach. Najnowszy diesel z Shell-a - VP Diesel GTL - Shell produkuje w zakładzie w Bintulu w Malezji. Równolegle, w oparciu o ponad dziesięcioletnie doświadczenie produkcyjne, we współpracy z Qatar Petroleum, Shell buduje zakład wytwórczy paliwa GTL w Katarze. Dalsza dyskusja w tym temacie uważam jest zbędna, każdy ma swoje racje i wzajemne przekrzykiwanie się jest totalnie bez sensu. Każdy jest kowalem swojego auta losu, jak ktoś chce oszczędzać niech oszczędza, jak ktoś chce kupować najdroższe paliwa, niech kupuje :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym dostawca paliw do większości stacji jest PKN Orlen i tu się z kolega zgodzę, ale wyłącznie jeśli chodzi o "zwykłe" paliwa. VP Diesel oraz VP Racing nie pochodzą z polskich rafinerii, są sprowadzane drogą morską lub koleją w cysternach. Najnowszy diesel z Shell-a - VP Diesel GTL - Shell produkuje w zakładzie w Bintulu w Malezji. Równolegle, w oparciu o ponad dziesięcioletnie doświadczenie produkcyjne, we współpracy z Qatar Petroleum, Shell buduje zakład wytwórczy paliwa GTL w Katarze. Dalsza dyskusja w tym temacie uważam jest zbędna, każdy ma swoje racje i wzajemne przekrzykiwanie się jest totalnie bez sensu. Każdy jest kowalem swojego auta losu, jak ktoś chce oszczędzać niech oszczędza, jak ktoś chce kupować najdroższe paliwa, niech kupuje :norty:

 

w swoim czasie ktoś napisał że po tym paliwie Shella VP Diesel GTL padły mu 2 wtryskiwacze, wiec ja na razie je wolałem nietestować

 

rozumiem że ty tankujesz od dawna te paliwo i jest ok ? czy silnik faktycznie lepiej chodzi na tym paliwie ? czy warte jest swojej ceny czu to czysty zabieg marketingowy ?

 

może z czystej ciekawości zatankuje je i sam je sobie porównam, gdyby faktycznie było takie dobre to napewno jest warte zastanowienia , beją nie robie dużo km , a obecnie tankuje paliwo przy stacjach marketów tylko i wyłacznie dlatego że jest dobre paliwo , cena jest drugorzędna , do firmówki to mi wisi i leje te najtańsze

 

przetestuje to napisze

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim czasie ktoś napisał że po tym paliwie Shella VP Diesel GTL padły mu 2 wtryskiwacze, wiec ja na razie je wolałem nietestować

A ile osób napisało, że to paliwo jest rewelacyjne i nic się po nim nie dzieje? Mnóstwo. Batona Snickers też nie kupisz, bo JEDNA osoba napisała, że dostała po nim rozwolnienia? Bez jaj.

 

A ile osób napisało, że silnik im padł po paliwie ze stacji no name? To Cię nie przekonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim czasie ktoś napisał że po tym paliwie Shella VP Diesel GTL padły mu 2 wtryskiwacze, wiec ja na razie je wolałem nietestować

A ile osób napisało, że to paliwo jest rewelacyjne i nic się po nim nie dzieje? Mnóstwo. Batona Snickers też nie kupisz, bo JEDNA osoba napisała, że dostała po nim rozwolnienia? Bez jaj.

 

A ile osób napisało, że silnik im padł po paliwie ze stacji no name? To Cię nie przekonuje?

Tak jak napisałem wczesniej, stacja stacji nie jest równa, ta marketowa z Rzeszowa nie jest ta ze szczecina, przede wszystkim zdrowy rozsadek. Jesli jezdzisz to powinienes znac swoje auto, i odczuc roznice jesli paliwo byloby nalane złej jakosci. Kolejny raz powtórzę , ze tyle bedzie mądrusiów co do Upierania sie o wyzszosci Shela nad Neste ile beda wynosic koszty naprawy silników diesla. Diesel Polski jest i tak ....wart wielkie G w stosunku do Niemieckiego.

Dyskusja nie ma sensu, ani konca. Moj samochod jezdzi tak samo- nie odczuwam moze roznicy spalania rzedu 0.2 czy 0.1 l/ 100km silnik tak samo pracuje równo na tym z Bp co z Ashana wiec nei widze sensu i logiki aby płacic dla mnie za identyczny produkt drozej o 20gr.I zachowacje texty pod tytułem , ze 20 gr to nieodczuwalna róznica, jak nie ma znaczenia dla Was cena paliwa to po co kupuje sie desla?!Paliwo bedzie po 8zł to tez nie bedzie dla Was roznicy......czcze gadanie i ograniczony światopoglad, strach przed nieznanym, brak akceptacji pogodzenia sie ze zmianami. Isc w zaparte jak ten KOŃ, klapki na oczach juz sa, jeszcze tylko chomąto założyc i do kieratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie nie pamietam, ale tak mi sie cos wydaje ze w instrukcji E60 jest wzmianka ze nie wolno stosowac paliwa z ulepszaczami.

Oosbiscie nie odczuwam zadnej roznicy w paliwach tankowanych na firmowych stacjach i to obojetnie czy nazywa sie vpower lub inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim czasie ktoś napisał że po tym paliwie Shella VP Diesel GTL padły mu 2 wtryskiwacze, wiec ja na razie je wolałem nietestować

A ile osób napisało, że to paliwo jest rewelacyjne i nic się po nim nie dzieje? Mnóstwo. Batona Snickers też nie kupisz, bo JEDNA osoba napisała, że dostała po nim rozwolnienia? Bez jaj.

 

A ile osób napisało, że silnik im padł po paliwie ze stacji no name? To Cię nie przekonuje?

 

 

nie w tym rzecz , wtedy to była nowość wiec po prostu wolałem poczekać i dlatego się pytam ile osób jeździ faktycznie na tym shellu ? a z tego co pamietam to padły 2 osobom wtryski po tym paliwie , może przypadek a może po prostu disel nie zabardzo lubi je

 

i zgodze się z Pawłem Sitek , przez ponad rok lałem do beji tylko i wyłącznie super paliwa typy vpower itd , litr takiej często przekraczał 4 zł za litr, jakoś nie zauważyłem wielkiej różnicy kiedy zaczełem tankować zwykłą on ze stacji mareketów za 3,59 , nawet mam wrażenie że autko się odmuliło i powrócił kop który wciska w fotel - ale może to moje sugestywne odczucie ale napewno nie jest gorsze od tych super paliw

 

40 gr na litrze to spora różnica , po za tym jest tam wygodniej bo nigdzie nie musze łazić , wlewam paliwo , podjeżdżam do bramki , dostaje fakturke , nie stoje w kolejce po hamburgery , totka , alkoholu i innych bzdetów , nie zaczepiają mnie ludzie od citybanku itp , kupuje po prostu paliwo i nic wiecej, nie użeram się w kolejkach,

 

ja sobie to cenie i do tego jest dobre i tanie paliwo ,

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Rado_! tankuje od zawsze VP Diesel, zrobiłem już na tym paliwie 40kkm i wtryskiwacze mam całe :wink: Od momentu wprowadzenia GTL-a zacząłem go tankować (zrobiłem jakieś 8kkm na tym paliwie) i średnie spalanie spadło mi o jakieś 0,7l/100km - robię praktycznie cały czas te same trasy. Niech każdy tankuje to co uważa za właściwe dla swojego auta, ale jak czytam, że komuś VP Diesel zepsuł auto to mi się chce śmiać normalnie :lol: Może ten ktoś zatankował do diesela VP Racing? :lol: :lol: Nie twierdzę, że paliwo z Shella jest cacy, a każde inne jest be (zwłaszcza te ze stacji przy marketach), może jestem ofiarą zabiegów marketingowych Shell-a, ale jakoś tankując to paliwo śpię spokojniej, a nie chce mi się być królikiem doświadczalnym i sprawdzać inne stacje :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że paliwo z Shella jest cacy, a każde inne jest be (zwłaszcza te ze stacji przy marketach), może jestem ofiarą zabiegów marketingowych Shell-a, ale jakoś tankując to paliwo śpię spokojniej, a nie chce mi się być królikiem doświadczalnym i sprawdzać inne stacje :mrgreen:

nie da się chyba tego lepiej ująć :cool2:

a co niektórzy niech dalej nie mają ograniczonego światopoglądu :twisted: niech się nie boją nie znanego :diabel_smiech: niech akceptują wszelkie zmiany :twisted: i niech będą szkapami z klapami na oczach co nawet chomąta nie pociągną :lol: bo po co przepłacać :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoj kanał odbioru.

Nie mam tego zmartwienia , bo silnik benzynowy w przeciwienstwie do Diesla( zwlaszcza tych nowoczesnych jednostek ) nie odczuje skutków złego paliwa w tak drastyczny sposób. Defakto , jak zacytowałes zdeniu kolege, "nie twierdźcie , ze paliwo jednej stacji jest NAJ........."nie przyjmujac innych argumentów, ze mozna trafic na równie dobre a i tansze paliwo.

Powtórzę Enty raz, wszystko -ale ze zdrowym rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie.

Moje doświadczenia z paliwem shell v-power racing.

Być może paliwo jest produkowane w oparciu o najnowsze technologie, standardy ect.

Nie zapominajcie, że tylko świerze paliwo ma swoje odpowiednie właściwości. Paliwo na 1-2 letnie już nie jest tak dobre jak to świeżo przywiezione z rafinerii. Trzebaby podyskutować jakie stare może być to paliwo w zbiornikach na stacji.

Podjechałem ostatnio na stację shell i potrzebowałem 5l paliwa v-power racing (bańka plastikowa - przeźroczysta). Ku mojemu zdziwieniu na jej dnie znalazło się jakiś 1-1,5cm ciemnego osadu. Jakaś parafina? Nic dziwnego, że coś się dzieje z wtryskiwaczami, kiedy takie paliwo się naleje. W końcu nikt nie widzi w baku jak to paliwo wygląda, trzeba tylko "ufać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.