Skocz do zawartości

Jaki alarm do e39 530d


maciej0610

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem niedawno e39 530d z 2001r i brak w moim aucie alarmu, dlatego chcialbym aby ktos mi doradzil jakies dobre zabezpieczenie do mojego auta. Wiem ze jak ktos sie uprze to i tak auto ukradnie ale chodzi mi o cos co przeszkodzi lub uniemozliwi zlodziejowi kradziez, chcialbym rowniez aby sterowanie pozostalo w oryginalnym kluczyku nie wiem gdzie szukac bo na allegro nie opisuja konkretnie do jakiego modelu auta jest alarm. takze prosze o jakies rady z gory dzieki i pozdrawiam Maciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj na Allegro bo sam dobrze nie dobierzesz a sprzedawca też raczej idealnie Ci nie dobierze. Jedź do kogoś kto alarmy montuje. On Ci alarm dobierze ściśle pod konkretne auto. Co do utrudnienia złodziejowi życia to alarm tego aż tak mocno nie utrudnia. Słyszałem od ludzi zorientowanych w temacie, że takie alarmy to potrafią poniżej jednej minuty robroic. Ja sobie zamontowałem co prawda taki, który uruchamiany jest z kluczyka oryginalnego. Ale chcąc faktycznie bardziej utrudnic złodziejowi życie przy próbie kradzieży zamontowałem blokadę skrzyni biegów Bear Lock. Praktycznie jest to jedno z niewielu urządzeń, które jeśli jest dobrej jakości to zniechęci złodzieja do kradzieży. Ten model Bear Locka który mi gośc od alarmów zamontował pono jest jakiś nowy. Różnica polega na tym, że pono starsze modele można było mocnym pociągnięciem z buta wyrwac i dało się jecha autem. W tym modelu jakoś inaczej rozwiązali mocowanie głowicy blokady do karoserii auta i teraz butowanie nie jest w stanie jej wyrwac z mocowania. Tyle tylko,że jest cięższa do zamontowania - otwory na bolec i zamek u mnie są w tunelu od strony kierowcy.

Za alarm + blokadę i montaż tego zapłaciłem razem coś około 1200pln - w listopadzie 2008 roku.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Odkopię trochę temat :) Montował ktoś alarm w e39? Jaki możcie polecić ? Bo w moim nowym nabytku nie ma żadnego alarmu, a doposażam to auto w nagłośnienie i wolał bym spać spokojnej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Osobiście w alarmy nie werzę, więcej z tym problemów niż pożytku. Ostatnio skroili znajomemu nówkę mitsubishi, miał alarmy, imobilajzery i nic to nie dało. A za odszkodowanie z AC ledwo mu starczyło na ten sam model tylko roczny. Do żony Hondy się wbili niedawno, jedyne co to łamak w stacyjce im się złamał i nie dali rady dokończyć, klapka od bezpieczników i OBD zdjęta, więc na IMMO też musieli mieć obejście gotowe.

 

Co się dowiedziałem od typa w servisie (dorabianie kluczy/alarmy) podczas reanimacji tej hondy, to tylko mechaniczne blokady dają radę, a najtaniej, najłatwiej i najefektywniej to zakleić/odłączyć zamki w drzwiach (zależy od modelu samochodu). Albo łamaka nie włoży, albo włoży i nic nie ukręci, zawsze może uwalić szybę, ale to też zwiększa ryzyko. A jak dodatkowo blokada skrzyni to już w ogóle może się odechcieć.

 

Podobnie mundurówi, którzy spisywali i szukali odcisków. Mówią, że wyjce tylko ludzi wkurzają, nic poza tym, nikt na to uwagi nie zwraca, bo zbyt często to dziadostwo wyje na parkingach bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

 

mam 530d 2002r m pakiet mam zamontowany alarm który:

 

po odpaleniu 3ba wyłączyć bo po chwili się włącza i po 5sek gaśnie auto gdy sie go nie zgasi wyje i nie odpalisz fury

po otwarciu drzwi na włączonym silniku też 3ba wyłączać bo po chwili się włączy i też zgaśnie auto

 

byłem u 3ech elektryków i nikt nie potrafi tego wyłączyć...

ma ktoś podobnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emka, ja mam podobnie. tylko u mnie zamiast tego po wyciągnięciu kluczyków i otwarciu drzwi muszę zamknąć samochód i otworzyć. jak nie to zgaśnie po 5 metrach i już go nie uruchomię dopóki nie użyję centralnego.tylko że ja z tym jeszcze nic nie robiłem :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.