Skocz do zawartości

Bmw e93 Cabrio - kilka pytan


jigsaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu sprzedałem swoją E93 330d Cabrio w M-Pakiecie. Za mało praktyczne auto jak dla mnie. Samochód jeździł rewelacyjnie. Spalanie w mieście około 12 litrów w trasie 10. Mało miejsca w środku. 2 osoby to max na wyjazd na wakację. Bagażnika (choć to za duże słowo) brak. Z rozłożonym dachem zmieści się jedna walizka, ze złożonym mała aktówka, pod osłonką zamknięcia dachu. Zawieszenie mi się podobało, nie było za twarde. Ogólnie bardzo dobrze mi się jeździło tym autem, tylko pojękiwania połówki o małej służebności rodzinie skłoniły mnie do zakupu e60.

 

Kolega jeździ 335i i bardzo sobie chwali, pięknie pracuje ten silniczek tam. Przy zdjętym dachu w ciepły wieczór można rozkoszować się tym dźwiękiem. Kupował nówkę z salonu i z tego co pamiętam, kiedyś w trasie do Wrocławia przegrzała mu się jedna turbinka i wyświetlił mu się komunikat na komputerze, żeby zwolnił. Przejechał parę km i wszystko wróciło do normy. O większej usterkowości nie mam informacji z autopsji, gdyż moja 330d miała przy sprzedaży 45 000 km a jego ma w tej chwili w granicach 50 000 km.

 

Musisz wybrać między ekonomią a kulturą pracy...

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Oglądałem E93 - bagażnik rzeczywiście maleństwo.

Robie powoli przymiarki do zmiany samochody. Mam kilka typów: E92 330xd, E93 330d, Z4 35i, ew. E93 335i. Ale kurcze 15-18l w mieście to trochę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są te rewelacje forum, zastanawiam w jakim kraju mieszkam .
Jeżdżę na nartach i co najmniej jestem dwa razy w miesiącu w Zakopanym ( mam w miarę blisko , zwłaszcza jak jadę przez Słowację)

czy ten twoj wiele mowiacy o bmw cytat wystarcza by mianowac cie frustratem?

proponuje rozpoczac pouczanie od samego siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tylko pojękiwania połówki o małej służebności rodzinie skłoniły mnie do zakupu e60.

[/quote

to są te rewelacje forum, zastanawiam w jakim kraju mieszkam .

 

Zastanów się raczej nad tym czy Twoje posty w tym wątku mają jakąś wartość dodaną. Bo dla mnie żadnej i jak tak dalej będziesz sie tu zachowywał Panie Recenzencie to długo nie zabawisz..... :nienie:

Od zwracania uwagi są Modzi a nie Ty! :evil:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się raczej nad tym czy Twoje posty w tym wątku mają jakąś wartość dodaną. Bo dla mnie żadnej i jak tak dalej będziesz sie tu zachowywał Panie Recenzencie to długo nie zabawisz..... :nienie:

Od zwracania uwagi są Modzi a nie Ty! :evil:

ten tekst świadczy o wartości dodanej a może wartości potęgowej.

Co tzn " Modzi".

ubawiłeś mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek21 nie wiem do końca o co Ci chodzi? A czy Twoje wypowiedzi wprowadzają jakieś cenne informację na forum... Zajmij się sobą a innych zostaw w spokoju...

 

Jak Ci się nie podoba w tym kraju, to emigracja jest jeszcze w modzie...

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem szpere (wlasnie Quaife) - zdecydowanie polecam innym uzytkownikom. Znacznie lepsza przyczepnosc - szczegolnie na mokrej nawierzchni. Mozna wrecz powiedziec, ze to inny samochod w prowadzeniu.

 

Co do bagaznika - coz, nie jest to samochod rodzinny. W dwie osoby, mozna jednak wygodnie podrozowac. W te wakacje przejechalem ok 6000km bez zadnych problemow. Nawet z otwartym dachem w bagazniku miesci sie jedna sredniej wielkosci walizka lotnicza + mala torba sportowa. Do tego plecak na tylnym siedzeniu i jest ok.

 

Najbardziej denerwujacym aspektem tego auta dla mnie jest jednak waga - 1800kg to zdecydowanie za duzo.... Ale to chyba ogolnie wada BMW. Mialem ostatnio okazje jechac dosyc lekkim samochodem sportowym i wrazenia z jazdy sa zdecydowanie przyjemniejsze. Problem jest jednak funkcjonalnosc w polskich warunkach :-)

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo egz 335i jest przyciągnietych z USA dlatego maja dobrą cenę. Natomiast w przyapdku 335i pierwsze egzemplarze i modele US miały klasyczny automat (jak diesel). Dopiera od niedawna na rynki europejskie jest dostępny automat dwusprzegłowy DKG i wtedy zyskuje sie na dynamice w stosunku do manuala, a tym bardziej do klasycznego automatu

 

Mam 335i Steptronic. Jest zawirusowany. Ostatnio ścigałem sie z identycznym modelem, również zawirusowanym i ze skrzynią DKG. Dostał łomot. Auto ze skrzynią o dwóch sprzęgłach wcale nie jest szybsze. Natomiast chyba płynniej zmienia biegi jak się ją przyciśnie w porównaniu z automatem. Auto z DKG ma niższe spalanie od automatu, ale nieznacznie.

Jedna ważna informacja, mam nowe oprogramowanie skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.