Skocz do zawartości

Chiptuning do e91 320d w automacie


Amstaff

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielką prośbę do tych Kolegów, którzy przećwiczyli chipa do 320d 163km na ok 200km, ale w automacie. Nie wiem czy słusznie, ale martwię się bardzo o skrzynię, czy napewno da radę. Ale z drugiej strony mam wieeelką ochotę na zawirusowanie, bo jak pomyślę o 200 konikach... :norty:

Podzieli się ktoś doświadczeniami???

A przy okazji - gdzie to zrobić? Ciąglę słyszę jeden adres - masters na jerozolimskich w wawie. To prawda??

Plis - pomóżcie żółtodziobowi! :)

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie powiem nic o chipie w automacie ale mogę powiedzieć coś o Mastersie. Robiłem u niego chipa w Peugeocie 206 2,0 Hdi. z 90 na 120 kM. Autko po wirusku jeżdziło rewelacyjnie (bez dymku) i zaczelo mniej spalać, więc z czystym sumieniem moge polecić tego tunera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Byłem dziś nawet u niego i też zapewniał mnie, że spalanie nie wzrośnie, a może nawet trochę spaść :)

Oczywiście na początku będzie ciężko, bo raczej wolniej to ja jeździł nie będę... :lol:

Powiedział też, że do tych 400Nm spokojnie automat przeniesie i zero obaw. Ale jednak jakieś mam i bardzo jestem ciekaw, czy ktoś z forumowiczów przećwiczył temat.

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E90 jest co prawda wolna od wirusów, ale ostatnio miałem okazję rozmawiać na ten temat z panem Poniedziałkiem (Unitronic, Piaseczno k. Warszawy). Nie raz stroił E90 i za 1900 zł może zrobić to po raz kolejny. 190 KM & 400 Nm to chyba bezpieczne dla skrzyni parametry, ale zaczekajmy na wypowiedzi właścicieli zawirusowanych E90-E93.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też o Panu Poniedziałku ( :cool2: ) dobre opinie, kolega miał też kiedyś passka zrobionego u niego i był mega zadowolony.

Oczywiście każdy z tunerów powie, że automat śmiało można robić ( no bo co mają powiedzieć? :) ), dlatego zależy mi na opinii użytkowników takiego wiruska w automacie.

A, jeszcze jedno pytanie mam, z gatunku co by było gdyby.

No więc, co by było gdyby stało się coś z silnikiem (TFU!!!) i zresetowali by mi ustawienia w serwisie. Co wtedy z moim wiruskiem???

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Automat wytrzymuje wg producenta do 400Nm. Nie ma coś sie podniecać 200KM i 400Nm. lepiej zrobic maksymalnie płaski przebieg momentu. Ja mam u siebie 380Nm ale w szerokim zakresie obrotów i jest dobrze. Po 60 tkm na chipie nic się nie dzieje.

Mam manual, ale sprzegło i koło dwumasowe sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję na bank. I obym to zrobił jak najszybciej, bo to będzie znaczyło, że zaraz jest koniec pracy. A jeśli jest koniec pracy, to trzeba wrócić do domu. A jeśli trzeba wrócić do domu, to znaczy, że za chwilkę będę śmigał moją zawirusowaną niunią! :)

Kurde, naprawdę się nie doczekam....

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby nie otwierac nowego watku dolacze sie tutaj. Chodzi o to, co bedzie lepiej jezdzic po chipie, czy 320d w manualu czy w automacie?. Teoretycznie przy automacie powinny byc duze straty na przeniesieniu napedu ale czy beda one na tyle duze, aby dyskwalifikowac automat? Moze ktos z doswiadczeniem w jezdzie manualem i automatem wypowie sie w w/w temacie?

Upraszczajac pytanie czy automat bedzie duzo wolniejszy od manuala?

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"co bedzie lepiej jezdzic po chipie, czy 320d w manualu czy w automacie?"

Pytanie jest co rozumiesz przez lepiej jeździć i jak jest w rzeczywistości bez chipa, jeżeli manual jest szybszy od automatu bez chipa to i będzie raczej po, nie znam się na tym, ale tak na logikie jeśli chodzi o przyspieszenie. Współczesny automat może nadrobić natomiast przekładaniem biegów, w manualu człowiek robi to ułamki sekund dłużej (sprzęgło+zmiana), a przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. No ale to już kto co woli, wygoda czy frajda z jazdy redukując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja po wielu dniach przemyśleń i rozterek co zrobić, zdecydowałem się jednak na wiruska i wczoraj go wrzuciłem u mastersa. Jak narazie jestem MEGA zadowolony! Samochód zbiera się dużo, dużo lepiej, teraz jest naprawdę elastyczny i idzie od samego dołu, jakieś 1500 obrotów wystarcza, żeby odjechał. Co fajne - naprawdę spada spalanie! Nie wierzyłem w to za bardzo, ale w tej chwili przy zwykłej jeździe mam na zegarze jakieś 1500 obrotów średnio, zamiast ponad 2000. U mnie spalanie w mieście wachało się w granicach 8,5 - 9.0 litrów, teraz jest 7,5 (a dodam, że na początku też się przyciska, żeby zobaczyć jak jest :) )

Póki co - zdecydowanie polecam!!!

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k taka przyjemność tam kosztuje. Unitronik wiem że jest polecany, ale chyba bardziej pod TDI? Ale mogę się mylić...

U mnie wyszło z serii trochę mniej, bo 155km i jakoś 330Nm. W tej chwili jest niecałe 190km i 390Nm. Można iść na więcej, ale nie o to mi chodziło. Bardziej zależy mi na bezawaryjnej jeździe, niż na rekordach do setki, więc jestem (przynajmniej póki co :) ) bardzo zadowolony. Pedał gazu też jest lekko zmodyfikowany i faktycznie reaguje teraz przy lekkim nawet dotknięciu, też fajna sprawa, szczególnie w momentach gdy np. chcemy szybko zmienić pas a z tyłu coś nadjężdża :) Wiem - wypróbowałem!

Ogólnie super temat, oby na długo.

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Tunera gdzie chipowałem dostałem info ze wlasnie 320D ustawiane na 163 lepiej trzymaja serie niz aktualne ustawiane na 177KM

W moim przypadku sie to potwierdziło na seri miałem 163+4=167km.

Mój egzemplarz program na 195km i 400NM przyjął bez najmniejszego wysiłku i tak zdrowo buja się do dziś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem tu nowy i jeszcze trochę na wyrost, bo dopiero za parę dni odbieram swoje 320dA (E90, 163PS, rocznik 2006), ale oczywiście myślę już o małym virusie. Polecacie Masters lub ew. Unitronica. W Masters mam "tylko" 195PS, co jest w miarę standardowym rezultatem, porównując z rynkiem.

 

Znalazłem natomiast 44tuning.pl. Ci mają 3 opcje: 181 / 193 / 204 PS. W tej ostatniej opcji, zawiera się też optymalizacja programu skrzyni automatycznej.

 

Czy ktoś z Was ich zna i coś u nich robił? Dodatkowe 10PS oraz wejściówka do klubu (100PS/1L) kusi ;-) No i czy warto optymalizować program skrzyni biegów czy to pic na wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.