Skocz do zawartości

przegrzanie silnika na trasie


kemotl

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc co to może być... mianowice wracałem z nad morza i w mojej bmw przegrzal się silni kontrolka zapaliła sie zatrzymałem samochód do ostygniecia, potem wruciłem na wonych obrotach do domu ale czujnik od temperatury był praie na czerwonym polu ale kontrola się już nie zapaliła... na mieście było to samo, sprawdziłem płyn chłodniczy -- troche barkował więc dolałem, jak jeździłem na mieście to zaczeło go wywalać .. pojechałem do mechanika i on stwierdził że do wymiany jest "wisko".... tak też zrobiłem (wymieniłem je)!!!! ale teraz na mieście się nie grzeje ale jak jade w trasę to przy 3-4 tys obrotów 140 km/h, zaczyna podchodzić na czerwone pole ale się nie zapala już kontrola... płynu już nie wywala.... kiedyś tak nie mialem -- wisko pracuje bo słychać podmuch na rozgrzanym silniku... PROSZE O POMOC CO TO MOŻE BYĆ... POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA FORUM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak visko wymienione toi następne co może mieć wpływ to niewydolna pompa wodna, i termostat który mógł się zablokować w pozycji ani otartej ani zamknietej i puscza zamało płynu.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visco wymieniles wiec to masz pewne ze dziala i co wiecej piszesz ze wichura sie robi pod maska

nastepna sprawa jak napisal kolega barto moze byc pompa wodna ale jedno mnie dziwi ze w miescie ci sie nie grzeje co wiaze sie ze pompa nie osiaga takich duzych obrotow jak przy 3 lub 4 tys wiec jest wydolna przy niskich obrotach jak jazda po miescie wiec dlaczego nie bylaby wydolna przy wisokich obrotach :?: [ to moja sugestia ]

bardziej stawiam na termostat poprostu moze przycial sie na malym obiegu tzn na krotkim

jakiedys mialem odwrotna sytuacje w miescie auto mialo temperature natomiast jak wyjechalem na autostrade to temp spadal nie wspomne jak otworzylem cieplo to prawie wskazowka stala na min

po wycigniecu termostatu okazalo sie ze sie zacial byl caly czas otwarty wiec nie domykal obiegu gdy bylo to wskazane

pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobna sytuację. Co się okazało?

Poduszka pod silnikiem :shock: Też sie zdziwiłem.

Poprostu poszła poducha i silnik się troszkę przesunoł w lewo (bo poducha lewa) w ten sposób wiatrak zachaczał o obudowę i się grzał. Dziwnie się składało, że nie zawsze ocierał (a w zasadzie tylko na trasie). Jak wymieniłem poduchę po motorem, jak ręką odjoł :) Ale to chyba żadki przypadek, może się nie sprawdzić w twojej sytuacji. Pozdro 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz na mieście się nie grzeje ale jak jade w trasę to przy 3-4 tys obrotów 140 km/h, zaczyna podchodzić na czerwone pole ale się nie zapala już kontrola... płynu już nie wywala.... kiedyś tak nie mialem -- wisko pracuje bo słychać podmuch na rozgrzanym silniku... PROSZE O POMOC CO TO MOŻE BYĆ... POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA FORUM

 

jaką temp. pokazuje ci zegar jak zaczyna wirować wentylator?

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie pewne że to pompa wodna wydatek ok 70 PLN.

Freestyler napisał

ale jedno mnie dziwi ze w miescie ci sie nie grzeje co wiaze sie ze pompa nie osiaga takich duzych obrotow jak przy 3 lub 4 tys wiec jest wydolna przy niskich obrotach jak jazda po miescie wiec dlaczego nie bylaby wydolna przy wisokich obrotach
mnie nie dziwi bo pompa ma wirnik z tworzywa a ośke metalową jak się wirnik ukręci to działa podobnie jak visco przy zimnym silniku, czyli na wolnych obrotach się kręci a jak przygazujesz to tylko ośka przyspiesza a turbinka kręci się nadal wolno.

Oczywiście sprawdz lub nawet wymień termostat bo to koszta niewielkie a pewność będzie i więcej tam nie zajżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.