Skocz do zawartości

Luzny 5 bieg

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Od paru dni martwi mnie jedna sprawa w moim aucie,mianowicie - gdy odpalam auto po dluzszym postoju np. rano i jade sobie do pracy 5 bieg dziwnie lekko wchodzi . Przy pozostalych biegach jest lekki opor taki jak powinien byc a przy wrzucaniu 5 nie ma tego "oporu". Ciekawe jest to ze po przejechaniu paru kilometrow wszystko wraca do normy i 5 bieg nie jest juz luzny tzn, czuje ten opor ktory powinien byc.

Co moze byc tego przyczyna ??

Prosze o pomoc..

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Mam tak samo od prawie 100 000 km.

Nie wiem o co w tym chodzi ale już przestałem się tym martwić.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Opublikowano
  • Autor
Skoro jezdzisz juz tak tyle czasu to mysle ze to nic groznego, ale jak bede mial chwile czasu to podjade do mechanika i zapytam co o tym mysli.
Opublikowano

Hej

 

To jest wada fabryczna tych skrzyni, jest na to nawet informacja w TISie, którą kiedyś ktoś umiescił juz na forum, oto ona: http://www.pixx.webpark.pl/tis1.jpg

 

Sam pytałem się o to w ASO w Szczecinie gdy miałem jeszcze TDS`a, powiedzieli że to jest cos głeboko w skrzyni (nie sam mechanizm wybieraka) i naprawa jest nieopłacalna. Wiec chyba musicie z tym życ. U mnie w zimie jak jechalem delikatnie na trasie to troche trwało, nawet 20km, zanim skrzynia sie rozgrzala i dzwignia na luzie była w osi 3-4 biegu a nie 5.

Pozdr

Opublikowano

Wygląda więc na to, ze u mnie problem ten został rozwiązany skoro pisze,że od stycznia 2003 coś tam zmienili a auto mam z kwietnia 2003. Choć na 100% pewien nie jestem bo czasem mam wrażenie, że 5ty bieg jakoś leniwie wraca do pozycji neutralnej w skrzyni (manualna). Ale może to tylko moje wrażenie. W każdym razie wbija się 5tkę normalnie - z lekko wyczuwalnym oporem - takim jak inne biegi.

Pzdr.

Opublikowano
  • Autor
No coz w takiej sytuacji trzeba sie z tym pogodzic :8)
Opublikowano
W swojej mam to samo z tym ze ja mam tylko czasem luzna 5 bieg a czasem jest normalnie. Na poczatku myslalem ze chyba mi sie dzieje cos ze skrzynia ale zrobilem juz tak 25000km i wszystko jest w porzadku. takze mysle ze tez niemasz co sie tym za bardzo przejmowac. Pozdrawiam

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.