Skocz do zawartości

Biały dym z rury wydechowej


ryba530d

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawił się biały dym to ja bym polecał obserwacje płynu chłodniczego i oleju na bagnecie.Turbina turbiną,ale mogła też pęknąć głowica teraz sobie podbiera płyn do komory spalania.Kumpel tak miał w 525i.Jak dawał ognia to samochodu za nim nie było widać.Okazało się że właśnie pękła głowica . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdyby to był TDS to też bym pomyślał o głowicy bądź uszczelce.....ale tu w 530d i na dodatek spadek mocy wskazuje na turbinę. Tylko nie jeździj tak, bo może skończyć się samozapłonem oleju silnikowego i wtedy nijak nie zatrzymasz obrotów.

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o naprawę turbiny to spieszę powiedzieć ,że firma garet nie dostarcza części zamiennych do regeneracji turbin o zmiennej geometrii,tylko sprzedaje nowe w cenie 3450 gdy oddamy starą, a więć wszelkie regeneracje są robione na nieoryginalnych częściach nowe terbiny można kupić na ulicy Głębockiej w Warszawie i kilku miastach mają swoje filie strona http://www.motoarena.pl/

Auto odstawiłem do mechanika jak coś powie na temat awarii to wrzucę na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawił się biały dym to ja bym polecał obserwacje płynu chłodniczego i oleju na bagnecie.Turbina turbiną,ale mogła też pęknąć głowica teraz sobie podbiera płyn do komory spalania.Kumpel tak miał w 525i.Jak dawał ognia to samochodu za nim nie było widać.Okazało się że właśnie pękła głowica . . .

 

Woda jest ok, ale brak oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Tylko czy na zimnym silniku tez Ci dymi.? Napisz czy wymieniałeś separator oleju. jest to odpowiedzialne za odpowietrzanie silnika. Kosztuje około 200 zł w BMW. Powinno się to wymienia co 3 wymiany oleju w silniku. znajduje sie pod filtrem powietrza, wymiana jest bardzo prosta.

Jeśli tego nie wymienisz to robi sie ciśnienie w silniku i silnik wydala olej .Przez co idzie do wydechu i dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie tez moze to byc przyczyna zapchanego filterka w separatorze inaczej odma,a co do turbiny ostatnio regenerowalem i faktycznie problem z kompletem naprawczym,ale robilem w TURBTECH w Poznaniu i wlozyli mi wirnik i wieksze kolo sprezania od Mercedesa 3.2 cdi,oczywiscie tym samym zostala zwiekszona wydajnosc turbiny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mialem podobnie jak wrociłem z chorwacji ...kopcił niezmiernie....wyczysciłem odmę i jak ręka odjął ! :lol:

kiedyś Golf II, Ibiza Cupra Look, Golf IV, e36 320 coupe, A3 1.9 TDI 136KM teraz


530dA e39 222,9 HP i 463 Nm


No i z przyczyn..... 316i e36 sedan --->>> e36 318is coupe !!!


Opel Vectra - Kia Cerato 2.0 Crdi - Kia Ceed 1.6 Crdi


Teraz 320i e90 150 KM aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.