Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę kupując 540iA kombi 98r.


-Bolo-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na oku wizualnie ładne 540iA z 98 r o przebiegu 270 tys.km. Samochód stoi juz prawie dwa lata w garażu i jest po kradzieży, ma zniszczone dzrwi, zamek klamka, nie posiada foteli i navi. Właściciel ma na dzisiaj zalać go paliwem, kupić baterie i odpalić. Wydaje mi się że brak tych elementów nie powinno mieć wpływu na prace motora czy skrzyni. Bo to moge przynajmniej wizualnie i słuchowo sprawdzić. Podejrzewam,że będzie miał masę błędów, wiem, że może pytanie z kosmosu....... ale na co zwrócoć jeszcze uwagę kupując takie auto?

Dodam że wszystkie wtyczki z brakujących elementów są kompletne, nie zostały obcięte, tylko zamek w drzwiach napewno do wymiany.... lub nawet całe drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam taki samochód - wydaje mi się że sprawdziłbym stan zawieszenia (poduchy nivo - jeżeli jest nivo) , klimę- szczególnie wentylator elektryczny, elektryka przechodząca przez tylną klapę - wycieraczka tylna - przewody gniją w tym mejscu, no i sam silnik - czy chodzi równo, czy się nie przegrzewa, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan licznika na kompie...90% tych aut ma kręcone liczniki - moja np miała 231t., a w rzeczywistości 431t. :wink:

Stan uszczelek w silniku...lubią lać, zwłaszcza po nieużywaniu ich stan może być różny. Visco lubi nietypowo padać, niby się kręci, a nie działa właściwie...jego rolę przejmuje wtedy wentylator klimy i bez sprawdzenia możesz nie zauważyć uszkodzenia.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...można po zegarach stwierdzić kręcony licznik? .Jak wygląda sprawa z zamkiem, czy podejdzie mi zamek z kluczykiem z innego e39? wtedy będę miał dwa, jeden do drzwi i oryginał do stacyjki...? Dla mnie e39 to będzie nowy temat, dotychczas gryzłem e30 e36 i e34, wiem że e39 to elektroniczna zabawka i boję się że niedam rady ją posklejać po takim szabrowaniu. Zobaczę na miejscu, najważniejszy jet jednak motor i skrzynia, reszta to jakoś będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Silnik i skrzynia to najwazniejsza rzecz (czytaj najkosztowniejsza).

Co oznacza, ze nie ma navi? Nie ma monitora na desce? Czy z czytnika plyt w bagazniku? Jesli weszli do bagaznika, to pewnie wzieli czytnik navi, zmieniarke, tuner TV a moze nawet wzmacniacz audio. W tym momencie koszty przewyzszaja silnik ze skrzynia biegow, choc te elementy konieczne nie sa. Zanim odpalicie, sprawdzcie stan oleju, cieczy chlodzacej, plynu do wspomagania (raczej AFT). Niech sie rozgrzeje, testem nr 7 sprawdzaj temperature, nie moze przekroczyc 112*C... Przy 115*C wylaczalbym silnik.

Sprawdz czy fotele sa elektryczne z pamiecia (masz panel pamieci na drzwiach wygladajacy podobnie jak: [1][2][3][M]).

 

Najwazniejsze to sprawdzic najkosztowniejsze elementy i wykonac kosztorys naprawy, poczym doliczyc 20% na to, co umknie... bo z pewnoscia umknie... :roll:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Visco lubi nietypowo padać, niby się kręci, a nie działa właściwie...jego rolę przejmuje wtedy wentylator klimy i bez sprawdzenia możesz nie zauważyć uszkodzenia.

 

hmm ja mam wlasnie taki objaw, ze wentylator dosc czesto sie zalacza jak stoje w korku, nawet przy wylaczonej klimie... na zegarach wskazowka temp caly czas rowno na srodku, wiec moze tak jest ok ? na kompie temp byla sprawdzana i wyniosla 104 C. jak wlasciwie sprawdzic czy takie wisco pada ? Czy jesli silnik bedzie sie przegrzewal to czy komp zakomunikuje mi to jakos ?

m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.