Skocz do zawartości

320d problem elektrycznie rozkladane lusterka.


przemciu1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Dopiero co kupilem swoje BMW e46 320d. Posiadam w nim elektrycznie skladane lusterka. Kiedy naciskam guzik w celu zlozenia lusterek, oba przytulaja sie do szyby (poprawnie sie skladaja) jednak gdy chce je rozłożyć to lusterko lewe rozklada sie prawidlowo do pozycji sprzed zlozeniem jednak lusterko lewe rozklada sie o wiele bardziej tak jakby o 180 stopni, wykreca sie kompletnie w druga strone, tak jakby silniczek od lewego lusterka dzialal dwa razy dluzej niz od prawego. Jak to naprawic co jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Bardzo prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego mam taki sam problem ale wystepuje on bardzo rzadko wszystko zaczeło sie od czasu jak ktos mi złożył recznie lusterka. Wsiadajac do samochodu chciałem je otworzyć ale okazało się ze sie jeszcez domykały( komputer pewnie pamietał ze ostatni raz własnie były one elektrycznie otwierane) i cos w lewym lusterku szczeliło. Nie wiem co bo jeszcze go nie rozbierałem bo jak pisałem wystepuje to u mnie bardzo rzadko. Mogło sie tam cos ułamac lub spaść jakieś zabezpieczenie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozkrecilem to lusterko rozebralem cale ale nie moge dojsc do tego w jaki sposob jest ono ustawiane :/ tzn co blokuje w odpowiednim momencie to lusterko. Rozkrecilem oba i to prawidlowo skladane i nie prawidlowo. I niestety na tym prawidlowo skladanym nie widac co je blokuje w odpowiednim momencie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chyba żartujesz....

 

U mnie problem pojawił się w dość inaczej niż innym. Mianowicie stałem pod hipermarketem na złożonych lusterkach i jak przyszedłem do samochodu i go otworzyłem to jedno lusterko mi się właśnie przekręciło. Skoro problem "pojawia" się jak ktoś złoży lusterko, a u mnie powstał na złożonych lusterkach, więc wydaje mi się, że złożenie lusterka na siłę nie powoduje powstania problemu. Sądzę, że to kwestia elektroniki. Coś się nie łączy albo po prostu się popsuło, bo za często je składałem :D

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest wykluczone,że ktoś Ci złożył lusterko innym razem i dopiero potem pojawił Ci się kłopot z lusterkiem. Gdy pewnego dnia po rozłożeniu lusterko poszło za daleko to byłem bardzo zaskoczony,ale po kilku dniach zastanawiania się,przypomniałem sobie,że któregos dnia wsiadając do auta zastałem lusterko złożone. Działało,ale po kilku złożeniach przestało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.