Skocz do zawartości

Jakie są objawy psujacego sie jeża


jarosjaros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio naczytalem sie o tym przyslowiowym jeżu i mam pytanie.

Akumulator dziala mi bez zarzutów natomiast niepokoi mnie jedna rzecz. Jak rano otworze auto to wlasnie slysze jak chodzi mi w panelu klimatyzacji silniczek. I nie wiem czy on wlacza sie razem z centralnym czy przez caly czas chodzi? Oczywiscie na wylaczonym silniku.

dzieki i pozdrawiam.

jarosjaros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak ma być.

ten mały wiatraczek załącza się jak tylko otwierasz drzwi.

dlatego się wydaje , że pracuje cały czas.

Możesz sprawdzić czy się wyłącza. Wsiądź do autka , zamknij drzwi i absolutnie niczego nie włączaj przez jakieś 15 min.

Wiatraczek powinien zamilknąć.

 

A co do typowych objawów psującego się jeża to:

-Nawiew nie działa < cegiełki na wyswietlaczu pokazują , że powinien działać a nie działa>

-Nawiew działa cały czas < nawet jak wyłączysz zapłon>

-nawiew działa jak chce i kiedy chce.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego złapałem przy wejściu do auta jak miał takie "zrywy" jakby do połowy potencjometru ale tylko góra 2-3 razy i odpalał bez trudu. Po tygodniu góra dwóch już nie dał rady i potrzebna była wymiana.
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie któregoś pięknego dnia przestał działać nadmuch. Choć w panelu klimatronika wszystko świeciło i zwiększała się wizualnie moc nadmuchu jednak sam nadmuch ani drgnął.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie mam do czego sluży przycisk REST i jak go wlączyć?? jak go naciskam to nie reaguje nawet ta dioda co na nim jest - nie zapala się.

pozdrw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

REST to ogrzewanie szczątkowe.

Działa to w ten sopsób , że jak zatrzymasz rozgrzany silnik i wyłączysz zapłon a na zawnątrz jest chłodno < chyba poniżej +5st> to po nacisnięciu REST włączy się ogrzewanie które wykożystuje resztki ciepła z silnika.

 

Szczerze to nigdy to się nie przydaje.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz ja właśnie zrobiłem test no i lipa siedziałem pół godz. W zamkniętym samochodzie z piwkiem a dźwięk dochodzący z klimatronika jak dochodził tak dochodził czyli nie wyłączył się. Więc co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli przez pół godziny w zamkniętym aucie bez kluczyków w stacyjce nie wyłączył się wentylatorek panelu klimatronika to jest raczej uszkodzony sam panel klimatronika.

Moze poszukaj od kogoś z okolicy na podmianę?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie wyjałem jeża po całej nocy i był zimny. Jak odłączyłem wtyczke i chciałem włączyć nawiew to nie działał. Więc podejrzewam że jest dobry i chyba tak jak mówisz mam coś z panelem. Tylko jak go wyjąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panel nie jest niczym przykręcony.

Siedzi tylko na wcisk.

Tylko trzeba róno pociagać z prawej i z lewej strony bo łatwo się klinuje.

 

Ja u siebie dla ułatwienia najpierw wyjmuję radio a wtedy przez powstały otwór popycham panel od wewnątrz.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
witam a ja mam tak że panel klimatronika padł ok mam nowy kupić, ale co.!! jest nie tak wentylator jest ok a nie chodzi nawet jak panel odłączyłem a powinien chodzić na jakiś obrotach. Czy to jeż??? Pomocy :mad2:

 

 

Nie za bardzo rozumiem :?

 

Jeśli padł ci panel klimatronika < ale nie piszesz po czym tak zakładasz?> to WENTYLATOR nawiewu < czyli dmuchawa > nie będzie działał nawet przy sprawnym jeżu.

 

Tak się zastanawiam czy przypadkiem nie mylisz dmuchawy z wiatraczkiem w panelu klimatronika?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam, panowie a u mnie dwa dni temu zauważyłem ze nawiew na przednia szybe niechce sie załaczyc pomimo ze kontrolka na panelu sie swieci, nieda sie rownież podniesc obrotow wentylatora przyciskami +/- własciwie ogolnie klimatronik działa podczas jazdy bo np szyby sa czyste czuc ze ogrzewanie działa ale własciwie sie nieda ingerowac w prace klimatronika. do tego dzisiaj po przekreceniu kluczyka ukazał sie nowy komunikat "check coolant panel" tak mniej wiecej wygladał o ile sie nie myle... moze macie jakies propozycje?

 

dzisiaj wszystko wrocilo do normy, ciekawe tylko na jak długo.

udało mi sie tez uruchomic webasto na postoju auta przy wyjetym kluczyku (wczesniej działało tylko podczas pracy silnika) same pozytywy na koniec roku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam to samo - nadmuch nie reaguje na +/- poza tym cały panel działa (aha, tak samo też coś "pracuje" w panelu na postoju).

W poniedziałek jadę do elektryka, czy ktoś się orientuje ile może mnie za to skasować i co tak naprawdę mogło się popsuć? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma Cię elektryk kasowac za to? Kup jeża na Alledrogo (około 250pln) i wymień sam. Jakieś 30 minut roboty. Na forum nawet jest gdzieś instrukcja ze zdjęciami jak to zrobic...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy użyć na forum opcji szukaj.... http://www.tinyurl.pl/?G9X1mHGp i

a co sądzicie o naprawie jeża?? daje link do allegro http://moto.allegro.pl/item891601502_je ... 6_e39.html

 

Regenerować czy kupować 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu a mianowicie u mnie jak siądę do auta i zamknę drzwi to słyszę wiatraczek a u brata wystarczy otworzyć drzwi i wiatraczek chodzi tak głośno że go słychać czy to jest normalne taka różnica w głośności czy świadczy o tym że za niedługo będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.