Skocz do zawartości

Czy opłaca się brać M5 E39?


3fF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak widać, jestem nowym użytkownikiem, przeszukałem forum i nie znalazłem nic na ten temat.

 

Niedługo będę kupował swoje pierwsze auto, a że to nie jest pierwszy samochód w rodzinie, dlatego zdecydowałem się, że kupię coś mocniejszego, coś "do zabawy", jednakże z pełnym umiarem, aby samochodu nie zniszczyć (np. piątkowy wypad na cargo, itd.), samochód nie będzie służył do ścigania, natomiast od czasu do czasu można bardziej przycisnąć pedał gazu :D . Wybór padł (jak na razie) na BMW M5 E39. Niestety dowiadywałem się, że ten samochód bardzo łatwo zniszczyć, jeśli ktoś dba o niego niewystarczająco to może doprowadzić, do bardzo poważnych uszkodzeń, albo w przyszłości do różnych awarii i ogólnego sypania się auta. Pieniądze mam na benzynę, rutynowe kontrole w aso, oraz na wymianę podzespołów, które po prostu się zużywają (klocki, tarcze, itd.). Natomiast nie mam pieniędzy na wymienianie co chwilę, rzeczy takich jak sprzęgło, zawieszenie, oraz innych części, o których przeczytałem w pewnym magazynie w temacie o zakupie używanego M5 (lista możliwych awarii przez zaniedbanie jest długa: sprzęgło, zawieszenie, system VANOS, chłodzenie, usterki elektroniki nawet zdarza się rdzewienie! ). Dlatego boję się kupić, a nawet nie wiem w jaki sposób wybrać samochód. Na jednej stronie doczytałem się, że M5 sprzedawane w internecie to dziadostwa, jedynie prawdziwie dobrze zachowane modele zatrzymują kolekcjonerzy inne sprzedają. Nie mam żadnych znajomości, dlatego po prostu nie wiem, w jaki sposób mam teraz postępować? Ostatnio upatrzył mi się ten model: http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/details.html?id=118949486&lang=de

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy M5 na pierwsze auto??? - nie wnikam. Natomiast chcesz kupić E39, więc nie będzie to auto nowe, a co z tego wynika, że choćbyś znalazł "igiełkę" to i tak zawsze coś może się popsuć i nie chodzi o rzeczy eksploatacyjne. Każda naprawa M-ki wiąże się z większymi kosztami jak normalnie. I tu musisz sobie odpowiedzieć czy jesteś gotowy na finansowanie tego. Natomiast radość z jazdy - bezcenne...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest z nimi tak zle ja mialem swoja i nic mi w niej sie nie psulo , moze jakies duperele ale nic powaznego , a noge mam cieszka. zamienilem ja na 530d tylko dlatego ze paliwo kosztowalo mnie fortune jak smigasz tylko po miescie do pracy. wybieraj modele po 2000r. bo nie pily tak oleju jak te z przed. auto super ciagle je milo wspominam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto przy normalnej jeździe ok 25 ltr, trasa nie mniej niż 13 (niektórzy za trasę uważają wjazd na autostradę, na liczniku 120, dopiero wtedy reset kompa i tuż przed zjazdem z autostrady obliczenie średniego zużycia - wyjdzie wtedy mniej ale psu na budę się taki wynik przyda)

 

Miałem Ci polecić tą stronę, ale widzę że już tam się pojawiłeś niemniej jednak i tak wklejam http://www.mforum.com.pl/viewtopic.php?p=26020&sid=ae24f2ba56ccc79798d345e8fa37ebb5#26020" target="_blank" target="_blank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto przy normalnej jeździe ok 25 ltr, trasa nie mniej niż 13 (niektórzy za trasę uważają wjazd na autostradę, na liczniku 120, dopiero wtedy reset kompa i tuż przed zjazdem z autostrady obliczenie średniego zużycia - wyjdzie wtedy mniej ale psu na budę się taki wynik przyda)

 

120 zł za przejechanie setki w mieście to faktycznie horror

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 zł za przejechanie setki w mieście to faktycznie horror

 

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 

A wracając do tematu to jeżeli autor wątku chce auto żeby juz jechało bardzo szybko to stawiając osiągi M5 to wśród konkurencji utrzymanie wcale nie będzie mniejsze.

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oplaca sie brac M5?? Odpowiedz jest prosta - jak cie stac na zakup takiej fury, tym samym na jej utrzymanie ze o benzie nie wspomne to poprostu TAK.

Jezeli to twoje pierwsze auto w zyciu (nie neguje twojej decyzji), to musze przyznac ze wysoko sie porywasz. Takim autem to nawet "spokoja jazda" to jak palowanie na krawedzi. Jezeli nie masz wielkiego doswiadczenia jako kierowca (a tak wnioskuje z wypowiedzi), zwlaszcza z klasycznym napedem (na tylna os), to naprawde przemysl to jeszcze przed podjeciem decyzji.

 

Poprawcie mnie, jesli sie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

M5 rewelacja. Badz po prostu ostrozny i dbaj o auto. Jedyna uwazam wada to spalanie oleju... Slyszalem zle slowa o tylnym moscie, ktory nie wytrzymuje ale nie wiem czy to przypadkiem nie bylo w E60.

 

ar_w: :) nie jestem przekonany odnosnie sprzedazy mojego 540, poniewaz... zbyt bardzo o nia dbalem, zbyt wiele pieniedzy wydalem na oryginalne czesci, serwisowanie itd... Przywiazalem sie do niej i pieniadze, jakie bym zadal bylyby nie realne do uzyskania. Moze dam starszej, zobaczymy...

 

3fF: 540iA to moje pierwsze auto :oops: , oprocz awarii wisco, ktora sam wywolalem przez chwile nieuwagi, nigdy nic z tym autem mi sie nie stalo. Musisz byc swiadomy, ze posiadajac takie auto musisz nabywac wiedze o nim, aby wiedziec jak reagowac na pojawiajace sie usterki i sygnaly i ICH NIE IGNOROWAC! To forum to swietne narzedzie, ktorym nie raz sie wspomagalem i dostalem znacznie lepsze odpowiedzi "za darmo" niz w serwisie za 500zl ;). Byc moze jestem szczesciarzem, ze jezdze tym autem juz 3 rok i nie mialem wypadku, zrobilem nim 100.000 km. Najwazniejsze to zdawac sobie sprawe z nadmiaru mocy na tylnej osi i odpuszczac, kiedy widzisz, ze jest ciasno :!: Jak myslisz o silniku 3L+ to rownolegle mysl o mocy i geometrycznie zapominaj o spalaniu :wink: ...

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód jak już wspomniałem będzie służył raczej tylko do zabawy, wątpię, że będzie miał robione te 5-10tyś rocznie. I tak owszem to będzie moje pierwsze auto, ale doświadczenie jako takie nabyłem z szybkimi samochodami, min jaguar xkr(420hp) i bmw m3 e46 (zresztą auta prowadziłem jeszcze jak byłem mały), dlatego mogę powiedzieć, że kompletnym laikiem nie jestem, a o samochody dbam, chociaż za bardzo się na nich nie znam (interesuję mnie co potrafi, a nie dlaczego). Dlatego szukam czegoś z mocą ok 400 koni produkcji europejskiej bez żadnych tuningów, najlepiej sedan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA sie zastanawiałem, zastanawiałem i myślę że czas sprzedać 520d i kupić benzynę 3.0 albo 4.4 :) Liczyłem i porównując utrzymanie tego auta to jak poleci w dieslu typowa rzecz dla niego to taka oszczędność na stacji topnieje w mgnieniu oka. No i jazda z nim jak z jakiem a benzyna hmmm z doświadczenia wiem że znosi bardzo wiele:) [/url]
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
JA sie zastanawiałem, zastanawiałem i myślę że czas sprzedać 520d i kupić benzynę 3.0 albo 4.4 :) Liczyłem i porównując utrzymanie tego auta to jak poleci w dieslu typowa rzecz dla niego to taka oszczędność na stacji topnieje w mgnieniu oka. No i jazda z nim jak z jakiem a benzyna hmmm z doświadczenia wiem że znosi bardzo wiele:) [/url]

eeh, musze niestety potwierdzic, ze 4.4 wydaje sie byc niezniszczalny. Co do ekonomii, to sypiacy sie diesel faktycznie moze pochlonac podobny budzet co 4.4 wypije (choc to trzeba miec pecha :P). W kazdym razie ode mnie nic innego nie uslyszysz jak aprobate dla Twojej decyzji :8) ...

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.