Skocz do zawartości

tuleja wahacza?


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko,jak można sprawdzić czy faktycznie są do wymiany tuleje wahacza.Na dziurach coś mi puka i mechanik mi powiedział ze mam do wymiany tuleje.Jak sie upewnić czy na pewno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani ręką ani nogą możesz tego nie wyczuć, u mnie waliło niemiłosiernie i od początku podejrzewałem tuleję wahacza wzdłużnego, ale mogłem się upewnić dopiero na szarpaku. Dodatkowym objawem było wrażenie "pływania" tyłu auta w zakrętach. Przed wymianą warto sobie zaznaczyć położenie elementu mocowanego śrubami pod progiem i później przykręcić w to samo miejsce, bo inaczej geometrię trafi szlag. Dodam, że po wymianie tulei wyprostowała mi się kierownica, wcześniej była lekko skręcona podczas jazdy na wprost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym objawem było wrażenie "pływania" tyłu auta w zakrętach. Przed wymianą warto sobie zaznaczyć położenie elementu mocowanego śrubami pod progiem i później przykręcić w to samo miejsce, bo inaczej geometrię trafi szlag.

 

Chodzi Ci o ten element w który się wciska tuleje, mocowany dwoma śrubami? Jeśli o ten to jego nie da się chyba w inny sposób zamocować niż był poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko z tego co pamiętam to tam są trzy śruby i właśnie na nich jest regulacja zbieżności tylnego koła, element ma większe otwory i po poluzowaniu śrub można nim w pewnych granicach przesuwać.

 

Regulacja zbieżności tylnych kół przy przednich tulejach wahacza? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja zbieżności tylnych kół przy przednich tulejach wahacza? :shock:

Jakoś od początku przyjąłem że chodzi o tylne zawieszenie bo w tytule nie napisane, i to co pisałem dotyczy tyłu oczywiście. Zasugerowałem się bo sam ostatnio to naprawiałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.