Skocz do zawartości

Wieksze spalanie, mala moc i smierdzi benzyną


rtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników BMW :)

 

Mam problem ze swoja Beatka e36 318i. Otóż jest to dosc dziwne, poniewaz problem o ktorym napisze pojawia sie czasem. Wyglada to tak, że auto jest jakies slabe, brakuje mu mocy, czuc niespalona benzyne i oczywiscie jest zwiekszone spalanie o jakies 4-5 litrow. Ogladalem swiece i wygladaja OK. Czasem jak jade jest OK,tzn czuc ze silnik pracuje tak jak powinien, jest moc i przyspieszenie, a czasem lipa. Co to moze być?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- lejący wtryskiwacz (czasami się na przykład nie domknie z powodu na przykład jakiegos zabrudzenia),

- nieszczelność w układzie zasilania paliwem (tam jest ciśnienie od samego baku!),

- kabel WN się kończy i "niedopala",

- i jeszcze parę innych możliwych powodów

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- lejący wtryskiwacz (czasami się na przykład nie domknie z powodu na przykład jakiegos zabrudzenia),

a czy moze byc taka sytuacja ze sam wtryskiwacz jest OK a paliwko ucieka przez uszczelki tegoz wtryskiwacza?

 

pozdrawiam

kawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moze byc taka sytuacja ze sam wtryskiwacz jest OK a paliwko ucieka przez uszczelki tegoz wtryskiwacza?

 

jakiej uszczelki wtryskiwacza? to wtedy musiałoby uciekac na zewnątrz, a nie do kolektora ssącego... chyba

 

co do sondy lambda, to tylko jej podgląd może dać jasną odpowiedź,

przypuszczam jednak, że jak już czuc paliwem, to za poważna sprawa, jak na sonde lambda, ale różne rzeczy się mogą zdarzyć

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników BMW :)

 

Mam problem ze swoja Beatka e36 318i. Otóż jest to dosc dziwne, poniewaz problem o ktorym napisze pojawia sie czasem. Wyglada to tak, że auto jest jakies slabe, brakuje mu mocy, czuc niespalona benzyne i oczywiscie jest zwiekszone spalanie o jakies 4-5 litrow. Ogladalem swiece i wygladaja OK. Czasem jak jade jest OK,tzn czuc ze silnik pracuje tak jak powinien, jest moc i przyspieszenie, a czasem lipa. Co to moze być?

 

Pozdrawiam

 

sprawdz szczelność przewodów paliwowych które są pod kolektorem ssącym(są tam takie dwa krotkie przewody)

518i LPG - wersja poscigowa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej uszczelki wtryskiwacza? to wtedy musiałoby uciekac na zewnątrz, a nie do kolektora ssącego... chyba

no wlasnie bo w poscie napisane zostalo "czuc niespalona benzyne"

 

ja wlasnie zakupilem kpl. takich oringow i bede dzialal bo u mnie najprawdopodobniej leje benzyne na zewnatrz

 

pozdrawiam

kawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników BMW

 

Mam problem ze swoja Beatka e36 318i. Otóż jest to dosc dziwne, poniewaz problem o ktorym napisze pojawia sie czasem. Wyglada to tak, że auto jest jakies slabe, brakuje mu mocy, czuc niespalona benzyne i oczywiscie jest zwiekszone spalanie o jakies 4-5 litrow.

 

A przepływomierz sprawdzałeś?Ten to potrafi narobić dużo zamieszania.Podmień z kumplem co ma ten sam silnik i bedziesz wiedział.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny, kto odpowiedział dobrze na zadane objawy to -kawu-. U mnie było to samo. Czasem nawet pod kolektorem ssącym było widać nawet wręcz lejącą się benzynę- ale ten przeklęty dostęp- tam jest tak ciasno że ledwo dwa palce można włożyć a co dopiero dostać się do połoczeń przewodów paliwowych z szyną wtryskową( bo wchodzi jeden przewód idący od baku, drugi zaś będący obok to przewód paliwowy powrotny). Zlokalizowałem,że leje się z tego powrotnego-połączenie (tzw. oring - jak domniemam że o takie nazewnictwo i element zarazem chodzi). Co dziwnego to te objawy raz były raz nie- wręcz jak czary mary- bo na zdrowy rozsądek- to jak coś cieknie to cieknie- a nie raz cieknie raz jest szczelne!!! Działo się tak wyłącznie gdy silnik był jeszcze nie rozgrzany-taka uwaga.Będąc u kolegi mechanika, ZAJRZAŁ od strony podwozia - coś tam twierdził właśnie o oringu. Niby starał się go dokręcać. Objawy ustały- ale czy na długo?? Czy owe oringi nie będą musiały i tak być wymienione??

I w związku z tym pytanie ( ale wielka prośba zarazem- jak pisać to już tylko wtedy, gdy się o tym już wie- a nie -bez urazy- przy tym temacie wypowiadać się-że " a może przepływomierz, a może sonda-NAPRAWDĘ WIELKA PROŚBA!!!).

Szczególnie KAWU- opisałbyś jak te oringi wyglądają( to jakaś uszczelka gumowo-metalowa?), może jakieś tego zdjęcia- bo w realoem.com są pokazane wyłącznie te metalowe przewody , które następnie wchodzą w tą szynę wtryskową!!

Byłbym wdzięczny za pomoc, Pozdrawiam 8)

Nie sztuka skorzystać z serwisu-SZTUKA ZROBIĆ TO SAMEMU !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czasem nawet pod kolektorem ssącym było widać nawet wręcz lejącą się benzynę- ale ten przeklęty dostęp- tam jest tak ciasno że ledwo dwa palce można włożyć a co dopiero dostać się do połoczeń przewodów paliwowych z szyną wtryskową( bo wchodzi jeden przewód idący od baku, drugi zaś będący obok to przewód paliwowy powrotny). Zlokalizowałem,że leje się z tego powrotnego-połączenie (tzw. oring - jak domniemam że o takie nazewnictwo i element zarazem chodzi). Co dziwnego to te objawy raz były raz nie- wręcz jak czary mary- bo na zdrowy rozsądek- to jak coś cieknie to cieknie- a nie raz cieknie raz jest szczelne!!! Działo się tak wyłącznie gdy silnik był jeszcze nie rozgrzany-taka uwaga...

no jezeli leje z przewodu paliwoewgo to jest tak jak pisali Kai i Tomi - trzeba wymienic takie 5cm kawalki przewodow paliwowych a O-RINGi sa przy wtryskiwaczach (gora i dol). oring to po prostu uszczelka gumowa o przekroju okraglym. do wymiany przewodow trzeba zdjac kolektor btw do wymiany oringow też :)

dla mojego auta i silnika oring ma nr 4 a te krotkie przewody paliwowe 16 i 17 na rysunku

pozdrawiam

kawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. ALe chyba raczej nie jest to to. Benzynš mierdzi w okolicach tylnych drzwi. Z pod maski nie i z wydechu również nie.

a to moze filtr paliwa (u mnie wlasnie tam sie znajduje) albo jakis przewod paliwowy

 

kawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.