Skocz do zawartości

naprawa sprezarki klimy


luki e 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W mojej e46 ucieka czynnik,sprawdzali szczelnośc układu 2razy-okazuje się,że szczelny.Nabili czynnikiem chłodzacym z barwnikiem-przyrzad nie wykrył nic.Po 1,5miesiaca znów mi troche uciekło,podejrzenie padło na spreżarke(gdzieś na wirniku).Zmierzam do tego,że sprezarka to dosc spory wydatek.Czy komuś naprawiano(regenerowano) sprezarke?Jaki jest ewentualny koszt?Używke mozna kupić za ok400zł,ale uważam,że nie ma sensu-moze byc niewiele lepsza od mojej obecnej spręzarki.Nowa to z 600zł(na allegro).A może sprezarka jest nie do naprawienia?.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy napewno dobrze spawdzili Ci te szczelnosc? U znajomego bylo podobnie (inne auto) tzn. tez nie znalezli wycieku "w komorze silnika". Okazalo sie ze wyciek jest przy nagrzewnicy. Wiec jezeli tego nie sparwdzali niech jeszcze tam sparwdza. Jezeli chodzi o zakup sprezarki ja bym poszukal regenerowana z gwarancja, ale to moje zdanie. Powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to dodaje się barwnik do czynnika chłodzącego żeby można było wykryć ewentualny wyciek. Z tego co piszesz sprężarka to tylko podejrzenie. Jedź do prawdziwego fachowca, który przy użyciu ultrafioletu i specjalnych okularów znajdzie nawet najmniejszy wyciek. Osobiście nie brałbym się za wymianę sprężarki jeżeli nie byłbym w 100% pewien że to ona jest nieszczelna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm mam podobny problem...

sprawdzałem u siebie juz w dwóch warsztatach zajmujących sie klimą i niestety diagnozy u mnie to sprężarka nie mam powodu żeby nie wierzyć to sa u mnie najlepsze zakłady, do tego chłodzi powyżej 2,5tysia obrotów tak to raczej kaprysi czyt. jak jest zimno na zewnątrz to i w środku podobnie ... macie jakieś polecane warsztaty (i nie chodzi mi tylko o zachodnie pomorze) w których regeneruja klime?? u mnie raczej brak, a może inaczej jestem na etapie poszukiwań dość intensywnych bo w planie wyjazd raczej do cieplejszych krajów - tam bez klimy to lipa.

jak możecie dajcie znać.

pozdrawiam wielce szanownych forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednym renomowanym warsztacie stwierdzili stwierdzili uszkodzoną sprężarkę, w innym zawór rozprężny, a okazało się że zatkana była rurka między skraplaczem i osuszaczem. Także to że warsztat wygląda na porządny wcale nie znaczy że mechanikowi będzie chciało się dokładnie sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga trafna tylko kolego pawelj5 napisz proszę komu powierzyłeś autko i kto w końcu usunął usterkę, bo jak mnie coś nie działa to krew mnie zalewa. Ludzie u których sprawdzałem to Frost i Pamis, polecani może nie na forum (choć nie sprawdzałem), ale jeśli chodzi o klimę to nie znam ludzi w Szcecinie, którzy ocenią ich pracę negatywnie hmm może się mylę??

Swoją drogą uprę się i zapytam raz jeszcze czy znacie serwis/warsztat zajmujący się regeneracją sprężarek klimy??

Drugie pytanie do kogo z takim problemem można zajechać??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na człowieka który usuną mi usterkę trafiłem dzięki informacji od znajomych. Na co dzień zajmuje się instalacjami CO i klimatyzacjami w budynkach, ale ma też odpowiedni sprzęt do klimatyzacji samochodowych, który wygląda bardzo niepozornie w porównaniu z tym co widziałem w profesjonalnych zakładach, jednak dzięki wiedzy i dużej cierpliwości jest prawdziwym fachowcem w tej dziedzinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.