Skocz do zawartości

Dziwny dzwięk powyzej 200Km/h z okolic schowka (Filmik)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. I znowu mój wynalazek zapragnął utruć mi życie. A mianowicie przy prędkości ok 200km/h z okolic schowka, poduszki pasażera czy też nawiewu wydobywa sie bardzo głośny piskliwy dźwięk. Kojarzy mi sie to jakby ktoś nadawał do mnie "morsem" :D np. przy 230km/h piszczy już na stałe a radio nie daje rady go zagłuszyć strasznie wkurzające.

Miał może ktoś podobny problem ew. pomysły co to może być. Jeśli chodzi o nawiew hmm włączałem wyłączałem klime nic nie pomogło wyrzuciłem wszystkie klamoty ze schowka myslalem ze moze cos wibruje tez nic a może czeka mnie niespodzianka pod pokrywą poduszki pasażera (przy okazji jak ją się zdejmuje? ) PRzepraszam za jakos ale filmik krecony telefonem i do tego mialem jedna reke wolna ;] a w sumie glownie chodzi o dzwiek .... masakra HELP

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak przy 200 km/h piszczy ... i jak tu teraz do sklepu po bułki pojechać :mrgreen:

A tak na poważnie to ja obstawiam szybę przednią lub podszybie jako źródło piszczenia (klejenie, uszczelka, może wycieraczki). Przy mocnym parciu powietrza jakiś element wpada w rezonans i słychać to co słychać.

Jako że masz coupe powinieneś zweryfikować także stan uszczelek drzwi i ich spasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Jak jade po bułki to dociągam do 250 ;] ale musi być z górki bo 323 już ma cięzko ;]

A teraz na powaznie. LAtam po niemieckich autostradach i dlatego strasznie mnie to drazni w sumie to dopiero wczoraj zaczelo tak piszczec.

Uszczelki drzwi owszem nie sa za ciekawe przebija sie gdzie niegdzie ped powietrza, ale to nie to. Ten piskot jest tak mega glosny i dobiega centralnie jakby zza schowka to jest najgorsze co moze byc jakby sie cos zepsulo to łatwiej znalescc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 bez klocków hamulcowych, odwazny jestes :shock:

A w temacie, to zobacz czy jak właczysz obieg zamkniety powietrza podczas szybkiej jazdy to czy przestanie piszczec, chociaz ten dzwiek to bardziej brzmi jak tarcie czegos plastikowego.

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi_320DE46 sprawdzałem niestety Cisza a moze to i lepiej bo jakby tak piszczało przy 80 juz to dopiero bym się denerwował ;]

 

 

 

CRC Klocki sa tylko czujniki w bagazniku :D Z Obiegiem tez kombinowałem to mi jako pierwsze przyszlo do glowy pozniej wylaczylem calkiem panel klimatronika i caly czas to samo.

 

 

 

Osti! HEh tez mi sie to z UFO kojarzy :P LOL

 

Panowie jak zdjac osłone poduszki pasazera czy ona ja przykrecona pod listwa ozdobna czy tylko na wcisk ( klipsy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź pod maską przy przegrodzie, tam są gumowe przejścia na kable do kabiny, może tam gdzieś jest nieszczelność. Przy takiej prędkości wystarczy, że będzie mała szczelina i będzie gwizdało. Jesli masz tam akumulator to musisz go wyciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolego , tak dodad od siebie - miałem ten sam problem tylko w toyocie i przy predkości ok 150 - 160. U mnie okazało się problemem przyleganie szyby pasażera do uszzcelek . Przy tej prędkości powietrze dostawało się do wnętrza drzwi i dalej juz jako taki właśnie świst do kabiny. Bardzo długo nie mogłem tego zlokalizować - tak jak ty wydawało mi się ze ten dźwięk dochodzi z konsoli po stronie pasażera lub z okolicy nóg......namierzyłem to przez przypadek - podczas szybkiej jazdy niechcący uchyliłem delikatnie szybę pasażera - świst zanikł.......\

 

może to Ci jakoś pomoże - powodzenia

 

 

 

pozdrawiam,

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wszystkie podpowiedzi. Trochę to uciążliwe bo co coś wykombinuje to muszę sypać na autostradę, żeby zlookać czy coś pomogło i to jeszcze przy takim "speedzie" Ale na szczęście uczęszczam autobahną bez ograniczenia prędkości :D

 

 

grzechusk pierwsza opcja z urywaniem spinek nie bardzo mi się podoba. A jeśli chodzi o drugą czyli, że zdemontować schowek i później od dołu ją wypchnąć jeśli dobrze zrozumiałem ?

 

ak99 Ooo dobry pomysł. Sprawdzę przejścia do kabiny. Aku mam z tyłu :)

 

michalADM Hmm no nie głupie warto spróbować nie wpadłem na to a nie zabije mnie pęd powietrza przy tej prędkości ;] LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

michalADM Hmm no nie głupie warto spróbować nie wpadłem na to a nie zabije mnie pęd powietrza przy tej prędkości ;] LOL

 

Najwyżej obróci cię ze trzy razy i wrócisz na właściwy tor jazdy :lol:

 

A tak serio, też mam coupe i obstawiam te uszczelki i dochodzenie szyby do niej, w razie czego służę opisem jak regulować szyby w coupe ;) więc na pw daj znać to ci podeśle opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.