Skocz do zawartości

Czy kupić bmw e36 coupe


irzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zwracam się do was z pytaniem odnośnie bmw coupe.

Mam zamiar stać się posiadaczem tego właśnie autka ale nie jestem do końca przekonany gdyż dowiedziałem się że występuje: problem z wilgocią w środku, podobno jakiś maly przechył drzwi i już się tam coś dzieje(podobno) Proszę o opinie tegoż oto samochodu jakie są jego wady i problemy :modlitwa: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coupe to naprawdę super sprawa! Tylko to raczej samochód dla 2 osób, bo z tyłu siedzi się średnio. Wadą dla mnie tego samochodu są bezramkowe drzwi, bo są czasem problemy z regulacją szyby oraz fakt iż szerokie drzwi są bardzo ciężkie i potrafią wyrabiać się zawiasy. Generalnie to nie są to jednak rzeczy, które bardzo wkurzają. Prócz tego coupe to naprawdę ładny samochód, bardziej indywidualny niż sedan. Na temat wilgoci nie powiem nic bo nie mam tego problemu i jak widzę po wypowiedziach kolegów, to raczej mit...nie przejmuj się takimi rzeczami i bierz coupe :cool2:
Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej coupecie była wilgoc, ale problem nie dotyczy jedynie coupe, temat opisany wyczerpujaco na forum, z tyłu jest całkiem OK podobnie jak w sedanie tylko sporo nizej :] Jedynym minusem w porownaniu z sedanem jest to ze ciezko znalezc nie zcioraną przez młodych gniewnych sztuke.

Kupowałem do tej pory 2 beemki i nie jest ciekawie niestety :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem do tej pory 2 beemki i nie jest ciekawie niestety :evil:

 

Kolega PLEBANOO ma rację...kupowałem wcześniej inne samochody i było ok, ale jak kupowałem BMK-i to musiałem wyjątkowo uważać...te samochodsy są naprawdę fajne, ale ludzie, a raczej gówniarze robią z nich złomy :mad2:

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem coupe :cool2:

Linia nadwozia dla mnie jest super :cool2:

 

Jedyne do czego mogłem się przyczepić to to że w zimę kiedy padał marznący deszcz lub był mróz zamarzała szyba a w coupe przy otwarciu drzwi idzie ona ok 2cm w dół.

 

Jak dla mnie w coupe było więcej miejsca z tyłu tylko wsiadanie...no cóż to już inna bajka.

Polecam coupe jeśli nie będziesz woził często pasażerów z tyłu bo po pewnym czasie staję się to męczące.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coupe ma ciekawsze wizualnie proporcje od sedana. Wygląda bardziej rasowo i sportowo. Pod względem budowy to w zasadzie Cabrio z twardym dachem. Brak ramek uważam za plus, choć nie wszystkim się to podoba. Nie mam żadnch problemów z domykaniem szyb, nieszczelnościami, ani świstami podczas jazdy. Unikaj egzemplaży powypadkowych bo faktycznie przez niewłaściwą rególacje drzwi i szyb mogą wykazywać wymienione przez Ciebie problemy.Trochę uciążliwe jest wsiadanie na tylne siedzenia. Jeżeli nie będzie klimy to latem nagimnastykujesz się z uchylaniem tylnych okien. Jeżeli często jeździsz w cztery osoby weź sedana, jeżeli potrzebujesz dużo wozić w bagaźniku weź kombi. Jeżeli jednak nie zależy Ci na żadnym z powyższych weź Coupe. Piękne auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coupe jest poprostu sliczne sedan tez mi sie podoba nie mniej ale to samochod ktory ma 10 lat i watpie ze trafisz egzemplarz bez wad ja mam sedana i od roku szukam coupe ogladalem 31 egzemplarzy i nie kupilem zadnego jako ze to bedzie moje 4 bmw wiem co sprawdzac i niestety 80 procent mialo przygode z blacharzem :( albo silnik na wymarciu a i szukam konkretnego koloru dlatego reszta odpadla

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie posty jade chyba teraz w tą sobotę oglądnąć jedną jest mały minus(walnięta szyba) mała rycha ale i tak trzeba wymienić damy rade :) zastanawiają mnie listwy boczne bo są pod kolor samochodu nie wiem czy to mogło tak już być od początku tego samochodu może jakiś invidual? Jeszcze raz dzięki :cool2:

PS będę woził tylko dziewczynę więc coupe :norty:

 

 

M-Technic może napiszesz na co zwrócić szczególną uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwy byly malowane a jak jedziesz ogladac to wez mala ekierke niezawodna do mierzenia szczelin, w bagazniku pod kolem obejrzyj blache sprobuj podniesz lewarkiem w kadzym otworze spotkalem 4 egzemplarze w ktorych te otwory na lewarek tylko sie wyginaly sprawdz usczelki szyb poznasz czy byly wymieniane szyby jak auto z niemiec to przednia po wymianie to nic strasznego dobrze jest zdjac jedno z przednich kol i obejrzec tarcze to ci powie czy wlasciciel dbal o auto w trakcie jazdy rozpedz sie do 50 pusc kierownice i hamulec jak sciaga to juz jest problem Do tego miernik elektryczny tez sie przyda sprawdzisz czy jest jakis niespodziewany pobor pradu co wskazuje na jakies zwarcie lub usterke ktoregos z modulow a i tak najwiecej da ci rozmowa z wlascicielem ja mierze nawet kompresje silnika i polecam ten zabieg lub wycieczke na serwis a i wazna rzecz zrob kasacje bledow komputera czasem po tym zabiegu potrafi zaskakujaca wzrosnac przebieg :)

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest twoj wybor ale pomysl piatka jest wieksza drozsza trojka w sedanie ma mniej miejsca ale bedzie tansza w zakupie i ekspolatacji a tak ogolnie to bedziesz w samochodzie jezdzil z tylu ? ja swoj zawsze prowadze i nie bede kupowal samochodu zeby znajomi mieli wygodniej a te tylne drzwi czasem sie przydaja w trojce

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale ja myślałem raczej o wyglądzie (mogłem to zaznaczyć). A wiadomo - to już kwestia indywidualnych upodobań.

Tak czy inaczej, drzwi w coupe nie sprawiły mi dotąd problemów (a nie garażuję samochodów) i wilgoci żadnej też nie stwierdzono.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.