Skocz do zawartości

330d jakie tarcze hamulcowe do oryginalnych klocków


maciek1024

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowe oryginalne klocki na przednią oś do 330d, jakie powinienem kupić tarcze hamulcowe, takie aby były maksymalnie zbliżone do oryginału ?

 

Zastanawiam się nad ATE:

- 24.0125-0138.1

- 24.0325-0138.1

(czym one się różnią w normalnej, codziennej eksploatacji ?)

 

A może trzeba by jechać do ASO ? ile mogą kosztować oryginały ?

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do ASO 385zł/szt :-(

 

orientuje się Ktoś może jakie idą na pierwszy montaż w 330d ???

 

Zimmermann, ATE czy może inne ?

 

Oryginalne hamulce w tym aucie sprawują się b.dobrze i chciał bym mieć dalej taki "standard" ;-)

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skłaniam się w kierunku Zimmermanna

 

wcześniej w Audi dwa razy wymieniałem ATE i kierownica drgała :-(

 

dlatego teraz bardzo ostrożnie podchodzę do tematu, nie chcę oszczędzać, ale ASO troszkę drogie .....

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE nie polecam, zwichrowałem jeden komplet. Kałuże omijałem, na myjni po felgach wody nie lałem, a i tak tarcze się pogięły po 5000 km.

 

Do 330 kupiłem na przód oryginał:

- tarcze hamulcowe przód OE BMW 2x380,64=761,28

- klocki hamulcowe przód OE BMW 1x307,44=307,44

- czujnik zużycia klocków OE BMW 1x62,22=62,22

 

ATE raczej nie dostarczało tarcz na pierwszy montaż do Twojego modelu BMW. Najlepiej by było jakbyś zapytał Pana Macieja ze sklepu internetowego http://www.czescidobmw.pl. Na pewno doradzi Ci dobry zamiennik oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE nie polecam, zwichrowałem jeden komplet. Kałuże omijałem, na myjni po felgach wody nie lałem, a i tak tarcze się pogięły po 5000 km.

 

Do 330 kupiłem na przód oryginał:

- tarcze hamulcowe przód OE BMW 2x380,64=761,28

- klocki hamulcowe przód OE BMW 1x307,44=307,44

- czujnik zużycia klocków OE BMW 1x62,22=62,22

 

ATE raczej nie dostarczało tarcz na pierwszy montaż do Twojego modelu BMW. Najlepiej by było jakbyś zapytał Pana Macieja ze sklepu internetowego http://www.czescidobmw.pl. Na pewno doradzi Ci dobry zamiennik oryginału.

 

Pan Maciej z www.czescidobmw.pl poleca Zimmermanna :-)

chyba będę musiał takie kupić....

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem te polskie nawiercane i nacinane MIKODY za 120pl sztuka i narazie odpukać jest dobrze miałem bicia przy jezdzie ,ale okazalo sie że felgi krzywe naprostowało sie te kwadraty i jest ok i tarcze zachowuja się podobnie do tych co mialem tez nawiercane wiec na razie polecam jezdze od 1 miesiąca i nic nie bije przy hamowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest najlepiej :shock:

 

dzisiaj okazało się, że moje tarcze mają 21,1mm a min. to podobno 23,4 przy tarczy 325mm

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie tarcz i klocków :-)

 

tarcze Zimmermann + oryginalne klocki BMW (produkcja Jurid !)

 

wszystko zrobione "książkowo" :-) piasty wyczyszczone na "lustereczko" przed założeniem tarcz, w prowadnicach klocków pasta Audi do 1400 stopniC tak że powinna być OK ;-) (gdyby nie ta marka Audi ;-) )

 

jestem na etapie delikatnego docierania/hartowania tarczy,

 

I teraz pytanie - wyczytałem na forum Audi ze klocki są "kierunkowe" ! faktycznie przypominam sobie ATE do audi z narysowanymi strzałkami (tylne)

 

Oglądałem b.długo klocki BMW i nie było żadnych oznaczeń ! - mam się tym przejmować ???

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze tylko i wyłącznie oryginały z ASO. Produkty after market i te co są w ASO to raczej nie to samo. W mojej E39 miałem duże problemu z Zimmermannami, dwa komplety pogiete, jeden już po 2 miesiacach. Po zamontowaniu tarcz z ASO problem ustąpił.

 

NIe wiem jak z ATE ale koledzy też piszą, ze były problemy. Drogo z ASO ale moim zdaniem warto, kupujesz tarcze nie na chwile.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze tylko i wyłącznie oryginały z ASO. Produkty after market i te co są w ASO to raczej nie to samo. W mojej E39 miałem duże problemu z Zimmermannami, dwa komplety pogiete, jeden już po 2 miesiacach. Po zamontowaniu tarcz z ASO problem ustąpił.

 

NIe wiem jak z ATE ale koledzy też piszą, ze były problemy. Drogo z ASO ale moim zdaniem warto, kupujesz tarcze nie na chwile.

 

Nie jest to dla mnie pocieszające, choć z drugiej strony przypomina mi się sytuacja z ASO Audi gdzie to kolega jeździł na reklamację pogiętych tarcz wymienionych w ASO za bajońskie pieniądze ....

 

więc wszystko może się zdarzyć,..... może jednak "cały czar" tkwi w odpowiednim montażu oraz późniejszym zahartowaniu jak twierdzi dystrybutor tarcz ???... i nie jest prawdą info ze strony większości mechaników "że to prosta, rutynowa robota"...?

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ja założyłem komplet ATE i po ok.15000 jak na razie jestem zadowolony, choć uważam przy hamowaniu i unikam ostrego naciskania na pedał hamulca. Po zakupie auta miałem założone przez poprzedniego właściciela (niemiec) nowy komplet hamulców ale cholera wie jakiej marki po którejś ulewie i paru myciach kół szlag je trafił i było bicie na kierownicy przy hamowaniu że nie szło jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzio ja powiem Ci tak

przy pierwszej wymianie tarcz i klockow chcielem przyoszczedzic kilka zlociszy i kuplem zamienniki z ATE i jestem [bAD] na maxa bo po pierwsze mam bicie (kola proste i nowki opony), a po drugie musze teraz znow wylozyc kase na tarcze oczywiscie teraz biore w ASO, wiec zycze Ci zeby Tobie zakup sie udal bo bedzie Cie czekala ta sama historia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
podepnę się pod temat założyłem na przód ATE Power Disc do tego zwykły klocek ATE wszystko Made in Germany kupione i założone w zaprzyjażnionym warsztacie. Przejechane do tej pory 150km narazie OK nic nie bije itp hamuję narazie spokojnie i delikatnie ale lekko huczy jak hamuję z większej prędkości rzędu 100-130km/h jak zwalniam i delikanie hamuję mam delikatne huczenie z przodu (nie cały czas tylko tak w środkowej fazie hamowania/zwalniania) czy ten objaw powinien ustąpić po dobrm dotarciu i ułożeniu klocka czy reklamować coś w warsztacie ? Samochód to E46 318D wcześniej na orginalnej nienacinanej tarczy z logo BMW nie było tego efektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.