Skocz do zawartości

Róznica pomiędzy e53 a e70


Robert32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może pytanie trochę niepoważne, ale czy warto inwestować w nową e70 z np. 2007r czy też kupić e53 z 2005 lub 2006r i też mieć frajdę z jazdy.

Czy te pierwsze e70 sa już tez dobrze dopracowane i czy jest taka duża przepaść pomiędzy e70 a e53?

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Każde auto które jest pierwszy rok na rynku może mieć jakieś wady produkcyjne... oczywiste.

Co do e70, jezeli chodzi o dopracowanie, jedynie co może "nawalić' to elektronika, ale z tym już nie ma problemu, wystarczy wizyta w ASO i update sterowników. E70 m też ładniejsze (moim zdaniem) wnętrze, ale jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to jednak e53 prowadzi :-)

Najlepiej będzie jak przejedziesz się e53 i e70 (tylko nie nowym w salonie).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma tutaj rację - może lepiej kupić E53 już po lifcie, który eliminuje wiele wad fabrycznych niż E70. Ja jak przesiadałem się z E39 kupiłem E53 przed liftem ponieważ nie wiedziałem czy ten TYP samochodu mi spasuje - nigdny nie jeździłem SUVami, czy jak to określa BMW SAVami, i samochodami 4x4. Szkoda mi było wywalić na E53 z 2005 roku, które mogło mi nie spasować. Na moim X-ksie "uczę się", jak go prowadzić, obsługiwać. I już wiem, że za rok będzie zmiana na nowszy.
Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sie powoli do e70 przymierzam. Co raz wiecej ich jezdzi a przy nich e53 juz staro wyglada, szczegolnie srodek sie zmienil w e70 bardzo na + oraz multimedia. To auto innej generacji, bardziej bym je porownywal z q7 abo cayenne choc to ostatnie nigdy mi sie za bardzo nie podobalo..., jak pojezdzisz e 70 to ciezko wracac do e53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert32 jeśli obecnie jeździsz E60 to nie przesiadaj się do E53 bo będziesz rozczarowany wnętrzem. Ja w E60 siedziałem, wtedy miałem E39 (czyli środek jak w E53) i czułem się w E60 jak w statku kosmicznym. E53 i E70 to przepaść technologiczna.

 

Tak czy inaczej ja z E53 po lifcie jestem bardzo zadowolony, ale jeśli masz wybór to dobrze się zastanów co wybrać. Oczywiście ma znaczenie też to na ile czasu chcesz kupić auto. Ja po 1-2 latach zamierzam sprzedać i spróbować czegoś nowego np. M5 , ale jeśli kupujesz na dłużej to wtedy mogą wyjść jakieś problemy wieku dziecięcego w E70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pracuję w serwisie i ostatnio robiłem serwis X5 e53 218KM i po wszystkim zrobiłem objaz to jeszcze bardziej zachorowałem na to auto.

Sam nie wiem czy e53 czy e70. Może jakaś jazda próbna by się przydała e70 to będę miał porównanie. Boję się tych pierwszych modeli e70. A co do środka to e53 nie jest chyba taki zły. Do tej pory miałem kilka e46 i podobało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.