Skocz do zawartości

Przekaźnik dociskania wycieraczek


arthuro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym przekaźnikiem - jest cały czas ciepły- jeden z przekaźniczków wewnątrz jest cały czas załączony. Skutkuje to poborem prądu na postoju w wartości 0.4A Czy tak ma być czy mam szukać dalej urządzenia "kradnącego" prąd na postoju. Po wyjęciu w/w przekaźnika prąd pobierany w czasie spoczynku spada do 0.12A - załączony CODE i alarm. Czy bez tego można jeździć w deszczu - jak to się objawi podczas opadów, czy praca wycieraczek będzie wystarczająco sprawna?
Obecnie AUDI S4 QUATTRO... do BMW wrócimy na wiosnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się go wyjmie z obudowy to się rozłącza - styk jest czysty, tak że o sklejeniu nie ma mowy. Przekaźnik jest pod siedzeniem obok modułu komfortu, taki czarny, ma numer 1 378 371
Obecnie AUDI S4 QUATTRO... do BMW wrócimy na wiosnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy... ja mam tez padniety przekaznik sily docisku wycieraczek, tez mi kradl prad, ale z tego co pamietam to u mnie znajduje sie on pod kanapa a nie pod siedzeniem kierowcy (?)

 

Jesli rozwiazesz juz problem to daj znac, z checia tez sprobuje u siebie, niech bedzie tak jak fabryka dala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic więcej nie mierzyłem - jutro pewnie zacznę jak czas pozwoli. Przekaźnik ten jest pod tylną kanapą obok modułu komfortu i modułu przekaźników. Nikt nie pisał, że jest pod siedzeniem kierowcy.
Obecnie AUDI S4 QUATTRO... do BMW wrócimy na wiosnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie dojdziesz końca ładu to odcinasz sterowanie przekażnikiem i podpinasz + po stacyjce ( w schematach znajdziesz który to przewód , żeby nie ciągnąć z przodu , bo pod kanapą już jest ) - i tym sposobem przekaźnik bedzie się zwierał po włączeniu stacyjki - proste i skuteczne ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie dojdziesz końca ładu to odcinasz sterowanie przekażnikiem i podpinasz + po stacyjce ( w schematach znajdziesz który to przewód , żeby nie ciągnąć z przodu , bo pod kanapą już jest ) - i tym sposobem przekaźnik bedzie się zwierał po włączeniu stacyjki - proste i skuteczne ...

 

Podejrzewam że to będzie najprostrze najlepsze i najtańsze rozwiązanie kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie będzie to rozwiązanie. W obudowie siedzą dwa przekaźniki sterowane niezależnie prze dwa tranzystory i inną elektronikę.

 

 

i co z tego ? przecież napisałem wyraźnie że jak nie uda się tego naprawic (popodmieniać moduły itp) to możesz zrobić tak jak napisałem - przekaźnik zostaje w oryginalnym miejscu , odcinasz tylko przewody idące do sterowania cewką od docisku wycieraczki i podpinasz pod + po stacyjce ... to ma tylko załączyć przekaźnik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.