Skocz do zawartości

Tylni most. Dziwna przypadlosc!


zloty2483

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj wracajac do domu jadac okolo 100 km/h na luku zablokowalo mi tylnie kola. Mozecie sobie wyobrazic co sie dzialo. obrucilo auto dzieki barierce ochronnej nie wpadlem do rzeki. na szczescie nic nie jechalo. Tylni zderzak jedynie ucierpial. Samochod odpalil zjechalem na pobocze i jest tak. Wycieka olej tak jakby z lewej poloski przy wale i jak jade na gazie jest ok ale jak puszcze gaz to tak jakby ktos w szprychy wsadzil kawalek plastiku. Jakies pomysly co poszlo???
BMW BardzoMysleWybornie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zablokował się mechanizm różnicowy, może rozsypało się jakieś łożysko, albo któreś z kół zębatych, ja miałem podobnie tylko ze u mnie się zablokował i mogłem jechać na wprost a jak skręcałem, to przeskakiwała cała tylna os i strasznie stukało. musisz prawdopodobnie wymienić most.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E32 i 38 są dwa mikroprocesory, po jednym na każdą półoś. :D
No to niestety ale tylko w IBM moga to naprawic :mrgreen:A tak na powaznie most faktycznie do wymiany lub do ewentualnej naprawy i wymiany czegos co sie zblokowało o ile nie zmielilo wszystkiego ale jesli auto ciagle jezdzi to moze faktycznie nie jest tak zle...oby. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że samochód jeździ to raczej nic nie znaczy, u mnie po dwóch dniach postoju sam się odblokował i niby ok, ale nigdy nie wiadomo kiedy znów mógł się zablokować więc ja swój wymieniłem. Co do naprawy to chyba nie warto się bawić, ja kupiłem używkę za 300 + robota + olej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienie most oczywiscie. Tylko teraz juz wiem ze nie wolno ignorowac zadnych objawow zuzycia. Ja mialem tak ze jak wrzycalem na D czasami bylo takie szarpniecie. Jakby wrzucic bieg na gazie. Takze dbajcie o swoje mosty. Mi urodzila sie coreczka 28 kwie. i nie chce myslec co by bylo gdybym wtedy jechal z nia lub szybciej. Dzieki Bogu jechalem sam z kolega i nie jechalo nic z naprzeciwka a ograniczenie na drodze bylo 100 km/h.
BMW BardzoMysleWybornie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.