Skocz do zawartości

[E36] Subwoofer w E36 Copue??


luko32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Nie wiem czy temat byl poruszany na forum, szukalem ale nic podobnego nie bylo. Znalazlem watek o sedanie ale tam jest inaczej! A mianowicie, jakie macie pomysly na zainstalowanie subwoofera w e36 Coupe! Ostatnio troche zaczalem sie z tym bawic, ale niestety bagaznik strasznie tlumi bass i niskie czestotliwosci po zamknieciu siedzen sa bardzo slabo slyszalne! Co poradzicie, robil juz ktoos jakies modyfikacje? Zastanawia mnie wyciecie okraglych dziur w tylnej polce i wrzucenie tam rurek od bass refleksu, ale nie jestem pewnien czy to cos pomoze, a tylko podziurawie samochod? Prosze o pomoc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu jeżdże z otwartym oparciem, bo też myślałem nad bass reflexami w półce itd ! Ale jak otworze oparcie to jest bez porównania ! Jak masz jakieś inne pomysły to daj znać !

E30 325i '90

E36 325i Coupe '92

E46 320TD Compact '03

E46 320D Touring '02

E91 320XD LCI '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesteście wymagający :roll: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55873255

 

Bez urazy ale to napewno nie da dobrego bassu ! I nie chodzi mi tu o firmę bo sam mam wzmacniacz z tej firmy i chwale sobie go !

E30 325i '90

E36 325i Coupe '92

E46 320TD Compact '03

E46 320D Touring '02

E91 320XD LCI '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sedana i planuje kupic jakas pozadno skrzynke do bagarznika ale wlasnie zasanawiam sie czy to da jakis efekt. Moze faktycznie wyciecie w tylenj polce dziury i umieszczenie w niej bass relfexu cos by pomoglo?Ja nie moge sie niestety poratowaz polozeniem tylnej kanapy bo za nia mam metalowa przegrode. To sklania mnie ku teorii ze nawet potezną skrzynka nie zagra dobrze w samochodzie
Radość z jazdy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla wyjaśnienia...bass refleks to nie subwoofer tylko rodzaj wentylacji skrzyni ,to co widzę na zdjęciu to subwoofer wolnopowietrzny czyli free air, nie daje głębokiego basu . I w skrócie subwoofer ma na tyle krótką falę że jego dźwięk przechodzi przez wszystkie elementy i nie musi być na zewnątrz, a przy odpowiednim zestrojeniu dźwięk będzie odczuwalny a nie słyszalny.

a i jeszcze jedno porządna skrzynia i dobrze do niej dobrany głośnik lub odwrotnie to nie to samo co free air...

E36 325i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to ja tak jak mówie jeżdże z otwartym oparciem ;-) A sub mam Kenwooda Tornado 30cm w dużej skrzynce ! Ale ten głośnik jest tylko chwilowo ;-)

E30 325i '90

E36 325i Coupe '92

E46 320TD Compact '03

E46 320D Touring '02

E91 320XD LCI '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tego za wrzuce dobry subwoofer do bagala jak on i tak nie bedzie gral jak powinien i nie bedzie tak slyszalny. Bardziej bedzie go slychac na zewnatrz niz wewnatrz:) Wiec caly czas kombinuje co z tym fantem zrobic! Nikt z was nie dokonywal jakis wiekszych przerubek w coupe jezeli chodzi o muzyke? Myslmy, myslmy, moze cos sie wkoncu wymysli! Temat dobry na przyszlosc bo napewno nie jeden co porusza sie bmw i jeszcze w coupe ma z tym problem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tego za wrzuce dobry subwoofer do bagala jak on i tak nie bedzie gral jak powinien i nie bedzie tak slyszalny. Bardziej bedzie go slychac na zewnatrz niz wewnatrz:) Wiec caly czas kombinuje co z tym fantem zrobic! Nikt z was nie dokonywal jakis wiekszych przerubek w coupe jezeli chodzi o muzyke? Myslmy, myslmy, moze cos sie wkoncu wymysli! Temat dobry na przyszlosc bo napewno nie jeden co porusza sie bmw i jeszcze w coupe ma z tym problem??

 

Witam!

 

Mam sedana i tez robie male przymiarki do wzmocnienia basu w aucie. Wpadl mi ostatnio w oko taki zestawik:

http://www.kenwoodeurope.com/products/ListProduct.aspx?k1=2&k2=7&k3=115&pr=1610

2 subwoofery w formacie 6x9 z wlasnym wzmacniaczem, mozna by to wrzucic w miejsce standardowych glosnikow. Minus to fakt, ze z tylu mamy tylko basy, plus to miejsce w bagazniku i fakt, ze glosniki graja do kabiny a nie na zewnatrz.

Ogolnie to chyba troche taki polsrodek, ale moze nie jest zly.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tego za wrzuce dobry subwoofer do bagala jak on i tak nie bedzie gral jak powinien i nie bedzie tak slyszalny. Bardziej bedzie go slychac na zewnatrz niz wewnatrz:) Wiec caly czas kombinuje co z tym fantem zrobic! Nikt z was nie dokonywal jakis wiekszych przerubek w coupe jezeli chodzi o muzyke? Myslmy, myslmy, moze cos sie wkoncu wymysli! Temat dobry na przyszlosc bo napewno nie jeden co porusza sie bmw i jeszcze w coupe ma z tym problem??

 

jak pisałem to jak będzie ci grał subwoofer zależy:

1. Czy skrzynia będzie dobrze zestrojona pod dany głośnik objętość skrzyni oblicza się z parametrów głośnika.

2. Wzmacniacz musi mieć zwrotnicę na subwoofer czyli że ktoś kto się na tym zna będzie mógł zestroić go albo tak że będziesz go odczuwał , albo że będzie cię słychać z daleka. odczuwalny bas otrzymujemy zjeżdżając częstotliwością jak najniżej i odwrotnie.

jeśli spełnisz te rzeczy to będziesz miał to co chcesz..

E36 325i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tego za wrzuce dobry subwoofer do bagala jak on i tak nie bedzie gral jak powinien i nie bedzie tak slyszalny. Bardziej bedzie go slychac na zewnatrz niz wewnatrz:) Wiec caly czas kombinuje co z tym fantem zrobic! Nikt z was nie dokonywal jakis wiekszych przerubek w coupe jezeli chodzi o muzyke? Myslmy, myslmy, moze cos sie wkoncu wymysli! Temat dobry na przyszlosc bo napewno nie jeden co porusza sie bmw i jeszcze w coupe ma z tym problem??

 

Nie mysl ze jest problem tylko w coupe,ja mam sedana i mam za siedzeniami metalowom przegrode,naszczescie z dziura na narty i w tym dopatruje sie jakiś szans.U jednego kolegi widziałem ze miał wprowadzone do auta (wer bmw coupe)rury z bass refexem.Niestety nie suchałem tego za długo,ale na polu efekt był bardzo fajny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak pisałem to jak będzie ci grał subwoofer zależy:

1. Czy skrzynia będzie dobrze zestrojona pod dany głośnik objętość skrzyni oblicza się z parametrów głośnika.

2. Wzmacniacz musi mieć zwrotnicę na subwoofer czyli że ktoś kto się na tym zna będzie mógł zestroić go albo tak że będziesz go odczuwał , albo że będzie cię słychać z daleka. odczuwalny bas otrzymujemy zjeżdżając częstotliwością jak najniżej i odwrotnie.

jeśli spełnisz te rzeczy to będziesz miał to co chcesz..

 

Zgodze sie z tym ze zeby subwoofer dobrze gral musi byc zestrojony z obuddowa i wzmacniaczem jaki go bedzie zasilal!

Ale to i tak nie da takiego efektu jezeli bedzie zamkniety w bagalu jeszcze w bmw gdzie bagaznik jest bardzo szczelny! Tak jak ktos wczesniej napisal ze jezdzi z otwartym siedzeniem! Roznica dzwieku jest ogromna! Gdy zamkniemy siedzenie slyszymy o polowe mniej bassu nizeli z otwartym siedzeniem! I w tym tkwi problem! Zeby w jakis sposob udroznic ten kufer Coupe, i nie jezdzic z otwartym siedzeniem:))

Moim zadaniem jedyna opcja, to kombinowanie cos z tylna pulka, bo chyba w siedzeniach dziur nie bedziemy robic?:) ma ktos jeszcze jakies pomysly??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.