Skocz do zawartości

Ustawianie Car&key NCS, DIS


Rekomendowane odpowiedzi

hanibal : VERRIEGELN_AUT_AB_X_KM/H

 

A ja mam takie pytanko co oznacza funkcja KEY_MEMORY? Ma stary kluczyk z baterią, ale mogę sobie aktywować key memory?

Poza tym, jak są numerowane kluczyki? Np. selektywne otwieranie dla kluczyka 1,2,3,4. Liczą się tylko piloty czy zwykłe też i od czego to zależy?

w Disie jak wejdziesz w opcje key memory to tam jest który kluczyk był ostatnio użyty .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 825
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może się mylę, ale raczej nie masz opcji ustawiania prędkości.

 

niestety ale chyba masz rację, aktywowałem funkcję i drzwi ryglowały się zaraz po ruszeniu, nie widziałem nigdzie możliwości zmiany prędkości, to jednak mniej istotne niż fakt, że po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka trzeba za każdym razem ręcznie odblokowywać drzwi, nie ma możliwości ustawienia aby same się otwierały po zgaszeniu silnika?

 

drugie pytanie to czy wie ktoś dlaczego minimalną wartością OILSERVICE mogę ustawić 11tyś. km? przy 10tyś mam błędną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pod jaką opcją w e46 jest automatyczne obniżanie lusterka pasazera przy parkowaniu? Oraz czy przy opcji prowadz do domu chodzi i wączone światła, czy istnieje taka możliwość aby zamiast świateł pozycyjnych świeciły się postojowki?

 

Dodatkowo na liście mam opcje automatyczna regulacja siedzień no i nie działa mi to, co prawda włącze ją ale po zgaszeniu samochodu przestawiam fotel, zamykam samochód, ponownie otwieram samochód dzwi i siedznie nie popraca do pozycji która była ustawiona w czasie włanczania tej opcji. Co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pod jaką opcją w e46 jest automatyczne obniżanie lusterka pasazera przy parkowaniu? Oraz czy przy opcji prowadz do domu chodzi i wączone światła, czy istnieje taka możliwość aby zamiast świateł pozycyjnych świeciły się postojowki?

 

Dodatkowo na liście mam opcje automatyczna regulacja siedzień no i nie działa mi to, co prawda włącze ją ale po zgaszeniu samochodu przestawiam fotel, zamykam samochód, ponownie otwieram samochód dzwi i siedznie nie popraca do pozycji która była ustawiona w czasie włanczania tej opcji. Co jest nie tak

 

Kolego co do twoich pytań to jest to na forum bo czytałem o tym, najpierw poszukaj trochę

 

jeśli chodzi o światła home to jest to nawet w tym temacie strona 7 HOME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadza sie o światłach coś znalazlem, ale nie do konca to.

 

Wiesz wydaje mi się że jes to forum a nie zbiór wiedzy z której nalezy korzystać. Jezeli byłoby inaczej to do czego byłoby potrzebne forum?

Jeżeli ktos ma problem z czymś to pisze na forum prosząc o odpowiedź, a nie o informację aby poszukać.

 

ja zadałem dwa pytanie, w których proszę tylko jak te dwie funkcje nazywają się. Po to piszę na forum aby dowiedzieć się, w innym przypadku zadzowniłbym do ASO lub poszukał w necie, ale wydaje mi sie ze to forum po coś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pod jaką opcją w e46 jest automatyczne obniżanie lusterka pasazera przy parkowaniu? Oraz czy przy opcji prowadz do domu chodzi i wączone światła, czy istnieje taka możliwość aby zamiast świateł pozycyjnych świeciły się postojowki?

 

Dodatkowo na liście mam opcje automatyczna regulacja siedzień no i nie działa mi to, co prawda włącze ją ale po zgaszeniu samochodu przestawiam fotel, zamykam samochód, ponownie otwieram samochód dzwi i siedznie nie popraca do pozycji która była ustawiona w czasie włanczania tej opcji. Co jest nie tak

 

Kolego co do twoich pytań to jest to na forum bo czytałem o tym, najpierw poszukaj trochę

 

jeśli chodzi o światła home to jest to nawet w tym temacie strona 7 HOME

ja też zastanawiałem się która to funkcja od obniżania lusterka ale jakoś nikt nie potrafi pomóc....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, aktywowałem kilka funkcji w mojej e46 jak:

- mruganie kierunkami przy centralnym

- uruchomienie funkcji HOME

- zmiana okresu OILSERVICE na 11 tyś. (nie wiem dlaczego nie mogę ustawić 10 tyś = błędna wartość, dlaczego?)

 

na 100% nie aktywowałem świateł dziennych! Ku mojemu zdziwieniu dzisiaj rano okazało się że po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 zapalają się światła drogowe, pozycja 3 kluczyka to start silnika, czyli odpalam na zaświeconych światłach. Można by uznać że mam aktywną funkcję dziennych świateł ale w NCS w car&key memory funkcja: Tagfahrlicht (nie mam Tagfahrlicht_Ece tylko samo Tagfahrlicht) była jako nicht_activ. Co ciekawe światła zapalały się w pozycji 2 kluczyka niezależnie od stanu przełącznika świateł, tzn. można było zostawić na 0 lub 1 a efekt był taki sam. Teoretycznie rozwiązałem problem uruchamiając Tagfahrlicht na activ (nic więcej nie robiłem) i teraz pytanie czy jest możliwość, że mam coś skopane? czy powinienem się przejmować tą sytuacją? obecnie aktywowałem światła dzienne ale teraz jeśli wyłączę na przełączniku świateł to się nie zapalają, a w pierwszym przypadku nie było możliwości wyłączenia świateł przy zapalonym silniku.

 

Bardzo proszę kogoś kto ma o tym pojęcie o wytłumaczenie co mogło się stać i co powinienem sprawdzić żeby się upewnić że wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dzisiaj nie dam rady sczytać LSZ, ponieważ mam wyjęty akumulator :/ (zima go troszkę przerosła i muszę go podładować)

jak tylko podepnę jutro aku, to sczytam LSZ

 

Majki a co to są za funkcje? (PROGRAMMPAREMETER i DRL_DIMMUNG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

gdzie znalezc opcje odpowiedzialna o bledach przepalonych zarowek (mam ledy w srodku)GM pokazuje bload

I takze na tablicy rejestracyjnej i tu juz pokazuje upierdliwy blad przepalonej zarowki

Jak to wylczyc?????

I jeszcze sprawa zmiany jezyka niestety niemam takiej opcji w NCS ani w DIS a powinna (chce przeprogramowac jezyk poniewaz mam bledy licznika po carsofcie)

 

pozdro

zycie zaczyna sie po 50i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

gdzie znalezc opcje odpowiedzialna o bledach przepalonych zarowek (mam ledy w srodku)GM pokazuje bload

I takze na tablicy rejestracyjnej i tu juz pokazuje upierdliwy blad przepalonej zarowki

Jak to wylczyc?????

Masz LEDy w ringach czy gdzie?

Jeśli tak to zacznij od tego w LCM:

KENNZEICHENLI_PRUEF

melden

FEHLER_KENNZ_LICHT

melden

FEHLER_STANDLICHT

melden

 

zmień na:

nicht_melden

 

może pomoże

I jeszcze sprawa zmiany jezyka niestety niemam takiej opcji w NCS ani w DIS a powinna (chce przeprogramowac jezyk poniewaz mam bledy licznika po carsofcie)

 

pozdro

 

znajdziesz to np. w Car&Key Memory, lub w IKE pod "SPRACHE"

 

PS.

KLB = Kluczbork?

jeśli tak, to ten świat jest cholernie mały

 

na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze sprahe niemam w NCD i DIS

Wiem ze tez ostrzezenie o przepalonych zarowkach mozna w DIS zrobic tylko jak?

Dokladnie jestem z KLB kolego

 

pozdr

 

W Car&Key wygląda to tak:

http://images39.fotosik.pl/272/7359c0e6da13c104m.jpg

W DISie znajdziesz to też w Car&Key, a co do ostrzeżeń to wypróbuj NCSem to co napisałem wyżej

 

na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest duży plik z NCSa 41KB, chociaż w nim też jest:

SPRACHE

englisch

Plik z IKE ma około 4KB,

Jeśli chcesz tylko z powodu błędów po Carsoftcie na nowo zakodować IKE, to zrób to po prostu profilem "Standard"

Ale koduj samo IKE, a nie cały samochód.

 

na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do wtajemniczonych zakodowałem sobie pełen OBC Disem , ale po tym kodowałem NCSem żeby nie wyświetlało niskiego poziomu oleju tzn żeby pomarańczowa kontrolka się nie zapalała ale jeśli zakoduje że się nie zapala to znika mi pełen OBC , jeśli z powrotem zakoduje Disem OBC to znów zapala się żółta kontrolka od oleju.... co jest nie tak?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Witam Panowie :) mam pytanko , czy w e36 coupe 97r można cos ustawić w car/key memory ? pytam bo próbuje wejsc w ta opcje w dis_v44 i niestety nie moge nic zrobic :(

 

 

E36 nie ma tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.