Skocz do zawartości

[2001] xenony, co jeszcze po zamontowaniu?


GDJOHNY

Rekomendowane odpowiedzi

mam do kupienia lampy xenonowe do tego modelu ale slyszalem ze jest jakis problem jak je sie zamontuje bo trzeba kompa przeprogramowac.Czy ktos cos wie o tym??
.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie zapominajmy o przewodac w których ma płynac płyn, odpowiednim pojemniczku na płyn, no i pompke do spryskiwaczy xenon

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn jest ten sam co do szyb, pompka taka sam jak do szyb tylko umieszczona z boku, hjedynie sterowanie pomką świateł jest inne, gdyż one są spryskiwane co piąty raz. Nie jestem pewien, czy nie trzeba mieć specjalnego sterownika pompki. Dodatkowo trzeba wsadzić pod światłami dysze teleskopowe i końcówki sprysków. To chyba wszystko.
Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn jest ten sam co do szyb, pompka taka sam jak do szyb tylko umieszczona z boku, hjedynie sterowanie pomką świateł jest inne, gdyż one są spryskiwane co piąty raz. Nie jestem pewien, czy nie trzeba mieć specjalnego sterownika pompki. Dodatkowo trzeba wsadzić pod światłami dysze teleskopowe i końcówki sprysków. To chyba wszystko.

 

Pewny jesteś że pompka jest ta sama? W końcu to są spryskiwacze z wyższym ciśnieniem jak się nie mylę, jeśli głupoty gadam to poprawcie mnie.

Najważniejsze są odpowiednie lampy, spryskiwacze i samo poziomowanie to już inna rzecz (też istotna lecz ciutke mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze mam zamontowane chociaz niewiem jak je sie uruchamia :?: :mad2:

a co do samopoziomowania to wydaje mi sie ze to juz przesada.jak masz dupe dociazona workami z kartoflami to sobie mozesz recznie ustawic swiatla zeby po gałach niedawały

Ja niewiem ale jakos niejestem zwolennikiem za duzej ilosci elektroniki w autach-szyby,klima i wystarczy. Smialem sie z kumpla ktory kiedys sie smial ze niemam elektrycznych lusterek w aucie a jak sie go zapytalem ile razy ich uzywal powiedzial ze raz ja auto kupil hehehe

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze mam zamontowane chociaz niewiem jak je sie uruchamia :?: :mad2:

a co do samopoziomowania to wydaje mi sie ze to juz przesada.jak masz dupe dociazona workami z kartoflami to sobie mozesz recznie ustawic swiatla zeby po gałach niedawały

problem w tym ze po domontowaniu oryginalnych swiatel ksenonowych,poziomowanie reczne przestaje dzialac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke kicha-niewiedzialem o tym ale napewno mozna zrobic bypassa w prosty sposob i bedzie dzialac.moze troszke drutowanie ale działało by.
.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś że pompka jest ta sama? W końcu to są spryskiwacze z wyższym ciśnieniem jak się nie mylę, jeśli głupoty gadam to poprawcie mnie.

 

Pompka do samego zbiorniczka jest ta sama , za to odpowiedzialne są pompki w reflektorach .

 

spryskiwacze mam zamontowane chociaz niewiem jak je sie uruchamia :?:

 

Włączają się automatycznie co 4-5 spryskań .

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do samopoziomowania to wydaje mi sie ze to juz przesada.

 

Tutaj bym się nie zgodził. Samopoziomowanie w przypadku xenonów jest bardzo istotne. Ze względu na to, że światła takie świecą zdecydowanie mocniej niż zwykłe i wiązka światła jest inaczej ukształtowana, to dosyć ważnym czynnikiem jest ich prawidłowa wysokość świecenia, bo oślepiają dużo mocniej od zwykłych. Ktoś przecież tak właśnie to zaprojektował i tak zostało to określone w przepisach.

 

Ogólnie uważam, że albo zakłada się cały komplet albo nic. Inaczej to faktycznie druciarstwo.

Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn jest ten sam co do szyb, pompka taka sam jak do szyb tylko umieszczona z boku, hjedynie sterowanie pomką świateł jest inne, gdyż one są spryskiwane co piąty raz. Nie jestem pewien, czy nie trzeba mieć specjalnego sterownika pompki. Dodatkowo trzeba wsadzić pod światłami dysze teleskopowe i końcówki sprysków. To chyba wszystko.

 

Pewny jesteś że pompka jest ta sama? W końcu to są spryskiwacze z wyższym ciśnieniem jak się nie mylę, jeśli głupoty gadam to poprawcie mnie.

Najważniejsze są odpowiednie lampy, spryskiwacze i samo poziomowanie to już inna rzecz (też istotna lecz ciutke mniej).

 

Nie napisałem, że pompka jest ta sama tylko taka sama, a w zbiorniku jest miejsce przygotowane dla jej umieszczenia. Spryskiwacze uruchamiają się automatycznie co 5 raz, ale tylko w przypadku, gdy jest sterownik do spryskiwaczy xenonów. Nie ma tam wcale wyższego ciśnienia. Po prostu pompka jest taka sama, tylko dysza jest tak skonstruowana, że płyn nie wylatuje od razu po przyciśnięciu tylko z opóźnieniem i większą siłą przez to właśnie, że w dyszy teleskopowej jest pewna siła do pokonania, na skutek wpompowania płynu do układu jego ciśnienie wzrasta, po czym samoczynnie płyn jest wyrzucany.

Z tego co wiem, to można sterowanie pompki od xenonów podłączyć do sterowania pompki szyb i światła będą spryskiwane razem z szybami tylko przy dłuższym przyciśnięciu - przy krótkim nie powinny, bo wiadomo płyn potrzebuje się sprężyć.

W lampach pod listwą maskującą są fabrycznie przystosowane prowadnice do osadzenia dyszy teleskopowych (które są trochę drogie) i dodatkowo do tej dyszy potrzebne są zmienione listwy pod reflektor (z wycięciem na końcówki spryskiwacza, do których przymocowana jest klapka maskująca. Ot i tyle!!!!

Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoscie samopoziomowania sie xenonow.

Nie mam xenonow, natomiast po wlaczeniu auta i zapaleniu swiatel, te same sie ustawiaja. Po tym procesie oczywiscie moge jeszcze sobie je recznie ustawic. Skoro samopoziomowanie po odpaleniu dziala to czy przypadkiem po zmianie programu na xenony nie bedzie ono dzialac caly czas?

Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest samopoziomowanie. Obojętnie czy masz auto załadowane czy nie, Twoje światła po włączeniu zawsze ustawią się w pozycję ustawioną na pokrętle. Wydaje się, że światła się regulują, ale to po prostu auto sprawdza silniczki regulacji świateł w pełnym zakresie ich działania. Z samopoziomowaniem nie ma to nic wspólnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód posiada samopoziomowanie świateł to nie posiada ręcznej regulacji wysokości świateł. Przy oświetleniu ksenonowym samopoziomowanie świateł oraz spryskiwacze reflektorów są obowiązkowe ustawowo (wynikające z przepisów).

Do kolegi GDJOHNY. Z kąd wiesz że masz spryskiwacze jak nie działąją? Jeśli nie miałeś ksenoów to te plastiki pod leflektorami prawdopodobie są zaślepkami. Sprawdź zbiornik z płynem do spryskiwaczy. Jeśli masz spryskiwacze reflektorów to będą dwie pompki przy zbiorniku, jeśli będzie tylko jedna to znaczy, że nie masz spryskiwaczy reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód posiada samopoziomowanie świateł to nie posiada ręcznej regulacji wysokości świateł.

 

No wlasnie nie bardzo, ja posiadam reczne sterowanie swiatel, ale jak odpale auto to swiatla same sie ustawiaja w zaleznosci od pochylenia auta. Nie reaguje natomiast autopoziomowanie juz podczas jazdy.

 

 

To nie jest samopoziomowanie. Obojętnie czy masz auto załadowane czy nie, Twoje światła po włączeniu zawsze ustawią się w pozycję ustawioną na pokrętle. Wydaje się, że światła się regulują, ale to po prostu auto sprawdza silniczki regulacji świateł w pełnym zakresie ich działania. Z samopoziomowaniem nie ma to nic wspólnego.

 

W sumie bym sie z tym zgodzil, ale kilka razy zdazylo mi sie ze lampy ustawily sie nizej, aby byly ustawione poprawinie musialem pokretlem wjechac na pozycje 2 a nastepnie ponownie zjechac do 0.

Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Prokop ma rację, jesli w aucie jest autopoziomowanie, to tego pokrętła do ustawiania świateł po prostu nie ma, różnice w pokrętłach można zobaczyć tutaj:

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/320d-M47/LHD/N/1999/june/browse/vehicle_electrical_system/switch_unit_light/

 

Wszelkie nastawienia się świateł niżej czy wyżej niż na pokrętle uznałbym za zawieszkę systemu. Światła bez poziomowania NIE ustawiają się w zależności od pochylenia auta. Niestety. Oczywiście mówimy cały czas o konfiguracji fabrycznej.

 

A wracając do tematu, kiedy autor pisał o kupnie xenonów, ja zrozumiałem to jako kupno całego kompletu, wraz z poziomowaniem i spryskiwaczami. I jeśli już się szarpać, to wg mnie tylko w takiej konfiguracji. Inaczej szkoda zachodu na półśrodki a w rezultacie "półefekty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuuu no nikt nie mowił ze będzie lekko.Dlaczego BMW nie rozdaje takich części za darmo żeby poprawić bezpieczeństwo na drodze?? hehehe

Spryskiwacze mi działają wiec dorzucam xenony.ja 90 procent jazdy ma w nocy a wiem jak kolosalna byla różnica jak jeździłem bez xenonow np w audi.

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuuu no nikt nie mowił ze będzie lekko.Dlaczego BMW nie rozdaje takich części za darmo żeby poprawić bezpieczeństwo na drodze?? hehehe

Spryskiwacze mi działają wiec dorzucam xenony.ja 90 procent jazdy ma w nocy a wiem jak kolosalna byla różnica jak jeździłem bez xenonow np w audi.

masz spryskiwacze a nie masz ksenonow?

dziwna opcja,ale pewnie mozliwa.tym bardziej montuj ksenony :cool2: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są takie wersje. Np. ta: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7187139. Aktualnie jestem na etapie szukania nowej sztuki dla siebie, bo coupe sprzedane i natrafiłem na nią, ale koniecznie chciałbym w ksenonie. Tutaj są oryginalne spryski na zwykłej lampie, natomiast po przeczytaniu tego wątku i uświadomieniu sobie przejść z samopoziomowaniem chyba nic z tego nie będzie.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.