Skocz do zawartości

nie działa centralny zamek


przemo_mdc

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że zamknąłem samochód z pilota i teraz nie chce sie otworzyc. Efekt jest taki że centralny nie reaguje natomiast opuszczają się wszystkie szyby w dól i otwiera szyberdach bo działa modół komfortu... Ma ktoś jakiś pomysł jak teraz to naprawic....
.:::B:::. .:::M:::. .:::W:::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że zamknąłem samochód z pilota i teraz nie chce sie otworzyc. Efekt jest taki że centralny nie reaguje natomiast opuszczają się wszystkie szyby w dól i otwiera szyberdach bo działa modół komfortu... Ma ktoś jakiś pomysł jak teraz to naprawic....

 

mam identyczny problem.

po przeczytaniu parunastu :lol: postow z tym tematem zwiazanych najprawdopodobniej padl ktorys z przekaznikow. koszt jednego to kwota okolo 30zl, ale niestety trzeba sie na tym znac i miec odpowiedni sprzet (lutowanie cieplym powietrzem czy jakos tak :duh:). nie wiem czy nie lepiej zainwestowac w nowy, uzywany modul...

 

nie wiem jak u ciebie ale u mnie raz dziala centralny raz nie (fanaberie buni :evil: ). zauwazylem pewna prawidlowosc: centralny nie dziala jak samochod postoi na sloncu i sie nagrzeje (szyby podnosza sie z kluczyka ale nie odryglowuje drzwi, po otworzeniu "z zamka" otwieraja sie tylko drzwi kierowcy - wtedy mam jednoosobowa qp-te :mad2: ). dziwne...

 

rowniez przylaczam sie do prosby kolegi o rzucanie pomyslami

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie mój kumpel ma e46 po lifcie z tym że on ma tylko 2x elektryczne szyby a ja mam 4 czy moge przepiac jego moduł na chwile aby otworzyc sobie drzwi bo nie chce mu uszkodzic modułu a miło by bylo dostac sie do samochodu. Bardzo prosze o pomoc czy moge tak zrobic...
.:::B:::. .:::M:::. .:::W:::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z centralnym i też z przekaźnikiem. Najpier mi sie nie otwierały drzwi od kierowcy a potem od pasażera. Mechanik wymienił moduł, na początku świrowało coś ale teraz jest ok czyli się otwiera normalnie poza jednym małym "ale" centralny całkowicie działa mi tylko od strony kierowcy czyli jak tam zamknę drzwi kluczykiem to mi zamyka wszystko i z otwieraniem też nie ma problemy. Natomiast jak otwieram bagażnik albo drzwi pasażera to wszystko wariuje - raz sie otwiera wszystko raz nic, raz tylko jedno albo drugie hehe. Kosmos normalnie... Ale skoro kolega wyżej napisał, że w BMW są przekaźniki Siemensa (kiedyś już mi się zresztą obiło o uszy) to nic dziwnego, ze takie z tym kłopoty...
BeEmWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dla zainteresowanych:

 

wlasnie jestem po wizycie u speca (10-cio letni staz w ASO BMW) :lol:

ponoc przyczyna tkwila w nadpalonych stykach w przekazniku

(jak pisalem wczesniej wszystko dzialalo oprocz otwierania - koles powiedzial ze mechanizmy otwierania szyb, otwieranaia drzwi, itd. sa regulowane innymi sterownikami - i wlasnie przekaznik od ukladu odryglowania mial usterke)

 

wedlug niego to b. czesta przypadlosc w e46,

 

nadmienil, iz pod wplywem temperatury modul mogl sie nagrzewac, co z kolei wplywalo na "przerywanie" styku plytki z przekaznikiem

 

ciekawy jestem jak "trwala" bedzie to naprawa :clap:

 

koszt: 2 x "jagiełło"

czas naprawy: 5h

 

pzdr :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

 

Ja mam taki problem w mojej e36 ze centralny zamek mi dziala ale tylko jak zamykam drzwi kluczykiem ;/ a mam pilota i tak jakby wcale nie dzialal ;/. No i domykanie szyb i szyberdachu dziala mi ale tez poprzez zamykanie i przytrzymanie kluczyka w pozycji na zamkniecie ;/ A pilot wedlug mnie jest sprawny bo jest nowa bateria i dioda w pilocie mruga ;). Kolega jeden mi mowil ze trzeba zaprogramowac pilot z centralka ?? Co to moze byc?? czekam na pomoc ;) Pozdrawiam serdecznie :)

piona51987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.