Skocz do zawartości

pomozcie w doborze opon


EwelinaBMW

Rekomendowane odpowiedzi

weszlam w posiadanie nowych aluskow 17´ - et 35, szerokosci 8 cali, teraz chialabym zakupic oponki i mam dylemat zastanawiam sie nad:

1) 215/45/17

2) 215/40/17

3) 225/45/17

4) 225/40/17

zarowno na przednia jak i na tylnia os, chyba ze poradzicie mi cos innego, jakie oponki pod wzgledem rozmiarow beda najlepsze, chodzi mi i wzrost spalania, mniejsze przyspieszenie bo wiem ze maja na to wplyw tylko nie wem jak duzy. Chcialabym aby felgi wraz z oponami po obnizeniu delikatnym auta byly jak najbardziej wysuniete do krawedzi blotnika (bez efektu wejscia kola do srodka nadkola)

 

chodzi mi o taki efekt

http://www.boost4fun.de/upload/1183892846BMW%20E36%20Comp.1.JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 te zakładasz i śmigasz na całego :) ja założyłem 215/40/17 i nie powiem żeby było źle ale na 225/45/17 byłoby idealnie :) zresztą na słupku auta przy drzwiach kierowcy masz naklejkę i tam też powinno być napisane jakie opony do jakiego rozmiaru alu, i jak się nie mylę będzie napisane 225/45/17 :wink:

zobacz sobie u mnie jak to wygląda i będziesz miała już jakiś punkt odniesienia ale jak masz wybór załóż te 225/45 będzie wyższa opona i na nasze polskie drogie bezpieczniejsza felga :) bo u mnie ta oponka to cieniutka ja gumka od stringów hehe

:twisted2:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil 45 bedzie lepszy na nasze drogi 215 tez wystarczy 225na 40 bylo by najlepsze jak dla mnie ale watpie ze mamy podobne pojecie komfortu wiec bierz 215na 45 i bedziesz happy

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 - szkoda pieniędzy żadnego wyglądu. 225 \ 40 to raczej do 18 tak jak ja mam :P tobie Ewela proponuje 225 \45. Tylko napsiz jaki masz silnik jeszcze. Bo jeżeli masz 1.6 to radze standardowe ponieważ spalanie wzrośnie a przyśpieszenie jak u poloneza :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt wystających za nadkola felg raczej trudno będzie osiągnąć przy standardowym zawiasie,a nie napisałaś jakie masz zawieszenie.

Druga rzecz producent przewiduje do E36 205/55/16 lub 225/50/16,większy rozmiar felg to tylko inwencja właściciela.Na nasze drogi raczej 215 bo przy 225 biorąc pod uwagę stan naszych dróg jazda nie będzie ani przyjemna ani bezpieczna.Poza tym trzeba brać pod uwagę zawias i magiel które szybciej kończą swój żywot na szerszych i niższych oponach.Oczywiście przy 17"225 trzeba się liczyć ze spadkiem przyspieszenia i wzrostem zużycia paliwa.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Do E36 prawidłowy rozmiar (przeliczony z wyjściowego) to 215/45

Sądząc po zdjęciu - chcesz, żeby koło było blisko krawędzi czy, żeby opona była rozciągnięta na feldze?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 8'' to 225/45 dobrze to wygląda 215 zdecydowanie za wąska. a jeśli chodzi o efekt koła przy krawędzi to opona nic nieda jeśli ET felgi jest nie nie odpowiednie.

eeee tam,wtedy się kupuje coś takiego http://www.allegro.pl/item587513515_orginalne_dystanse_7mm_do_bmw_5x120_nowe.html

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze taki zestaw fela 17 na 10 do tylu na przod 17na9 i opony odpowiednio 255na 40 tyl i przod 235 na 40 widzialem to w niemczech ale facet zaklada je tylko na zlo

ty bo jak powiedzial jezdzic sie tym na codzien nie da ale wyglada bosko

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.