Skocz do zawartości

Kontrolka oleju oraz komunikat dot. ciśnienia oleju. (530D)


Adam2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stałem ostatnio w korku (dość długo - na pewno były niskie obroty - ponieważ włąściwie stałem) i nagle zapaliła mi sie kontrolka oleju oraz wyskoczył komunikat dotyczący ciśnienia oleju - wręcz nakazujący zatrzymanie samochodu. Sprawidziłem olej na bagnecie był w normie. Pojechałem nastepnego dnia wymieniłem olej oraz filtr. Podczas wymiany zauważyłem mokre miejsca przy korku od spuszczania oleju - mechanik mi powiedział, że wyciek jest chyba gdzieś wyżej - niestety nie miałem czasu drązyc dalej tematu. Od tego momentu już nie miałem takich komunikatów. Co to może być?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stałem ostatnio w korku (dość długo - na pewno były niskie obroty - ponieważ włąściwie stałem) i nagle zapaliła mi sie kontrolka oleju oraz wyskoczył komunikat dotyczący ciśnienia oleju

 

To co opisałeś wygląda na przegrzanie oleju. Visco zapina? Chłodnice czyste? Temp. silnika była w normie? Zły (niewłaściwy / spracowany) olej może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temaperatura była w normie bez żadnych odchyleń - (nie wiem co to jest visco), chłodnica chyba jest czysta nie zauwazyłem zmian, ale wydaje mi się, że olej był już załtwiony i pewnie nie miał swoich właściwości - Castrol Magnatec Diesel 5W 40 przejechałem na nim chyba ok 15-17 tys. km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temaperatura była w normie bez żadnych odchyleń - (nie wiem co to jest visco), chłodnica chyba jest czysta nie zauwazyłem zmian, ale wydaje mi się, że olej był już załtwiony i pewnie nie miał swoich właściwości - Castrol Magnatec Diesel 5W 40 przejechałem na nim chyba ok 15-17 tys. km.

 

Visco zapina wentylator chłodnicy, ale jak temp. silnika była w normie to pewnie działa.

Castrol Magnatec spełnia wymagania norm ACEA A3/B3/B4 ale nie spełnia normy LL . Raczej nie nadaje się na duże przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wyciek może samoczynnie ustać - do tej pory było wszystko suchutko - troche się martwię tymi objawami, aha zapomniałem miałem przez jakichś czas włączoną klimatyzację.

 

A to duży wyciek ? Jak zaparkujesz auto to zostają ślady? W naszych autkach lubi się pocić obsadzenie rurki od miarki oleju i to obejmuje też korek spustowy, też tam mam wilgotno ale nie ruszam bo nie kapie, oleju nie ubywa.

Włączenie klimy w zasadzie pomaga chłodzić auto, klima ma wentylator który wymusza przepływ powietrza przez chłodnice. Wydaje mi się że po wymianie oleju problem ustąpi. Może warto pomyśleć nad lepszym olejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nawet nie wiedziałem, że mam wyciek, nigdy nie widziałem na ziemi wycieków z auta - dopiero przy wymianie oleju zobaczyłem mokrą osłonę plastikową zabezpieczającą podwozie w miejscu gdzie znajduje się kurek - nigdy nie zauważyłem ubytku oleju na bagnecie. Czyli rozumiem, że klima ma inny obieg chłodzący niezależny od obiegu chłodzącego silnika (są dwie chłodnice i dwa wentylatory). Muszę przejechać na tym oleju odpowiedni przebieg i zapewne zmienię rodzaj oleju. Jaki proponujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nawet nie wiedziałem, że mam wyciek, nigdy nie widziałem na ziemi wycieków z auta - dopiero przy wymianie oleju zobaczyłem mokrą osłonę plastikową zabezpieczającą podwozie w miejscu gdzie znajduje się kurek - nigdy nie zauważyłem ubytku oleju na bagnecie. Czyli rozumiem, że klima ma inny obieg chłodzący niezależny od obiegu chłodzącego silnika (są dwie chłodnice i dwa wentylatory). Muszę przejechać na tym oleju odpowiedni przebieg i zapewne zmienię rodzaj oleju. Jaki proponujesz?

 

Nie napiszę jaki olej proponuję bo się znowu rozpocznie dyskusja nad wyższością jednego oleju nad drugim a po co.

Ja jeżdżę na Shell Helix Diesel Ultra 5W40 - taki mi pasuje.

 

Tu masz dyskusję na temat oleju do 530D:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=93317

 

Sam zdecyduj :wink:

 

[edit]

Aaaa...... bardzo ważne! Czy wymieniałeś już filtr odmy? Jeśli jest niedrożna to może powodować wycieki oleju, ponieważ w skrzyni korbowej tworzy się nadciśnienie. Polecam separator nowej konstrukcji z E60, pasuje idealnie i jest tak wymyślony że nigdy się nie zatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem tego filtru - czy ten filtr wymienia się przed wymianą oleju czy można również po - jaki jest jego koszt?

Dzięki za info,...

 

Można wymienić w każdej chwili. Znajduje się w górnej części silnika, blisko filtra powietrza.

Na allegro widzę kompletne separatory starej i nowej konstrukcji za 170 zł, ale wystarczy wymiana samego wkładu. Zapytaj sprzedającego o sam wkład.

 

W tym linku masz starej konstrukcji, to niebieskie to wkład filtrujący:

 

http://www.allegro.pl/item594771101_odma_odpowietrzenie_silnika_bmw_3_5_7_x5_diesel.html

 

W tym linku nowa, lepsza konstrukcja, to takie czarne u dołu po lewej to wkład:

 

http://www.allegro.pl/item594770439_odma_odpowietrzenie_silnika_bmw_3_5_7_x3_x5_diesel.html

 

Bierz ten nowy, zapomnisz raz na zawsze (co 100.000km mycie) o odmie.

Zapytaj o to w serwisie, często jest taniej niż na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie koledzy, co wy wyjezdzacie co chwile z tym filtrem odmy, co ma wspolnego odma z cisnieniem oleju itd... nawet zawyzona temperatura silnika ! nawet gdy silnik ma ponad 100 st. to nie ma prawa zapalic sie kontrolka oleju !!!! swiadczy to tylko i wylacznie o slabym cisnieniu w ukladzie, chyba ze byl to blad czyjnika cisnienia, ale wiem z doswiadczenia, ze zadne normalne [ oczywiscie w tolerancji] wycieki nie powoduja spadku cisnienia do tego stopnia ,aby zapalila sie kontrolka ! proponuje wkrecic manometr i sprawa sie wyjasni ! odnosnie oleju, malo istotna jest marka oleju, ma miec specyfikacje produc. a marka to tylko brednie . osobiscie jezdze na mobilu 0w 40 przy przebiegu 320 . a filtr odmy tylko wymylem w O.N i jest spoko. cisnienie jest ok . oleju mi nie bieze , silnik chodzi super, [ oby tak dalej ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie koledzy, co wy wyjezdzacie co chwile z tym filtrem odmy, co ma wspolnego odma z cisnieniem oleju itd...

 

Z ciśnieniem oleju nic, nie chce Ci się czytać uważnie.

 

nawet zawyzona temperatura silnika ! nawet gdy silnik ma ponad 100 st. to nie ma prawa zapalic sie kontrolka oleju !!!! swiadczy to tylko i wylacznie o slabym cisnieniu w ukladzie, chyba ze byl to blad czyjnika cisnienia, ale wiem z doswiadczenia, ze zadne normalne [ oczywiscie w tolerancji] wycieki nie powoduja spadku cisnienia do tego stopnia ,aby zapalila sie kontrolka

 

Ciekawe po co te buce z BMW zamontowali chłodnicę oleju?

Mało tego ..po co w ogóle są jakieś chłodnice. Zbędny balast!

 

odnosnie oleju, malo istotna jest marka oleju, ma miec specyfikacje produc. a marka to tylko brednie

 

Czy ktoś w tym wątku podał jaki konkretnie ma wlać olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uważnie, zauważyłem że w Polsce wszyscy znają sie na polityce, leczeniu, itd. Po prostu nie znam tej tematyki i pytam sie o przyczyny niskiego ciśnienia w układzie nie wiem czy to jest równoznaczne z niskim ciśnieniem silnika i jak należy zdiagnozować te anomalie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to napewno ciśnienie olej. A wyciekać może z miejsca gdzie rurka w którą wsuwamy bagnet wchodzi do misy olejowej. Jest tam o-ring uszczelniający gumowy, a jak wiadomo guma lubi twardnieć zwłaszcza że temperatura bywa tam wysoka.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.