Skocz do zawartości

hydrauliczna tylnia klapa


mbbrzoza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, może ktoś zna odpowiedz:

Mam zdjęty siłownik hydrauliczny tylniej klapy bagażnika. Został zdemontowany z braku oleju, a bagażnik przerobiony na normalne manualne zamykanie.

Chciałbym założyć go znowu bo kupiłem olej.

Czy napełnia sie olejem oddzielnie siłownik i przewody? Czy tylko wystarczy pompę przez otworek wlewowy?

Czy układ sie jakoś odpowietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykrecilem siłownik do klapy, podlaczylem do niego przewody (przewody do pompy byly podlaczone - czerwony góra, niebieski dół). Uzupelnilem brakujacy płyn w pompie.

Pompa wykonuje cykle otwierania i zamykania, a klapa ani drgnie.

Po poluzowaniu przewodów przy siłowiku zaczyna z nich pryskać pod cisnieniem spieniony płyn chydrauliczny - czyli jakieś cisnienie jest, aczkolwiek spienienie wskazuje na powietrze w układzie.

Klapa dalej opada luźno i nie reaguje na otwieranie i zamykanie.

Moze jest ktoś z Warszawy lub Lublina kto mógłby pomóc zdiagnozować problem ewentualnie naprawić, bo gdzie pojade to nikt nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na wylocie z Lublina w kierunku Warszawy, pierwsze zabudowania po lewej stronie za znakiem kończącym miasto. Jeśli dobrze pamiętam to jest ul. Al. Warszawska 150

Firma "BRJ" - zajmują się tylko BMW i maja jakotakie pojęcie.

 

powinni pomóc

A jeśli nie to nowopowstałe ASO BMW na Zemborzyckiej - ale tych jeszcze nie sprawdzałem.

pozdrawiam

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z samego braku oleju to tego prawdopodobnie nie zdemontowano bo sprawa jest prozaiczna (zestaw naprawczy w ASO, czyli buteleczka oleju i podkładki pod przewody). Prawidłowo powinno się pompę wyjąć i wymienić płyn w zbiorniczku oraz założyć nowe podkładki pod przewody. Widocznie ustarka była bardziej skomplikowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy można do zwykłego zamykania klapy założyć to hydrauliczne otwieranie ??

 

http://www.bimmerboard.com/forums/posts/436427

tu masz howto

 

wracając do tematu szukam kogoś z wawy lub lublina kto pomoże uruchomić system oczywiście odpłatnie. Nie chce wszystkiego odrazu wymieniać w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu szukam kogoś z wawy lub lublina kto pomoże uruchomić system oczywiście odpłatnie. Nie chce wszystkiego odrazu wymieniać w ASO.

Dobry warsztat jest w Łomiankach przy samej 7-mce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić klapę. Po napelnieniu olejem pompy trzeba było odpowietrzyć przewody i siłownik na śrubkach przy siłowniku. Samo sie niestety nie odpowietrza.

Otwiera się, ale po otwarciu na max slychać jak pompa przez kilka sekund pracuje - a juz nie powinna. Natomiast podczas zamykania pracuje za krótko i trzeba pomóc na początku lekko klapie zeby sie raczyła zamknąć. Udało mi się połączyć z modułem klapy komputerem, ale jest tam sporo wartości i nie bardzo wiem co tam regulować.

Moze regulował ktoś te parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązy całowiecie!

Poszperałem w WDS i okazało się ze w klapie znajduje się hallotronowy czujnik pozycji klapy. Okazało się że przez nieumiejetne wyjmowanie go wypadł z niego magnesik określający położenie klapy i sterownik "nie wiedział" co sie dzieje z klapą w danym momęcie i pompował cały czas bo "myślał" ze klapa nie jest podniesiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.