Skocz do zawartości

Felgi 18 do 528i touring


sebo.m

Rekomendowane odpowiedzi

Chce załozyc felgi 18 cali lub 17 cali do touringa. Problem w tym ze w ksiazce obsługi na jwieksze fele to 17 i tylko 8 calowe. I tutaj moje pytanie mam do kupienia fele 17cali przód sie zgadza ale na tył są 9 cali i et jest 15 a ma byc et20 - czy podejda. A druga sprawa wolałbym 18 cali i tez takie znalazle przod 8,5J H2 ET13 tył 10JH2 ET28 oponka 265/35. Czy ktos z was zakładał takie rozmiary do touringa? :modlitwa: Dzieki za pomoc.

Freude am fahren

http://img481.imageshack.us/img481/483/img0050ek9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w instrukcji jest napisane, że max to 17 cali to czemu kombinujesz? Pewnie , ze da sie zrobić jak się człowiek uprze, ale jak ucierpi na tym zawieszenie to juz inna kwestia. Widziałem ostatnio E-39 touring srebrną z felgami 17 cali alpina - powiem tak, widok bajka, szprychówki do touringa pasuja idealnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i to racja trzeba załozyc chyba 17tki tylko co z ta głebokościa bo bmw zaleca et20 8j a mam do kupienia et20 8j przod i tyl et15 9j , czy to bedzie chodzic. Nie mam mozliwosci sprawdzenia i w tym problem. :mad2:

Freude am fahren

http://img481.imageshack.us/img481/483/img0050ek9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18" i jestem bardzo zadowolony. Przerobiłem otwór centrujący w felgach od E60. Rozmiar mam 245/45 18 - przód i 285/30 18 tył.

Kulam się już 2-gi sezon na 18-tkach i jescze ich nie prostowałem, co na naszych drogach jest wyczynem. Dodam, że auto używam na codzień.

Marzysz o 4 kólkach?? Kup sobie 2 rowery !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Również przymierzam się do kupna tych felg...dokładnie tego samego modelu z E60

 

Powiedz mi czy nic Ci nie obciera?

 

Możesz wrzucic parę fotek jak się one prezentują na E39 :)

 

dzięki :wink:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dopiero na 18-nastkach E39 zaczyna w miarę dobrze wyglądać, 17-nastka jest dobra, ale do serii 3. :cool2: Po drugie pomiędzy 17-nastką i 18-nastka różnicy w komforcie nie ma, gdyż ich waga jest podobna +- 1kg i obie też wymagają niskoprofilówek, które zabierają komfort.

 

Różnica jest duża pomiędzy 16-nastka, gdzie można sobie założyć baloniaste opony, a 17-18-nastką, albo pomiędzy np. 18-nastką i 19-20-nastką, bo w tych ostatnich profil opony jest absolutnie symboliczny i nie amortyzuje ani nie chroni felgi, ale jeśli ktoś zakłada juz 17-nastke to wg mnie warto zastanowić się nad 18-nastką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Kulam się już 2-gi sezon na 18-tkach i jescze ich nie prostowałem, co na naszych drogach jest wyczynem[...]

 

Brawo za geniusz jeśli chodzi o wybór technologi "przywracania" alufelgom właściwego kształtu :clap:... Najlepiej to wcześniej potraktować palnikiem aż do stanu plasteliny, łatwiej będzie prostować :twisted2:...

Wtedy te 18-tki to to już na pewno będą długo służyć...

 

Wesołych świąt!

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.