Skocz do zawartości

Regulacja BLOSA!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że temat wałkowany milion razy, ale co post to inne zbieżne informacje. Proszę o Wasze doświadczenia w regulacji Blosa w silnikach M20 w szczególności M20B20.

A dokładnie chodzi o regulacje pod sondę lambdę. Wiem że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale zacznę właśnie od tego. Teraz tylko pytanie do Was. Jak się go ustawia pod wskazania sondy na voltomierzu?? Jakie sonda ma mieć wartości i przy jakich obrotach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Być może było choć dokładnych info na tym forum nie znalazłem. Ale do rzeczy zwracam się z prośbą do wszystkich posiadających zamontowanego blosa, o wasze spostrzeżenia i rady odnośnie regulacji blosa.

 

Mój problem polega na tym że kiedy odkręcę małą śrubę na 2 obroty to dużą już nie mogę zubożyć mieszanki. Małą śrubą też nie mogę uzyskać odpowiednej mieszanki bo albo napięcie sondy wynosi 0,7 - 0,8 V albo mieszanka uboga poniżej 0.2V

Początkowe ustawienie wg instrukcji mała 1,5 obrotu duża 2,5 spalanie 19 litrów. Przykręciłem dużą śrubę jednocześnie troszkę odkręciłem mała aby mieszanka na wolnych była bogatsza i spalanie 25l/100km. Dodatkowo w blosie jest czerwona śrubą którą teraz odkręciłem a ponoć tego nie należy ruszać, ale tylko tak moge jakoś ustawić teraz tylko czekam na wynik spalania ale widzę po zbiorniku że mało też nie będzie

 

Dlatego też proszę Was o rady jak Wy regulowaliście blosa od jakich obrotów zaczynaliście i czy tą czerwoną śrubkę ruszaliście a może ktoś regulował pod sondę (jakie wartości napięć sondy) bo im bardziej kręcę tymi śrubami to robię się chyba coraz bardziej tempy?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobisz kolego z tym, tak bedzie, BLOS nie rowna sie ekonomia, wiem co mowie, ten patent jest przereklamowany, ogolnie nie polecam, mozesz sobie tak krecic tymi srubkami do ... smierci i nic nie zrobisz,

zamiast BLOSA bylo doinwestowac w sekwencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nic nie wyrzucaj. Podjedź na analizator, może masz skopaną sondę i usilnie próbujesz ustawić pod nią LPG. Blos ma to do siebie że jak go ustawisz na analizatorze dobrze to nie potrzebujesz sprawnej sondy czy przepływki, to jest mechaniczny gadget.
Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się blos nie potrzebuje działającj sondy ani przepływki co nie zmiania fakty że jest to gadżet średni moim zdaniem lepiej zainwestować w sekwencje niz sie tym bawic.

 

A jak już chcecie ustawiać to na analizatorze spalin bo na sonde itd to jest wróżenie z fusów co z tego że na wolnych ustawisz na sonde jak na wysokich hc masz ogromne i nie wiesz czy dopala wszystko czy nie. I pozniej wychodzi spalanie ogromne ilość powietrza w mieszance to nie jest jedyny parametr strojenia LPG.

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://img41.imageshack.us/img41/5633/p1080041.th.jpg

http://img7.imageshack.us/img7/2587/pict0217v.th.jpg

 

Mojej produkcji przeróba blosa.Steruje tym Bingo-M.

Zastosowałem dowolny silnik krokowy,podstawka pod niego z obcietej obudowy silniczka do lpg.Wystarczy połaczyc silniczek ze slitem (troche zabawy),nawiercic dwa otwory i nagwintować,przykrecic do blosa.Dodatkowo nawiercic kanał wolnych obrotow i wstwic srube regulacyjną.

Działa juz od roku :)

Uzyskałem:

-cut off

-wzbogacanie

-auto-regulacja w całym zakresie obrotow

-komp benzynowy nie rozjezdza mapy

jednym słowem pełna regulacja oferowana przez Bingo-M.

Koszt=uzywane Bingo-M 50zł+4godz roboty

"________ 730iA

/________\

(0o=[][]=o0)

[_]/'''''''''''\[_]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigam na blosie już prawie rok, spalanie LPG jest o ok 1-2 litry większe niż benzyny, nie mam żadnych problemów z wolnymi obrotami, w całym zakresie obrotów silnik ciągnie dobrze, żadnych strzałów i kichnięć nie ma,

spalanie też w normie, wiadomo że sekwencja lepsza, ale jednak sporo droższa

więc zamiast narzekać i kombinować jedzcie porządnie ustawić ten wynalazek, blos naprawdę dobrze działa, przynajmniej ja jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.