Skocz do zawartości

Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku


Marcus 1959

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
Jeżeli na tablecie możesz postawić windowsa i masz w tablecie wyjscie usb ( ciekawe co to za tablet :D ) to możesz spróbować powinno dać radę

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na tablecie możesz postawić windowsa i masz w tablecie wyjscie usb ( ciekawe co to za tablet :D ) to możesz spróbować powinno dać radę

Kumpel mi porzyczył model tableta WebDT 366 ma wyjście usb jednak na nic mi się nie przyda bo ma tylko 256ram..a to chyba nie wystarczy na DIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na tablecie możesz postawić windowsa i masz w tablecie wyjscie usb ( ciekawe co to za tablet :D ) to możesz spróbować powinno dać radę

Kumpel mi porzyczył model tableta WebDT 366 ma wyjście usb jednak na nic mi się nie przyda bo ma tylko 256ram..a to chyba nie wystarczy na DIS

 

256 MB RAM to minimum do poprawnego działania samego Win XP. A gdzie pamięć operacyjna do obsługi pozostałych programów?

Moim zdaniem do XP musisz mieć co najmniej 1GB RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego DISa postawisz na tablecie bo to jest na UNIXie, ale musiał byś mieć oryginalną głowicę którą się w pina w port Ethernet. Jeśli chciałbyś podpiąć kabel na USB to potrzebujesz do tego Windowsa i emulator głowicy. Tak więc potrzebował być Windowsa emulator głowicy, maszynę virtualna i na niej DISa, a to już nie pójdzie na tablecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
panowie czy istniały jakieś poprawki czy aktualizacje softu do silnika m52b28 z 98 roku na pojedynczym vanosie??????

 

Na pewno są update softu. Podaj numer sterownika a powiem ci ile tych update było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego samochodu jest jedna aktualizacja o numerze 1438741

 

Aktualizacja nie może być z niższym numerem :/

Wieczorem ci odpiszę co i jak z aktualizacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejnym aktualizacjom ZAZWYCZAJ nadawane są coraz wyższe numery.

Nie oznacza to wcale,że nie ma odstępstw od tej "reguły". Jest mnóstwo przykładów w BMW na to ,że numery nadawane aktualizacjom nie są według jakiegoś klucza a wprost przeciwnie-losowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapomniałem sprawdzić, sorry.

Według mnie niema update w ogóle. Ten numer co masz to był wypust z fabryki i ogólnie soft nie był rozpowszechniany do update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatynwroc też tak słyszałem że nie ma update do tego aczkolwiek ten numer co Markus 1959 podał jako aktualizacja gdzieś się pojawia i cholera wie czy próbować wogóle coś z tym robić czy lepiej to zostawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer,który podałem jest dostępny ( a więc aktualnie obowiązujący) w bazie danych Sp-daten v45.Po zaimplementowaniu tej bazy do WinKfp TYLKO TEN NUMER może być użyty jako zamiennik do tego co jest w sterowniku Kolegi ruti.Dokumenty BMW też potwierdzają to samo..

Również ETK wskazuje ten numer jako najnowszy ...

W chwili obecnej nie zakładam ,że w kilku różnych miejscach jest ten sam błąd "wyprodukowany" przez BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można użyć trybu 'update" zamiast podawać żądany numer "ręcznie". Wszystko można zweryfikować porównując zaproponowany przez program numer z tym który podałem.Jeśli będą rozbieżności wówczas będziemy się zastanawiać co z tym zrobić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szatynwroc też tak słyszałem że nie ma update do tego aczkolwiek ten numer co Markus 1959 podał jako aktualizacja gdzieś się pojawia i cholera wie czy próbować wogóle coś z tym robić czy lepiej to zostawić.

 

Ja bym nie robił update, nie podoba mi się ze numer jest niższy niz ten posiadany przez Ciebie. Poza tym niema żadnych innych softów. Może być tak że zrobisz update i będziesz miał starszy soft niż masz. Bo ten twój nie był dystrybuowany bo zakończono produkcję tego silnika. No i nie będziesz mógł wrócić do swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem "jeszcze głębiej"

Numer ZUSB 1706169 stosuje się dla wersji wyposażenia $961 albo gdy występują łącznie wersje $961 i $199

numer 1438741 należy zastosować gdy nie występuje żadna z wersji wyposażenia podana powyżej.

Innego oprogramowania sterownika silnika dla samochodu o kodzie DH51 (taki jak twój) BMW nie przewiduje.

 

$961 oznacza silnik specjalny

$199 oznacza brak katalizatora

Edytowane przez Marcus 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.