Skocz do zawartości

BMW E39 Atak korozji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich forumowiczow.

Mam problem dotyczacy mojego auta.

Po tegorocznej zimie na aucie pojawilo sie duzo sladow rdzy,dziwnych przebarwien na lakierze oraz dziwny bąbel na nadkolu.

Chcialem was zapytac co byc przyczyna ??

Oznacza to ze auto bylo naprawiane po wypadku??

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img21.imageshack.us/img21/4674/dscn2146g.jpg

 

http://img24.imageshack.us/img24/7287/dscn2149.jpg

 

http://img24.imageshack.us/img24/2839/dscn2151a.jpg

 

http://img24.imageshack.us/img24/3954/dscn2154.jpg

 

http://img24.imageshack.us/img24/3020/dscn2160g.jpg

Opublikowano
Witam wszystkich forumowiczow.

Mam problem dotyczacy mojego auta.

Po tegorocznej zimie na aucie pojawilo sie duzo sladow rdzy,dziwnych przebarwien na lakierze oraz dziwny bąbel na nadkolu.

Chcialem was zapytac co byc przyczyna ??

Oznacza to ze auto bylo naprawiane po wypadku??

 

nawet w autach bezwypadkowych szczególnie przy rantach drzwi niestety bmki rdzewieją a w szczególnosci e38 :(

wystarczy delikatny odprysk,pod listwą platikowa tam gdzie zbiera sie woda dochodzi dokorozji , choc z przebarwieniami lekieru sie nie spotkałem

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj wysisnalem ten babel i wyplynela z niego zielona woda :? Troche dziwne...

 

Moze ktos jescze sie wypowie na ten temat :?: :?: bo bardzo mnie to wszstko martwi.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

niestety bmki rdzewieją a w szczególnosci e38 :(

wystarczy delikatny odprysk,pod listwą platikowa tam gdzie zbiera sie woda dochodzi dokorozji , choc z przebarwieniami lekieru sie nie spotkałem

 

Kolego w miarę zadbane BMW ma ten walor, że raczej nie rdzewieje. A jeżeli pojawia się rdza to dość opornie atakuje blachę. U mnie mała rysa do blachy na błotniku po zimie jest lekko zczerniała, ale rdzy tam nie ma.

 

Te fotki wskazują na "lakierniczą" przeszłość auta. Szczególnie, że zaatakowane zostało nagle kilka elementów.

Opublikowano
  • Autor
No coz,trzeba jechac do blacharza i zrobic z tym porzadek..
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Ja mam touringa i klapa jest strasznie skorodowana ale widac to dopiero po otwarciu. A o ramce tylnej szyby nie wspominam bo tam juz prawie dziury sa (auto jest z 2000 roku)
(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Opublikowano
te przebarwienia to znak tego ze auto bylko malowane, blad lakiernika, połozyl podkład reaktywny (kwasny) przeciw rdzy, a nie natrysnal juz podkladu wypelniajacego tzw izolatora, a korozja to swoja droga ta sama przyczyna, elo
Opublikowano

Kolego w miarę zadbane BMW ma ten walor, że raczej nie rdzewieje. A jeżeli pojawia się rdza to dość opornie atakuje blachę. U mnie mała rysa do blachy na błotniku po zimie jest lekko zczerniała, ale rdzy tam nie ma.

 

Dokładnie u mnie to samo... przed zimą jakiś bałwan uszkodził mi lewy tylny błotnik i jeszcze nic z tym nie robiłem a rdzy dalej nie ma... dodam że błotnik był wcześniej już malowany. Ale żadna tam wymiana czy coś w tym stylu.

 

Więc takie bąble jakie masz nic dobrego nie oznaczają :(

 

 

Pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Dziwna rzecz ,mam w tym samym miejscu na listwie poniżej tab.rejestr. już nie odbarwienia tylko rdzę ,a auto oczywiście kupiłem teraz już z takim badziewiem,ktoś nie zadbał o karoserię ,wystarczyło zabezpieczyc i poczekac do malowania,qrde,kiedy to zrobić teraz ,zresztą kasa idzie na zawieszenie i opony,no ale w przyszłości ma byc zrobione!rzecz jasna-pzdr...
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
  • 2 lata później...
Opublikowano
Witam wznawiam temat koroduje mi ramka tylnej szyby może ktos ma pomysł czym to najlepiej zabezpieczyc ?
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Mam E39 z 1996 sądzicie że warto byłoby zakonserwować już progi? Wiem że w E36 z tego rocznika to już nie wygląda za różowo, ale E39 chyba trzyma się lepiej?
Opublikowano
sprawdz jak one wygladaja i wtedy bedziesz wiedzial czy cos z nimi masz zrobic.Jezeli dobrze byly zakonserwowane to nie znaczy ze beda sie juz sypaly
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Po jakimś czasie,wraz z upływem lat zawsze trzeba zwracać na to uwagę i konserwować w razie potrzeby. Tym bardziej jeżeli samochód nie jest garażowany.
Opublikowano
Krozja to taki urok BMW choc jak na taką firmę nie przystoi.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Krozja to taki urok BMW choc jak na taką firmę nie przystoi.

Kolego nie przesadzaj. .." to taki urok"...

Jest kilka wątków na forum w temacie korozji w autach. Jednak biorąc pod uwagę, że ze świecą szukać auta w 100% oryginalnym lakierze i garażowanego od nowości, uważam, że BMW ma ponad przeciętną odporność na rdzę. Mam dużo gorsze doświadczenia z innymi markami. Np: w 6-cio letnim Mercedesie ML-u (bezwypadkowym!!) trzeba było robić zaprawki na tylnej klapie, bo purchle wykwitały pod rejestracją. Listwy z oświetleniem nie dało się wykręcić ponieważ wszystkie 4 śruby zgniły i trzeba było je wycinać od wewnątrz razem z kołkami mocującymi. Mało tego jeden kołek wyszedł bez oporu bo po prostu wokół niego blacha zgniła. :duh: Dla jasności auto było ze 100% pewną, znaną przeszłością.

Edytowane przez kwiatus19

Opublikowano
Tak zgodzę się z Tobą Mercedes to dopiero porażka jesli chodzi o korozję, ale druga konkurujaca marka z BMW wypada dużo.... dużo lepiej.
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj wymieniałem opony z zimowych na letnie. Auto podniosłem a po chwili lewarek zaczął wpadać mi do środka. Szybko opuściłem ale i tak powstała dziura tuż obok gumowego wejścia na podnośnik . Moje pytanie , czy ktoś z was naprawiał takie uszkodzenie, gdzie po naprawie mógł bez problemu podnieść auto.

Dziękuje za pomoc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.