Skocz do zawartości

chłodnica do wymiany???


sqnix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj jadac zauwazyłem ze kontrolka od temp.płynu weszła na czerwone pole,zjechałem na bok zgasiłem silnik,otworzyłem maske i zauwazyłem ze górna wąz chłodnicy jest urwany przy samej chłodnicy.Urwał sie razem z tą częscia plastikową co nakładamy wąż,obecnie nie mam jak tam zainstalowac tego weza(mozna nałożyc ale pod wpływem cisnienia od spadnie).Nie wiem przykleic to ale boje sie ze sie znowu na pewno urwie.Ma ktos jakis pomysł

? A i czy silnikowi nic sie nie stało jesli pochodził chwile na czerwonym polu???Mozna to jakos sprawdzic czy wszystko jest oki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba kawałek chłodnicy, urwało mi częśc tego kikuta co na niego nakładamy górny wąż ..

no to nie ma rady,trzeba kupić chłodnicę.Koszt chłodnicy to nie jest majątek.Używaną kupisz 100-200zł,nowa 320-350zł.Żadne klejenie nic nie pomoże,tam jest ciśnienie i jeżeli jednolita część się rozleciała to klejona wytrzyma dłużej?

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba kawałek chłodnicy, urwało mi częśc tego kikuta co na niego nakładamy górny wąż ..

no to nie ma rady,trzeba kupić chłodnicę.Koszt chłodnicy to nie jest majątek.Używaną kupisz 100-200zł,nowa 320-350zł.Żadne klejenie nic nie pomoże,tam jest ciśnienie i jeżeli jednolita część się rozleciała to klejona wytrzyma dłużej?

 

dokładnie tak jak mówi green71 ja kiedyś w mercedesie miałem identycznie odpadł cały ten pierścień od chłodnicy to zaczołem klieić róznymi klejami i tak wyszło że musiałem kupić druga chłodnice także oszczędź sobie czas i kup drugą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy silnikowi nic sie nie stało jesli pochodził chwile na czerwonym polu???Mozna to jakos sprawdzic czy wszystko jest oki???

 

hmmmm ja bym na początku kupił chłodnice, wstawił i jeździł, zacznie ubywać płynu z chłodnicy itp to będziesz mógł jakieś pęknięcia głowicy podejrzewać i inne. Są tacy (głupcy raczej) co jeżdżą notorycznie z niesprawnym chłodzeniem na czerwonym polu i silniki jakoś żyją, a są tacy co po jednym przegrzaniu wymieniają głowice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Odświeżam temat. Też urwał mi się kruczeć przy chłodnicy, ten od montażu górnego węża po lewej stronie samochodu. Ułamał się tak w połowie. Słyszałem, że jak się do go gdzieś od drugiej powiedzmy uszkodzonej chłodnicy ten element można wymienić bez większych problemów. Czy to prawda? I jeszcze podobno można wymienić ten element z całym bokiem chłodnicy. Co sądzicie o takich naprawach?

 

I jeszcze jedno gdzie można dorwać chłodnicę za przyzwoite peiniądze

 

Mowa o E36 TDS Compact

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o zbiornik wyrównawczy(bok chłodnicy)?pewnie że można tyle że po takiej wymianie zaczyna cieknąć na łączeniu zbiornika z chłodnicą.

 

Chodzi o chłodnicę. Z lewej i prawej strony jest element plastikowy. Do i z tcy elementów plastykowych wychodzą krućce do podłączenia węża.

 

Na zdjęciu w linku po lewej stronie jest króciec do górnego węża i właśnie ten mi pękł. Słyszałem, że można właśnie wymienić sam ten krócieć. Jak również słyszałem, że można wymienić cały ten plastikowy bok.

A chodzi konkretnie, czy taka naprawa jest fachowym rozwiązaniem czy tylko półśrodkiem. Bo jeżeli ma to być jakś półśrodek, to przeboleje te pare stówek kupię nową chłodnicę.

 

http://www.allegro.pl/item645371865_chlodnica_intercooler_bmw_e36_318_tds_1_7_1_7.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda naprawa chłodnicy to półśrodek,ale jak ci sie uda wyciągnąć ten plastik(u mnie w tym miejscu jest zbiornik wyrównawczy) i dokupisz nowy to możesz go próbować uszczelnić.Mnie się udało chociaż większość na forum twierdziła że i tak będzie cieknąć.Nie cieknie ,chociaż też juz się przymierzałem do nowej chłodnicy.Powodzenia.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w zeszłym roku chłodnicę używaną w bdb stanie za 110zł, problemów była cała masa do póki tego nie zrobiłem, na chodnicy za 110zł latam już rok i jest cacy, nic nie ucieka, w ogóle zapomniałem o tym że mogą być jakieś problemy z chłodzeniem. A ile zapłacisz za dobry klej ? 50zł ? A uszkodzona chłodnica, tak żeby odzyskać zbiorniczek wyrównawczy... 60 zł ? 70zł ? Bez sensu.... Kup używke jeżeli chcesz na czymś oszczędzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za info.

 

I kolejne informację jakie usłyszałem, że w BMW jest zbyt wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia, aby bawić się w klejenie czy coś w tym stylu. Więc czeka mnie wymiana na nową. Więc może poradzicie gdzie kupić nową (jakoś nie ufam używanym). Bo jak na razie najtaniej co zlokalizowałem to 530zł za oryginał (uroki klekotów). Wszystkie zamienniki są droższe. A do czasu wymiany trzeba jeździć na tym co jest. Króciec o połowę krótszy, ale obejma jeszcze ma na czym się trzymać. Ale jakoś mam obawy, że zbyt długo to nie wytrzyma, a nie mam zamiaru czekać aż pęknie dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byłbym takim kozakiem jeżdżąc z klejoną chłodnicą w trasie.Ja kupiłem na allegro od kolesia nową za 350zł firma BEHR także chyba przyzwoity zamiennik.Kup najtanszy zamiennik byle nowy i bedzie gitara. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byłbym takim kozakiem jeżdżąc z klejoną chłodnicą w trasie.Ja kupiłem na allegro od kolesia nową za 350zł firma BEHR także chyba przyzwoity zamiennik.Kup najtanszy zamiennik byle nowy i bedzie gitara. :cool2:

 

Można powiedzieć, że jest to oryginał bez znaczka BMW. BEHR i L&R były zakładane w fabryce. U mnie cieknie na łączeniu zbiorniczka z chłodnicą i za jakiś czas chyba będę musiał wymienić całą chłodnicę.

Możesz powiedzieć gdzie ją kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś z podkarpackiego trzeba było chłodnicę to piszcie na priv (też mi kolega numer do jednego typa podał, zadzwoniłem, na następny dzień miał chłodnicę za cenę używki normalnie jak nowa, w kartonikach, nie wiem czy kiedyś przez nią coś płynęło :mrgreen: ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.