Skocz do zawartości

Dylematy przed zakupem...zostalo jeszcze kilka niewiadomych


ALF

Rekomendowane odpowiedzi

Na dziś pod domem stoi E34 520i sedan...i tu mam problem bo potrzebuję większego bagażnika...zacząłem więc rozglądać się za kombi...jak już to znacie z forum, pojawiło się sporo pytań, ale zanim je zadam, kilka rzeczy już pewnych:

-na pewno kombi

-silnik od 150KM

-na pewno benzyna

-skrzynia manualna

-do wydania (na zakup) do ok. 15.000

 

a teraz pytania:

1-czy wersja 3 jest realnie sporo mniejsza od 5? (wnętrze)

2-czy dynamiczny sposób prowadzenia kombi znacząco różni się od prowadzenia sedana?

3-zakładając E34, czy wersja 525 jest mniej/bardziej usterkowa?

4-zakładając 525, czy warto szukać wersji ix?

5-jak technicznie sprawuje się ten napęd (ix), jakie są koszty eksploatacji, awaryjność itp?

6-zakładając, że możliwa jest opcja 3 - E36 - E46? Wiadomo, że E36 z końca produkcji, E46 z początków...

7-jw, wersja 320, 323, 325?

8-vanos i nivo - to plus czy minus (pod kątem usterkowości i eksploatacji)

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powiem tak. Porównując wnętrze E36 i E39. Z przodu w 5-tce jest dużo więcej miejsca przede wszystkim na boki. Nie dotykasz się łokciami z pasażerem. Konsola itd też wydaje się być dalej. Ogólnie jest luźniej :D

2. Nie jeździłem kombi nigdy ale sporo czytałem na forum sporo że pomimo "plecaka" właściwości jezdne nie różnią się zbytnio np od sedana.

3. Nie można powiedzieć bardziej usterkowa itd. Raczej znaczenie będzie tu miało jak kto o silnik dbał lub na jaki trafisz. Przecież to ten sam silnik M20 lub M50.

4,5 Nic nie wiem o napędzie x.

6. Za 15tyś zapomnij o dobrym E46.

7. W E36 wersja touring nie wychodziła 325i. 320i, 323i lub 328i i ja bym się skłaniał ku tej ostatniej ale wybierz w najlepszym stanie technicznym.

8. Zakładam że wiesz co oznaczają te dwa pojęcia :wink:

Vanos lubi czasem grzechotać ale dla elastyczności silnika to duży plus. Nivo raczej nie znajdziesz w E36, nie wiem jak E46.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Silnik ten sam, a jednak nie ten sam...te 42 koniki skądeś się wzięły ;)

Nivo jest chyba w piątkach...trójki traktuję raczej jako rezerwa...ideałem byłaby 525 ix w b. dobrym stanie

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 Touring jest sporo mniejsze do E34 Touring, do E34 da sie włożyć deskę surfingową do środka, do e36 nie ma szans, to taki przykład z życia :wink:

 

Napęd iX może byc problematyczny, jest mało pojazdów z tym napędem, będzie trudno o częsci zamienne (używane) jakby posypała sie skrzynia/most/wał, przednie półośki itd.

 

Napewno bardzo pomaga zimą, ale w pozostałe pory roku jest praktrycznie zbędny, poza tym iX pali więcej o około 2 litry w każdych warunkach/

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...tak powoli wybijam sobie z głowy trójki. Jeszcze gdyby E46 była parę złotówek tańsza..raczej będę szukał między E34 a E39...ale tu chciałbym trochę więcej niż oferuje dwulitrowy silnik...

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku E46 w grę wchodziłoby jedynie sprowadzenie, ale pierwszeństwo ma 5...

 

E46 za 3 tys euro ? narazasz swoje bezpieczenstwo, i to nie jest prima aprilis :(

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz :)...nie dalej jak wczoraj kolega miał pod telefonem srebrną BMW 320i E46 Automatic za 3200€ od ręki...niestety, nie dla mnie...automat odpada...fajne okazje czasem się trafiają, a ja śpieszyć się nie muszę bo moja bumierka daje radę, ale jak napisałem wcześniej...szukam raczej coś między E34 a E39, tylko cholera, jak już wszystko jest oki, to automat, jak ma manual, to ropniak :mad2: ...ale dorwę gadzinę prędzej czy później :mrgreen:

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz :)...nie dalej jak wczoraj kolega miał pod telefonem srebrną BMW 320i E46 Automatic za 3200€ od ręki...niestety, nie dla mnie...automat odpada...fajne okazje czasem się trafiają, a ja śpieszyć się nie muszę bo moja bumierka daje radę, ale jak napisałem wcześniej...szukam raczej coś między E34 a E39, tylko cholera, jak już wszystko jest oki, to automat, jak ma manual, to ropniak :mad2: ...ale dorwę gadzinę prędzej czy później :mrgreen:

 

90 % okazji pisze w dziale technicznym co to im sie nie sypie... a tak bardziej na powaznie, nie pisalem ze nie ma E46 za 3000 euro.. tylko co to bedzie za auto :?

 

 

PS

 

na mobile dalem E46 i najtansza od prywatnego ( mysle ze tureckich magikow mozna pominac :) ) jest za 3 980 eur, pomijam jakies uszkodzone, jest to 316, R6 cenia sie wyzej, wiec tak jak pisalem wczesniej... zadbaj o swoje bezpieczenstwo na drodze .

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 lat za kółkiem, ładnych parę aut przeżyłem...wiem co magicy potrafią posklejać ;) ale to była okazja od konkretnego człowieka, którego kolega zna osobiście, więc nie podejrzewam przekrętu. Mobil nie jest najtańszy, choć jakąś wykładnią cenową jest. Ale jak napisałem wcześniej...jeśli trafię coś ciekawego z E34 525i lub E39 to ma bezwzględne pierwszeństwo przed każdą trójką.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam dwie uwagi.

 

E46 za 3000E jest fikcją a w tej branży okazji nie ma i pewnie jeszcze 100 razy to będę pisał na forum bo ciagle są tacy co w "okazje" wierzą. Jeżeli auto jest warte kwotę X to nikt nie sprzeda go za 70% ceny X.

 

Po drugie.. bagażnik w sedanie jest większy niż w kombi więc nie bardzo wiem po co szukasz kombi (przynajmniej w E39 jest większy i to dość wyraźnie i pewnie w E34 jest podobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nigdy nie przewoziłeś w bagażniku większych ilości rzeczy, że tak piszesz ;) Poprzednio miałem 2 kombiaki, wiem co mówię. :)

Dla przykładu, pojemność bagażnika wersji E34 to 1430, a jak znam życie to trochę więcej :P

Nie znam danych dla E39, ale pewnie wynik jest podobny i biorąc pod uwagę nadwozie ma z 1500 litrów. Pomijam dostępność bagażnika w wersji sedan - to mały koszmarek dobry dla biznesmena na neseserek ;) a nie na przewożenie większej ilości różności.

Co do okazji...to jeszcze mało widziałeś...a ja jestem za stary kierowiec żeby dać się wpuścić w maliny, ale dość o tym, temat trójki został zamknięty.

 

Natomiast mam dwa pytania do 5:

-Czy zawieszenie E39 jest bardziej delikatne niż w E34?

-Silniki w E39...o ile dla E34 w grę wchodzi 2,5l (525), to już dla E39 są silniki, których nie znam...domyślam się, że optymalnym rozwiązaniem byłoby 530 (poza zasięgiem cenowym), ale która wersja 523 czy 528 byłaby ciekawsza?

Obie wersje nadwozia podobają mi się, E34 ma imho ładniejsze wnętrze (nie wiem jak z funkcjonalnością w stosunku do E39).

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widać nigdy nie przewoziłeś w bagażniku większych ilości rzeczy, że tak piszesz ;) Poprzednio miałem 2 kombiaki, wiem co mówię. :)

Dla przykładu, pojemność bagażnika wersji E34 to 1430, a jak znam życie to trochę więcej :P

Nie znam danych dla E39, ale pewnie wynik jest podobny i biorąc pod uwagę nadwozie ma z 1500 litrów. Pomijam dostępność bagażnika w wersji sedan - to mały koszmarek dobry dla biznesmena na neseserek ;) a nie na przewożenie większej ilości różności.

Co do okazji...to jeszcze mało widziałeś...a ja jestem za stary kierowiec żeby dać się wpuścić w maliny, ale dość o tym, temat trójki został zamknięty.

 

Ale i sedan i kombi E34 mają pojemność 460 litrów chyba że złożysz siedzenia to wtedy jest w kombi 1430 litrów i pewnie w sedanie podobnie gdy jest wersja ze składanymi oparciami. Zresztą ja pisałem o wielkości bagażnika a nie połowy samochodu. Oczywiście kombi ma ten plus, że możesz zapakować po dach ale to już inna strona medalu. Ty pisałeś, że brakuje Ci pojemności bagażnika więc kupujesz kombi, to Ci odpisałem że bagażnik w kombi nie jest większy a w E39 nawet mniejszy (460 sedan, 410 kombi).

Zapewniam Cię że miałem samochodów bardzo dużo i były w nich kombi. Na codzień sedan jest wygodniejszy bo nie musisz co chwilę walczyć roletą przykrywającą bagażnik a jak jej nie odsuniesz to dostęp jest równie dobry jak w pickupie z pokrywą na ładowni czyli do d.... Kombi się sprawdza jak wieziesz coś nieforemnego, wielkiego itd. W normalnym użytkowaniu sedan ze składanymi oparciami jest wygodniejszym rozwiązaniem niż kombi. O wyglądzie to nawet nie wspomnę bo E34 i E39 kombi wygląda, delikatnie mówiąc, tak sobie w porównaniu do sedana. A ten Twój tekst z neseserkiem świadczy, że chyba nie jeździsz BMW tylko maluchem.

 

Co do okazji to zapewniam Cię, że więcej widziałem niż Ty, bo zajmuję się zawodowo handlem samochodami i wiem o tej branży znacznie więcej niż Ty. Szukasz okazji? Ok, Twoja sprawa i Twoje wpompowywane co miesiąc pieniądze w to okazyjne autko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją bumierkę kupiłem okazyjnie 2k (ok25%) poniżej giełdy, a jedyna przez ten czas awaria to wymiana pompy wodnej :) Po prostu szukamy w różnych miejscach :)

 

Wiem ile mogłem włożyć do kombiaka, a ile teraz do 520...wierz mi, że wożę prawie ciągle różne rzeczy w bagażniku i za każdym razem przeżywam męczarnie przy pakowaniu...owszem, fajnie pakuje się 3-4 torby z zakupami, ale już jak chcę przywieźć parę pakietów brykietu do kominka, to koszmar...podobnie z wyjazdami na plenery...zapakowanie kombi to była przyjemność, zapakowanie sedana to koszmar...nie mówię już nawet o większych gabarytach bo one po prostu nie wejdą do sedana.

Co do sylwetki to się z Tobą całkowicie zgadzam...sedany są piękne :) ale kombi też niebrzydkie :D

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, szukasz wygodnego kombi- tylko e34/e39, nie pakuj się w żadne tróki- są po prostu za małe - jak jeździsz sam to trójka sedan jest ok, jednak trójka kombi to jakieś nieporozumienie samochód rodzinny.

Wiem o czym pisze , bo wcześniej jeździłem sedanem e36 - i jak pojawiło się dziecko to czy prędzej kupiłem e39 touring- super pakowne auto.

Niektórzy piszą, że touring ma mniejszy bagażnik niz sedan (w litrach) - no i co z tego skoro jest on niski i płaski - spróbuj wsadzić duży wózek dziecięcy do sedana ...

 

Prawda jest taka, że jak gdzieś jedziemy w plener na weekend to czasami nawet e39 jest załadowane po brzegi, nie wyobrażam już sobie jechać gdzieś w dalszy rodzinny wyjazd trójką.

Na Twoim miejscu za tak małą kasę szukałbym raczej e34 zadbanej- myślę,ze 525i byłoby najlepsze do tej budy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślę zrobić...szukam E34 525i, ale jeśli znajdę ciekawą E39 w rozsądnych/okazyjnych pieniądzach, to nie będę się oglądał na boki.

Z tym wózkiem też racja...ja co prawda pakuję zwykle inne rzeczy, ale gabarytowo podobne. Sedan jest fajny i pewnie swojego się nie pozbędę, ale kombi musi być :lol:

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
kolego, szukasz wygodnego kombi- tylko e34/e39, nie pakuj się w żadne tróki-

Na Twoim miejscu za tak małą kasę szukałbym raczej e34 zadbanej- myślę,ze 525i byłoby najlepsze do tej budy

I właśnie tak zrobiłem...ino ciut inaczej...jakoś tak wyszło, że nie było pod ręką 523 czy 528, więc wziąłem 540i :twisted: :mrgreen: Teraz nie kupię już żadnego auta (w domyśle BMW :wink: ) z silnikiem mniejszym niż 3l :lol:

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.