Skocz do zawartości

Problemy ze sprzęgłem


przemsoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mieliście może jakieś problemy ze sprzęgłem w swoich jedyneczkach?

u mnie od jakiegoś czasu pedał sprzęgła dziwnie się zachowuje. to znaczy wciskam sprzęgło, puszczam a pedał odskakuje skokowo. a jak wciskam przy duzych obrotach to czuję wibracje na pedale.

i jeszcze coś - pedał strasznie ciężko chodzi. a najciężej jak samochód postoi kilka dni.

byłem u mechanika na wymianie oleju i klocków i poprosiłem żeby na to popatrzyli przy okazji i mechanik powiedział że sprzęgło wydaje się być ok bo się nie ślizga.

jakies pomysly moze? sam tego nie bede robic ale nie chce zeby mnie w ASO skaskowali za wymiane niepotrzebnych rzeczy

 

118d, 130000km przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja miałem to samo, pada Ci już koło dwumasowe czyli do wymiany tylko komplet : sprzęgło+dwumasa koszt części około 2500 pln nie ma zamienników :(

 

Uwierz mi że to tak jak mówię, za chwilę także będzie powoli słychać wibracje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
panowie a ile już macie na licznikach km zrobionych że wam koło dwumasowe pada??

czy spowodowane jest to stylem jazdy czy zużyciem?

 

Moje auto ma 13 tyś. przebiegu (120d FL) i kupiłem je jako nowe więc mam pewność co do traktowania auta... Już przy przebiegu 6 tyś. pojawiło się dziwne szarpanie podczas ruszania tylko na pierwszym biegu i tylko jak silnik jest dobrze rozgrzany np. w korkach. Przy ujemnych temperaturach problem występuje sporadycznie. Temperatura teraz jest dodatnia, ok. 10 stopni i szarpanie powróciło. Dodatkowo szarpanie pojawiło się także podczas próby ruszania pod górę lub gdy autem podróżują 4 osoby... Nie wspomnę już o szybszym ruszaniu. Efekt jest taki jakby 'sprzęgło zrywało'... W najbliższym czasie wybieram się do ASO w celu diagnostyki problemu i dam Wam znać o rezultacie.

 

Podsumowując będzie to moja już czwarta wizyta w ASO dot. usterek. Jak na auto mające 6 miesięcy to wg. mnie trochę za dużo... Wydawać by się mogło, że w marce takiej jak BMW, takie rzeczy nie powinny występować.

Wstyd :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja miałem to samo, pada Ci już koło dwumasowe czyli do wymiany tylko komplet : sprzęgło+dwumasa koszt części około 2500 pln nie ma zamienników :(

 

Uwierz mi że to tak jak mówię, za chwilę także będzie powoli słychać wibracje :(

 

pamietam jak kiedys wspominales o wymianie kola dwumasowego u siebie i wlasnie obawialem sie ze to samo dolega mojej buni.

grrr wrrr i to akurat w momencie kiedy chce ja sprzedac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym-2mas to słabe ogniwo w BMW niezaleznie od serii-mój kuzyn w "5" też wymieniał dość szybko. Bardzo szybko murszeje czy zrywa się guma, w której "zwulkanizowany" jest dwumas.

Mi w serwisie też to wymieniali przy 60 tys. km-trochę chyba ściemniali bo wymienili to za free,niby "poszli mi na rękę" (przy okazji wymiany wahacza stwierdzili,ze 2 mas jest już do wymiany za pare miesiecy więc zrobia to od razu i zrobili nawet nie pytajac mnie o to)-objawóe,że 2mas pada nie miałem.

 

Sprzęgło to też nienajlepsze ogniwo w BMW.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja miałem to samo, pada Ci już koło dwumasowe czyli do wymiany tylko komplet : sprzęgło+dwumasa koszt części około 2500 pln nie ma zamienników :(

 

Uwierz mi że to tak jak mówię, za chwilę także będzie powoli słychać wibracje :(

 

pamietam jak kiedys wspominales o wymianie kola dwumasowego u siebie i wlasnie obawialem sie ze to samo dolega mojej buni.

grrr wrrr i to akurat w momencie kiedy chce ja sprzedac :(

 

Tak, kiedyś o tym pisałem no i trzeba było wymienić bo już nawet słychać bylo jak lekko nogę na sprzęgle kładłem to drgał pedał i coś świstało:(

 

No to kiszka troche jak chcesz sprzedać, jak przypalisz lekko sprzęgło to się troszke z tym szarpaniem przy ruszaniu uspokoji, ale tylko na jakiś czas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg moich obserwacji problem bierze się z szybkiego i aresywnego zmieniania biegów oraz ruszania z małą ilością gazu. Miałem ten problem, zmieniałem koło dwumasowe i problem wrócił po roku. Występuje zresztą w moich dwóch autach. BMW już chyba się nawet tym poważnie nie zajmuje. Pracują chyba tylko nad automatami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kiedyś o tym pisałem no i trzeba było wymienić bo już nawet słychać bylo jak lekko nogę na sprzęgle kładłem to drgał pedał i coś świstało:(

 

No to kiszka troche jak chcesz sprzedać, jak przypalisz lekko sprzęgło to się troszke z tym szarpaniem przy ruszaniu uspokoji, ale tylko na jakiś czas:)

 

na serii 3 dostałem podpowiedź że to może być łożysko dociskowe/wyciskowe. na razie spróbuje z łożyskiem, jak nie pomoże to pomyślę o dwumasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wg moich obserwacji problem bierze się z szybkiego i aresywnego zmieniania biegów oraz ruszania z małą ilością gazu. Miałem ten problem, zmieniałem koło dwumasowe i problem wrócił po roku. Występuje zresztą w moich dwóch autach. BMW już chyba się nawet tym poważnie nie zajmuje. Pracują chyba tylko nad automatami.
Sprzeglo dwumasowe to problem generalnie wszystkich aut ktore je maja..ono tlumi uderzenie po wrzuceniu biegu..niweluje efekt szarpniec po puszczeniu sprzegla tarcza ktora dociska do kola zamachowego jest zabierana przez takie gumy ktore poprostu sie z czasem zrywaja ..taki problem ma np tez 330d z kolem pasowym na wale(podobna zasada dzialania) poprostu z czasem nie wytrzymuje momentu obrotowego i sie zrywa zrzucajac akurat w tym przypadku wszystkie paski..od dwumasowki tez moze nastapic samozaplon..nawet czesto :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.