Skocz do zawartości

TDS Touring. . . Gaśnie gdy mam 15L paliwa. . .


Chmara 5er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem pojawił sie z dnia na dzień.Auto ciężko mi zapaliło,myslałem że może aku słabe i słabo kręciło.Przejechałem ok 15km i zgasło. Miałem wcześniej E34 i było to samo,zepsuta pompka paliwa w zbiorniku.Wymieniłem tą pompkę też w E39 i nic dalej to samo.Jak mam ok30 litrów to pięknie pali od strzała.Gdy wskazówka zbliża się do 15-20 ciężko mi zapala i od razu musze jechac do CPNu bo zgaśnie po paru kilometrach.Doszedłem do wniosku że nie przelewa mi paliwa z jednej komory zbiornika do drugiej.Zakupiłem w ASO te wężyki z zaworkiem zwrotnym odpowiedzialne za przelewanie paliwa w zbiorniku(bodajże E Jector to się nazywa) .I dalej nic.Dojeżdżam do 15 litrów i gaśnie. Miał ktos może taki problem ? ? ? Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy TDSa :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem taki problem z odpalaniem przy 30l. Wymieniłem pompkę jak pisałeś i było OK. A jesteś pewny, że pompka jest dobra? może sprawdź ją? moja dizłała u mechaniora..a w baku nie :duh: kupiłem nową...i było OK.

Jeszcze spróbuj zaobserwować czy nie cofa się paliwo po zgaszeniu auta.

 

daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W 530d sa dwie pompki paliwa (jedna pod fotelem kierowcy) a w TDSach jest jedna w zbiorniku,która przelewa z komory lewej do prawej i podaje do filtra paliwa i potem do pompy. . . i tak właśnie przeczesuje forum ,bo użytkownicy 530d pisza że u nich ciśnienie w przewodzie paliwowym przy filtrze wynosi ok 4 bar,a u mnie to ledwo ledwo daje.Tyle że jak juz wspomniałem 530d ma pompe wspomagająca w progu . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.