Skocz do zawartości

pytanie odnosnie 2.5 tds


DANY 525

Rekomendowane odpowiedzi

Ten silnik to padlina, z daleka od tego. Zreszta jak od kazdego diesla w e38 bo to poprostu żadna oszczędność.

 

 

 

Może ty trafiłeś na padlinę ja wrecz odwrotnie super silnikk kompletnie bezawaryjny oco do osiagów to tylko TDS.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań człowiekowi mącić w głowie, TDS to najgorszy silnik jaki wyprodukowało BMW i tu nie ma co dywagować. Na żaden inny silnik w BMw nie narzekasię na awaryjność wogóle, każda jedna jednostka napędowa BMW jest bardzo niezawodna, jedynym silnikiem na jaki sienarzeka jest TDS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań człowiekowi mącić w głowie, TDS to najgorszy silnik jaki wyprodukowało BMW i tu nie ma co dywagować. Na żaden inny silnik w BMw nie narzekasię na awaryjność wogóle, każda jedna jednostka napędowa BMW jest bardzo niezawodna, jedynym silnikiem na jaki sienarzeka jest TDS.

 

Najcześciej takie zdanie o Tds-ach mają Ci którzy wogóle takiego auta nie posiadali ja mam już kolejne bmw jest to właśnie TDS i jest rewelacyjny a to , że na rynku mamy 90%tds-ów wymęczonych przez głupich włascicieli to już jest inna para kaloszy.Jak trafi na dobry egzemplarz to napewno nie pożałuje tylko że seria 7 to dość cięzkie auto jak na ten silnik w e36 sprawdza sie rewelacyjnie

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że 90% innych slinikó robi takie same przebiegi jak TDS i jakoś nie ma z nimi problemów. Miałem TDSa i nigdy bym już go nie kupił, dbałem o niego bardzo, miał nową chłodnicę, nowy oryginalny termostat, nowa pompa, nowa wiskoza. I co?? I głowica pękła ni z tego ni z owego przy wieczornej jeździe na niskich obrotach jadąc 70-80km/h. uświadomcie sobie ludzie że ten silnik to porażka, też go chwaliłem jak nim jeździłem. Najlepiej okreslił ten silnik mój dostaca używanych cześci, "Ja lubię TDSy -rozbierać, bo wszystkie części schodzą od ręki a często każe klientom czekać na dawcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądrze kolego wymieniłeś tyle reczy, masz znajomego dostawce używanych części ,który uwielbia tds bo robi na nich biznes.Tylko kto kupuje używane częsci z starych samochodów bo napewno nie ja.

pozdr.

Edytowane przez bartsimson

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, pisząc w ten sposób, można wytłumaczyć, kazdy awaryny silnik i każde awaryjne auto, jestem ciekawy jak to jest że tylko TDS ma taka opinię a nie inną, ciekawe że nikt nie narzeka na M30, M50, M60, przecież każdy dba o silnik tak samo, bez względu na to czy to diesel czy benzyna, bo według tego co mówicie to 90% właścicieli TDSa powinno przyjąć zasadę "to jest TDS,wiec mam gdzieś naprawy i serwisowanie, bedę go zażynał" O żadnym benzynowym silniku BMW (no może oprócz M40) nikt nie powie nic złego, chyba się wszyscy musieli uwziać na tego TDSa, niedobrzy Ci właściciele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie miałem TDS też tak sądziłem ale pomimo tego zaryzykowałem i nie żałuje już dobre 1,5 roku.Wcześniej jeżdziłem samymi benzynami i sie śmiałem z tych , którzy TDS-em na dziwnych zlotach próbowali idiotycznego kręcenia sie w kólko i nagle pękały im uszczelki.Potem kupisz od takiego mądrego i taka jest rzeczywistość ,że TDS ma taką a nie inna opinie

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do osiagów to tylko TDS.Pozdrawiam

 

osiągi?to ten silnik ma coś takiego? 725tds manual-11,4sek do setki to jak dla mnie żadne osiągi(czyli automat będzie miał ciut mniej niż 13sek od 0 do 100).Nie zapominajmy że E38 waży ponad 1700kg

 

ale fakt że kolega miał e34 combi w TDS-ie i "dawał" jej do oporu.Nie patrzył czy rozgrzany czy nie :duh: non stop było do czerwonego(bączki,palenie gumy itd)i silnikowi nic nie było,chodziła do samego końca gdy pewnego razu ją "wydachował"

Edytowane przez Łukasz735

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz ja też byłem zadowolony dopóki mi to nie padło, pomimo świetnej opieki nad stanem silnika. Nawiązując do tego co napisałeś, że kręcą siew kółko i im siadają silniki, widzisz problem polega na tym że benzyna wytrzyma znacznie wiećej od tego TDSa, i trzeba się naprawdę postarać żeby zarżnąć benzynę w BMW, a TDSowi za to bardzo niewiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łukasz z wagą to nie znowu taki problem, bo e34 z TDSem waży 1600kg i jakoś jedzie, co nie zmienia faktu że jest to najsłabszy silnik w e38, a pali jak smok miasto 12l to norma, a takie spalanie mozna osiągnąć w 2,8l no może litr lub dwa wiecej, a ile tańsze naprawy i ile mniej awaryjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie tak.40zl/100km to znowu nie taka oszczędność.

E34 tds waży 1480kg(też osiągi mizerne 11sek,V-max 207km/h) a touring o 80kg więcej waży(11.6sek, v-max 202km/h)

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego masło_82 w wielu przypadkach jak najbardziej sie z Tobą zgadzam szanuje twoje odpowiedzi i kulturalne podejście do dyskusji.Kolega, który założył temat wyciągnie z tego jakieś wnioski.Na koniec dodam, że pomimo mojego zadowolenia z TDS jeśli mógłym sobie pozwolić to napewno kupiłbym sobie serie 7 w benzynie.Najlepiej 740 bo uwielbiam V8

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołoże swoje 5 groszy. Poprzednio miałem E39 właśnie w automacie i TDS-ie. Miałem ją ponad rok. Auto było przezemnie sprowadzone od niemca. Przejechane miało hmmm trudno powiedzieć. Na zegarze 220tys co jest parodią na auto z 98 roku produkcji (nie realne). Powiem tak auto było idealne. Jedyną rzeczą którą wymieniałem to wtrysk sterujący który pociekł. Autem jeżdziłem bardzo dynamicznie, ale tylko na rozgrzanym silniku. Paliwa nigdy nie lałem niewiadomego pochodzenia, zawsze verva. Wszystko zmieniane na czas filtry oleje. Do silnika nie dotykałem się prócz tego wtrysku. Z pompą nie było problemów nie wachała obrotami, odpalała na dotyk. Silnik suchutki aż miło. Turbo w stanie BDB. Ogólnie chwaliłem to auto i do dziś chwale. Nikt mi nie powie że TDS jest zły. Musi być zadbany przez poprzedniego właściciela i dbany bardzo skrupulatnie przez obecnego. Owszem 143KM to nie jest wyścigówka ale też i nie jest to muł na maksa. Sprzedałem ją w grudniu ubiegłego roku teraz uwaga bo auto poszło za 24000tys zł, gdzie można było kupić w tym czasie ten sam rok za np 18000 tys. Człowiek który kupił moją e39 poprostu przyjechał posłuchał pracy silnika popatrzył na stan i stwierdził że auto bierze. Dlaczego o tym piszę, przedewszystkim jak się kupuje auto to nie najtańsze na rynku z danego roku tylko lepiej przepłacić a kupić dobry egemplaż a nie jak często bywa sztrucla ogarniętego z grubsza do kupy. W e38 TDS moze być za małym silnikeim ale to tylko kwestja indywidualna każdego nowego właściciela jak nim ma zamiar jeżdzic. Obecnie kupiłem 3,5 benzynkę z dwóch powodów: 1 nie szukam oszczędnosci bo moje e38 jest jako drugie auto (wróg gazu) 2 właśnie przez opinie ludzi że TDS sie psuje sprzedałem byłą e39 choć kłopotów z nią nie miałem. Mozliwe ze dalej bym nie miał ale poprostu nadszedł czas na zmianę. 3 chciałem więcej dynamiki tym bardziej że e38 to już ciężkie auto dlatego benzyna V8. Teraz troszke żałuje że jednak 3,5 kupiłem a nie np 4,4. To tyle odemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie rozpisaliscie sie troszke i dzieki bardzo.moze troszke zle zadalem pytanie.otoz o silniku to ja troszke wiem,mam 525 tds w e34 kombi juz dwa lata i naprawde tak jak koledzy pisza jestem bardzo zadowolony z tego motoru.chodzilo mi o to jak on sobie daje rade w e38 w automacie.proste wypowiedzi ludzi ,ktorzy takie auto wlasnie maja.nie jest to napewno wyscigowka to wiem,gdybym chcial poszalec to bym sobie kupil benzynke.dzieki panowie za obecne wypowiedzi.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie rozpisaliscie sie troszke i dzieki bardzo.moze troszke zle zadalem pytanie.otoz o silniku to ja troszke wiem,mam 525 tds w e34 kombi juz dwa lata i naprawde tak jak koledzy pisza jestem bardzo zadowolony z tego motoru.chodzilo mi o to jak on sobie daje rade w e38 w automacie.proste wypowiedzi ludzi ,ktorzy takie auto wlasnie maja.nie jest to napewno wyscigowka to wiem,gdybym chcial poszalec to bym sobie kupil benzynke.dzieki panowie za obecne wypowiedzi.pozdrawiam.

 

bo to dobry motor posiadałem E34 TDSi byłem bardzo zadowolony prócz wymiany napinacza paska alternatora nic w silniku niedotykałem bardzo ładnie sie zbierała i wmiare rozsadne spalanie

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli upisz padlinę w TDS-ie to będziesz płakał bo będzie to skarbonka.Moje pierwsze BMW e34 2,5 TD 115 KM ,był bardzo udanym zakupem . Kupiłem go w 2000 roku i latałem 6 lat .Teraz porusza się nim mój padre i ma na budziku kole 500 tkm (plus minus :mrgreen: ) zrobiona ze 2 lata temu pompa ,turbina, wtryski ... I nadal odpala z pierwszego w zimę i lato ,nie ma kłopotów z nim ... poprostu większość Tadeuszy w polsce to zmęczone jednostki kręcone na potgę . Przeciez nikt nie kupował nowego Tadka i stawiał w garażu ,oglądając jak Mona Lisę .... Tym się nabijało kilometry .... :lol:

Jest wielu użytkowników na www.7er.pl którzy polecają ten silnik w e38 ...

o czymś to swiadczy.....

 

Polecam ten silniczek w 100% tylko zadbany i nie przegrzany :8) ....

 

 

Anatol....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.