Skocz do zawartości

Problem ze spalaniem w 330d automat, pomocy!!!


jelcyno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem E46 330d w automacie i niestety zauważyłem, że auto pali znacznie więcej niż jest to opisywane na forum...

 

1. Jazda tylko miasto, jak emeryt, komputer pokazuje ok 9l, rzeczywiste mierzone nie raz od 10 do nawet 14, za każdym razem inaczej a warunki porównywalne

2. Trasa 70% autostrada,(do 150 max) 30 % miasto, komputer pokazuje 6,9l do 7,1l a rzeczywiste od 8,8l w zwyż

 

To chyba za dużo i coś jest nie tak. We wtorek oddaje Ją do naprawy, ale wolałbym wiedzieć czego szukać, czy ktoś z was miał taki problem? Czy to spalanie jest ok? Z czego wynikają takie różnice pomiędzy BC a real? Dodam, że nawet nie ma co ustawiać tego współczynnika to korekcji obliczania spalania bo za każdmy razem jest inaczej...

 

Bardzo proszę o pilną pomoc!!!

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniales filtr powietrza, olej. Sprawdz cisnienie w oponach, jaka ich szerokosc itd. Moja 330d na trasie pali jakies 7,5 - 8 litra z predkosciami 120-140, miasto okolo 10. Inaczej nie bedzie palic. 330d troche wazy i trzeba karmic , zeby jezdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli masz blisko do pracy to auto się nie zdąży rozgrzać,

Jazda ciągle na zimnym = się spalanie nawet powyżej 14l i nie ma się co dziwić.

To jest 3.0 a nie 1.2 hdi

Proponuję jechać tylko w trasę nic miasta gwarantuję że do rezerwy od pełnego przejedziesz ok 800km

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320d na krotkich odcinkach (10 km) pali ok 8.5, jak sie rozhajcuje to ponizej 6 zejdzie na dlugiej trasie. Natomiast posiadajac 6 garnuszkow do napelnienia, to nie ma co oczekiwac spalania na poziomie 1,9tdi tylko dawac w rure, nie zalowac, rozkoszowac sie cudowna praca silnika i elastycznoscia, bo nie kazdy ma takie cudo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320d na krotkich odcinkach (10 km) pali ok 8.5, jak sie rozhajcuje to ponizej 6 zejdzie na dlugiej trasie. Natomiast posiadajac 6 garnuszkow do napelnienia, to nie ma co oczekiwac spalania na poziomie 1,9tdi tylko dawac w rure, nie zalowac, rozkoszowac sie cudowna praca silnika i elastycznoscia, bo nie kazdy ma takie cudo :D

Podpisuję się pod tym obiema rękami.

U mnie w 320d+ też na krótkich odcinkach łyknie 8-8,5 , więc od 330d nie oczekiwałbym przy tej samej jeździe, że zejdzie poniżej 10.

 

Zamieniłbym się, bo ciągnie mnie do 330d :wink:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

 

Dzięki wielkie. Tak czy owak we wtorek jedzie do mechanika, zobaczymy jakie będą efekty po wszystkich wymianach, czyszczeniach itp.

 

na pewno dam znać

 

Pozdr.

Zrób pełen serwis wraz z wymianą odmy, a potem napisz, czy spalanie się zmniejszyło.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,czy tak samo jest w 5-kach,ale w 3-kach po zmianie chipa komputer oszukuje na spalaniu tzn. pokazuje 7, a jest 9.Może masz zmienionego chipa, komputer przekłamuje , a przy ciężkawej nodze takie osiągi są jak najbardziej możliwe.Kolega ma ten silnik i nie może zejść poniżej 12 na mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolezka ma e46 coupe i jezdzi szybko i mow ze mu pali kolo 7 po miescie i 5 w trasie...... Chyba cos sciemnia co????

moj audik 2.5 tdi quattro (220 KM) pali kolo 9 w miescie tak dla poruwnania

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolezka ma e46 coupe i jezdzi szybko i mow ze mu pali kolo 7 po miescie i 5 w trasie...... Chyba cos sciemnia co????

 

Nawet moja 320d pali więcej a co dopiero 330 :mrgreen: Więc koleżka niech stonuje trochę wyobraźnie :mrgreen:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolezka ma e46 coupe i jezdzi szybko i mow ze mu pali kolo 7 po miescie i 5 w trasie...... Chyba cos sciemnia co????

 

Nawet moja 320d pali więcej a co dopiero 330 :mrgreen: Więc koleżka niech stonuje trochę wyobraźnie :mrgreen:

No wlasnie to samo sobie pomyslaem :)

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spoko spoko, wyobrźnia jest :). A więc jestem po przeglądzie, nie wiem co to oznacza ale podobno,że "wężyk podciśnienia sterowania turbiną był sparciały :)" + odma zapchana no i standardowo wymiana wszystkich filtró olejów itp.

Spalanie średnie 8.5-9.2 przy jeździe takiej jak ten silnik (próbowałem wolno ale się nie da :) )

 

Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę mniej pali niż mój :)

 

Jeśli komputer przeklamuje to nie można przjść nad tym do porządku dziennego tylko skalibrować, aby nie klamał.

 

 

Ciekawe czemu zegary przekłamują skoro nikt poza fabryką w nich nie grzebie, podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.