Skocz do zawartości

320ci czy 323ci co kupic?


Wasyl.w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zastanawiam sie nad kupnem cupe E-46 i niewiem czy 2,2l czy 2,5l boje sie troche spalania. Szukam auta z malym przebiegiem 02,03.rok na co przy zakupie zwracac uwage? Ogolnie co myslicie o tych motorach niema z nimi wiekszych problemow?

Z gory dzieki!!!!!

Edytowane przez Wasyl.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie pytasz o cos zupelnie innego???

wez 2,5. ja teraz bym wybral 3,0 o niewiele wieksze ma spalanie od 2,5

jak bedziesz dbal to nic silnikowi nie bedzie gorzej z dolegliwosciami jakie te samochody maja,ogolnie to moze nic strasznego ale trudno dojsc co jest czego przyczyna

nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 litra będzie lepsze - więcej mocy a spalanie takie samo :)

przy zakupie to oczywiście na kompa podjedź, sprawdź czy coś nie cieknie z silnika, skrzyni, z tylnego mostu, warto posłuchać vanos czy nie terkocze

benzynowe o tyle pewniejsze przy zakupie,że przy ewentualnej naprawie po zakupie nie wpuścisz się w jakieś wysokie koszta jak w przypadku diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile w warunkach w jakich się poruszasz pali Twój tds i dodaj sobie ze 3 litry(zupełny strzał) do spalania miejskiego i trochę mniej do tego w trasie to będziesz mniej więcej wiedział. Bo trudno powiedzieć ile komu pali R6, ponieważ jedni piszą 14-15 a inni uparcie trzymają się wersji, że nigdy nie widzieli wyników powyżej 10litrów. Ja mieszkam w dużym mieście, w którym często są korki i u mnie średnie spalanie w wysokości 14 litrów poruszając się w godzinach szczytu to normalka i niżej nie zejdę, ale np. dzisiaj w nocy jadąc cały czas prostą drogą na obrzeża Wrocławia przez 15km średnie spalanie wyszło mi 7.5l, a jechałem cały czas z prędkością 90-100 chyba z jednym tylko zatrzymaniem się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2l ile to pali tak szczerze przy normalnej jezdzie?

Samego miasta ci nie podam - bo nie jeżdzę 100% miasto, ale:

1. trasa - 7,3-7,5L/100km - bez "mulenia" ale też bez "rajdowania"

2. mieszany - 10,5-10,8L/100km - mieszany 50/50

 

Podejrzewam, że w samym mieście przy duzych korkach realne spalanie wynosi około 12,5-13L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja sie troche podepne pod temat i zapytam czy wie ktos moze czy jest jakas roznica w osiagach itd miedzy 320 ale 2,2 majaca 170 km a 323 majaca rowniez 170 km ???"

 

Witam ! Różnica to typ silnika ;-).

323 - M52TU

320Ci - M54

 

To co podałeś to nie jest różnica w osiągach.

 

320i moc 125kW przy 6100obr/min 210Nm przy 3500obr/min

323i moc 125kW przy 5500obr/min 245Nm przy 3500 obr/min

 

Wychodzi że 323i będzie "zdeczka" lepiej przyspieszało i będzie "ciut" elastyczniejsze.

 

320i 0-100 - 8,2s

323i 0-100 - 8,0s

 

 

Róznica jest także w pojemnosciach - 320 - ma 2171cm 3

323 - ma 2494cm 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.