Skocz do zawartości

PROBLEM Z NAWIEWEM


probes

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Kolejny problem :mrgreen:

Wiem, że na temat jeża było duuuzo pisane ale pomóżcie mi zdiagnozować czy to on.

Problemów z dmuchawą nie mam ( obroty jak chce tak ustawiam, wieje ok) problem w tym, że czesto od strony pasażera (czy to nawiew szyby czy nóg) zamiast lecieć ciepłe powietrze leci zimne. Po jakimś czasie znowu leci ciepłe i tak w koło ( z tyłu tak samo). :doh:

Jeż odpowiedzialny jest za wentylator, wiec co to może być???

Prosze o szybką pomoc, mam pilny wyjazd do Austrii z pasażerem i nie chce żeby mi zamarzł po drodze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

witam :cool2:

tak to wyglada, część nr 1:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img26.imageshack.us/img26/8587/mtuyndbfca.png

U mnie jest na lewej podłuznicy od strony silnika

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się troche do tematu. Mam dwa problemy. Pierwszy: strasznie mi charczy wiatrak w środkowym nawiewie. Zaraz po zapaleniu auta charczy, skrzeczy tak jakby się rozpędzał, a pózniej wszystko wraca do normy. Czy to już oznaka że trzeba by było zmienić wiatrak od klimatroniku? Drugi: Nie leci mi ciepłe powietrze z nawiewu tył-środek. Napoczątku myślałem że to wina kratki bo była połamana, po wimianie nic się nie zmieniło. jakieś pomysły?
Aż nastał czas zmian, czas walki, Czas Pogardy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworki, jak leci zimne to stuknij w nie kluczem czy czymś podobnym, jak zacznie grzać to znaczy że się zacinają, trzeba wyjąć rozebrać i wyczyścić powinno pomóc, nie wiem jak jest w e39, ale w e36 328 trzeba się nieźle nakombinować żeby wyjąć to ustrojstwo bez rozbierania połowy samochodu

 

co do nawiewu z tyłu masz wersje z regulacją ciepłe zimne, czy tylko jedno pokrętło?? jeśli jedno to tylko zimne tam będzie leciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik powiedział, to samo że co najwyżej psiknie czymś. Bo nie ma co rozbierać całego auta aby sprawdzić co i jak. Zaworki Sprawdze. Mam dwa pokrętła.
Aż nastał czas zmian, czas walki, Czas Pogardy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Na hałasującą dmuchawę w E39 to faktycznie są dwie drogi, jedna demontaż deski rozdzielczej aby się do niej dostać i profesjonalnie naprawić/wymienić lub metoda aplikowania środków smarnych/penetrujących bez uciążliwego demontażu. Ja spróbowałem tej drugiej metody, podałem specyfiki i pomogło - przynajmniej od roku jest cisza.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.