Skocz do zawartości

uszczelka pod głowica?


pinki020

Rekomendowane odpowiedzi

witam pytanko mam silnik m43 w okół głowicy nie widac sladu wycieku autko hodzi równo i cicho. a mimo to mam budyn w oleju. auto niedawno kupilem odkreciłem korek hłodnicy a tam troche ponizej połowy zbiorniczka. wiem ze przy gazie w zimie olej moze nachodzic osadem, a jest go niewiele. jak sie upewnic domowymi sposobami czy to nie uszczelka, i ile mniejwiecej mozna tak jezdzic jesli faktycznie to ta awaria?? jak bardzo moze to szkodzic silnikowi. ile płynu moze mi ubywac przy walnietej uszczelce??
pinki020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ciśnienie na cylindrach a płynu ubywać może bardzo mało jak i bardzo dużo to zależy od stopnia uszkodzenia uszczelki może jeszcze oczywiście być głowica pęknięta sprawdź visko i termostat i lepiej zrób to jak najszybciej żeby nie skończyło się czymś poważniejszym :nienie:
przedni napęd jest dla dziewczyn...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też czasami pokazuje się ten osad ale to tylko wtedy jak jezdze do pracy czyli 3km :P Jeśli nie zmieniałeś oleju po zakupie auta to zrób to i zobacz wtedy czy np. po przejechaniu 100km i zostawieniu auta na noc znowu będziesz mieć osad na korku. Jeśli jest go naprawde niewiele to nie masz co się martwić. Miałem taką samą sytuacje w poprzednim silniku 1,8i i obecnie w 1,8is jest dokladnie tak samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie, dodam ze sprawa wyglada tak, ja tluke dluzsze trasy i np dzis zniknol osad poprzednia (wlascicielka) jezdzila na bardzo krudkich odcinkach. martwi mnie tylko to ze nie bylo prawie wogóle plynu w zbiorniczku. wczesniejsi wlasciciele byli zieloni w temacie bmw wiec równie dobrze mogli ja zapowietrzyc jak i nie zalac nagrzewnicy. auto sie nie grzeje nie dymi na bialo pali jak zloto. tylko ze na samej górze badnetu a w zasadzie juz na raczce byly dwie kropelki wody. zastanawiam sie czy to mogla odparowac wilgoc z silnika?? co o tym myslicie?? to nie pierwsza moja beja ale takich problemów niemialem po przegrzaniu walła uszczelka ale skonczyło sie tylko na wycieku oleju na blok tu mam całkiem inne obiawy!!! po jakim czasie i ile plynu moze uciec przy walnietej uszczelce?? jakiej wielkosci sa bombelki powietrza w zbiorniczku?? ciecz bardzo buzuje?? dzieki pozdro.
pinki020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.