Skocz do zawartości

(320d 2000r) Zmiana klimy manualnej na climatronik


kedas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!

chciałbym sie dowiedziec czy jest techniczna możliwość zmiany klimy manualnej na clikatronik?? Czy możne wymaga to większej ingerencji w auto niż przepięcie kostek??

Z góry dziękuje za odp.

Pozdrawiam

Michał

BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy, jak (nie)działa nasza wyszukiwarka, więc zamiast pisać, że poszukaj bo było, napisze Ci to:

 

zmiana jest jak najbardziej możliwa. Trzeba zdjąć kierownicę, potem kokpit i dostać się do nagrzewnicy. Wymieniamy ją (wersja z klimą jest niestety inna), wymieniamy też panel sterowania, dokładamy mechanizmy sterowania nawiewów, wiązkę elektryczną oraz czujnik temperatury, jeśli go brak.

Ogólnie jest to dość poważna i niezbyt tania operacja. Największy problem wg mnie to dobrać komplet części tak, żeby potem nie biegać za każdą śrubką podczas gdy auto stoi rozgrzebane. Tak się dzieje bardzo często jak się kupuje tzw. kompletną klimę z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie, wydaje mi sie, ze piszesz przebieg operacji jak gdybym w ogole nie mial klimy. Klimatyzacja u mnie jest tylko ze manualna z "obrotową regulacja temp. i nawiewu" a mi chodzi o zmiane panelu na elektroniczne nastawienie temp i nawiewu :D z tego co wiem sam panel posiada czujnik temperatury.
BMW - bedzie sie działo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe wieści, napisałem Ci dokładnie odpowiedź na zadane pytanie. Gdybyś wogóle nie miał klimy, to dochodzi jeszcze chłodnica, kondensator, wiatrak, osuszacz, zawór wody itd.

Niestety klima ręczna i automat różnią się diametralnie. Stąd m. in. różnica w cenie przy zamawianiu nowego auta. Gdyby zmiana miała polegać na wymianie sterowania za 200 zł, to każdy by zamawiał auto w salonie z ręczną i podmieniał panel. I 3000zł w suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie, wydaje mi sie, ze piszesz przebieg operacji jak gdybym w ogole nie mial klimy. Klimatyzacja u mnie jest tylko ze manualna z "obrotową regulacja temp. i nawiewu" a mi chodzi o zmiane panelu na elektroniczne nastawienie temp i nawiewu :D z tego co wiem sam panel posiada czujnik temperatury.

 

Niestety kolega dobrze ci odpisał. Musisz zmienić nie tylko panel ale takrze całą nagrzewnicę i układ elektryczny nagrzewnicy ( sterowanie panela, sterowanie silniczkami od nawiewów etc).

Wg mnie jest to mało opłacalne - chyba, że masz już części i sporo czasu na przeróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz juz klimatyzacje, tyle ze manualna (option SA530A), to nie musisz wymieniac calej nagrzewnicy bo jest taka sama jak w klimie automatycznej. Zobacz sobie w ETC'e co ci jest dokladnie potrzebne. Ale przygotuj sie na spore wydatki bo w aso za taki 'upgradowy' zestaw zaspiewaja ~1000 plus pewnie drugie tyle za sam panel, ktorego brak w zestawie. Chyba ze skompletujesz uzywki...

 

http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47/ECE/L/N/2000/04/mg-64/ill-64_1166/

http://bmwfans.info/part-64500029507/

 

I nie wierz we wszystko co przeczytasz na forum :twisted: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w innej sprawie dzwoniłem do Smorawińskiego i podpytałem też o klimę. Wg serwisanta nagrzewnica zostaje ta sama. Koszt zestawu części z pierwszego linku to 999zł, plus panel i jakaś drobnica.

 

Dla pewności zerknąłem też na syndikat.de Rzeczywiście, w e46 nagrzewnica zostaje. Ja miałem info o e36. Przyznaję się do pomyłki. Ci co się tam bawili z podmiankę twierdzą, że na upartego zatrybi nawet sam panel, będzie brakowało poszczególnych funkcji, bo nie wszystko da się przestawić za pomocą przycisków (trzeba włożyć z powrotem panel od manuala, ustawic np. nadmuch na szybę, potem można znowu montować automat itd.)

Dla znających niemiecki:

http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndikatforum/topic.asp?TOPIC_ID=67564&SearchTerms=Klimaautomatik

 

Jest też stronka, na której cała operacja jest pokazana ale teraz nie trybi. http://www.becha.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że działa nawiew na szybę, na środek i na nogi. Chodzi mi, że działają wszyskie trzy ustawienia. A nie np. tylko dwa nich. Bo piszesz, że wszystko działa. A to by znaczyło, że jesteś pionierem i odkryłeś coś, czego nie dał rady zrobić nikt, kto podmieniał panel. I trzeba wykumać, gdzie jest kruczek, bo widzę, że się wszyscy mylimy i można podmieniać bez wielkich ingerencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tez bardzo ciekawi, z tego co rozumiem to po zmianie panela wszystko dziala poza tym gdzie ma leciec powietrze tz. leci caly czas na nogi szybe i do srodka ale nie idzie wybierac odpowiednio osobno tych funkcji tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie wszystko (chyba też przestanę wierzyć w to, co na forum piszą :wink: ), a właściwie potwierdzasz to, co wyczytałem na syndykacie. Jak Ci to wystarcza, to właśnie zapodałeś sobie klimę automatyczną. Ja na ten przykład rzadko używam nawiewu na nogi.

 

Dla mnie jednak odpada, należę do tych (i wbrew pozorom nie jest nas tu tak mało), którym wszystko musi działać jak należy, nawet jak nieużywane. Szkoda, bo już się cieszyłem, że jednak trybi całość, po Twoim poście wyżej. W sumie gdyby tak było, to taki zestaw za tysiaka z ASO nie miałby sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to juz mnie wiecej wiem wszystko juz czekam na panelik ale mam jeszcze pytanko aktulanie jak ktos mam panel z pokretłami to w jaki sposob jest otwierana klapka np zeby wialo na szybe za pomaca ciegna jakiegos czy sa tam silniczki elektryczne i jest podawany jakis sygnal??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.