Skocz do zawartości

ABS/ASC.......... o co chodzi???? ;/


rady85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem wygląda tak:

Po dłuższym postoju (3-4h), wszystko jest ok, problemy zaczynaja sie po przejechaniu ok 8-10 km. Wtedy zapalaja sie kontrolki ABS/ASC. -systemy nie działaja. Zgaszenie silnika, i odpalenie na nowo pomaga tylko na "chwile" jakies 500m. i znowu kontrolki sie zapalaja. Gdy auto znowu postoi ze 3-4 h mozna nim bez problemu przejechac 8-10km. i tak w kółko. wczesniej miałem problemu z czujnikami, wymieniłem dwa tylne. miałem spokoj ok miesiaca. Pojechałem wczoraj do elektryka, podpiol komputer i wyskoczył błąd 64 "ciągła transerencja" (czy jakos tak). Mierzył predkość kół, i wszystkie pokazuja tak samo. nie wyskakuje zaden inny bład- czy ktos ma pomysl? Dodam ze auto jest z 1996 roku 525tds.

za wszystkie wskazowki z gory dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może pora sprawdzić czujniki z przodu
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jezeli po podłączeniu pod komputer, nie wysakauja błedy czujników przednich..... i jezeli mechanik sprawdza wskazania czujników i wszystkie sa takie same, to w jaki sposób maja byc uszkodzone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w czasie podpinania było juz z błędami, i w czasie jazdy z kompem błąd wyskakiwał... jak mam dojśc który czujnik , jeżeli komputer pokazuje ze wszystkie są sprawne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem wygląda tak:

Po dłuższym postoju (3-4h), wszystko jest ok, problemy zaczynaja sie po przejechaniu ok 8-10 km. Wtedy zapalaja sie kontrolki ABS/ASC. -systemy nie działaja. Zgaszenie silnika, i odpalenie na nowo pomaga tylko na "chwile" jakies 500m. i znowu kontrolki sie zapalaja. Gdy auto znowu postoi ze 3-4 h mozna nim bez problemu przejechac 8-10km. i tak w kółko. wczesniej miałem problemu z czujnikami, wymieniłem dwa tylne. miałem spokoj ok miesiaca. Pojechałem wczoraj do elektryka, podpiol komputer i wyskoczył błąd 64 "ciągła transerencja" (czy jakos tak). Mierzył predkość kół, i wszystkie pokazuja tak samo. nie wyskakuje zaden inny bład- czy ktos ma pomysl? Dodam ze auto jest z 1996 roku 525tds.

za wszystkie wskazowki z gory dziekuje:)

powtorze ktorys raz na 99%brudne sensory a komp pokazuje blad jak do wymiany mialem kilka razy ten sam problem i identyczne objawy,myl mi gosc w takim hobby warsztacie pracuja tam fanatycy bmk nawet autoryzacje z bmw na service dostali i wlasnie jeden z nich mowil ze z abs w bmw najczesciej brud jest powodem bo psuja sie b.b.rzadko wiem ze mozna wymienic i czesto tak mechanik robi,ale to cpo opisujesz pasuje jak nic na czyszczenie,niewiem w ktorym miejscu sie to czysci niepatrzylem uwaznie czyscil czyms na bazie spiru pewnie jakis popularny srodek do czyszczenia po tamtym zxabiegu jezdzilem az do spzedazy bez problemow w e 34 bylo podobnie z tym ze tam niemialem asc i tylko abs wyswietlalo sprobuj koszt niewielki albo zaden jak sie wie w ktorym miejscu umyc no i ten mechanik myl wszystkie cztery sensory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tej strony jacek z wrocka.Kilka dni temu zapaliła się kontrolka abs/asc i do dzis świeci.Po wymontowani przednich czujników i sprawdzeni wynika że nie mają oporu.Czy to możliwe aby dwa naraz sie popsuły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Czy to chodzi o Czujniki?
chyba tak,czlowiek ktory to robil nazywal sensor pewnie chodzi o czujnik ale niewiem co sie czysci w tym czujniku pewnie element ktory bezposrednio styka sie z tarcza tzn jest najblizej musi tam byc rodzaj sensora ktory zbiera informacje mysle ze zachodzi jakim szlamem trudnym do usuniecia bez jakiegos mocniejszego specyfiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tyle sa wsadzone czujniki NOWE...z przodu sa stare, ale nie ma mowy o wyciagnieciu ich i wyczyszczeniu- lata robia swoje, proba wyciagniecia zakończy sie ich uszkodzeniem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołącze sie do dyskusji. Mnie sie ostatnio w wilgotną pogodę zapaliło tez ABS i ASC, ale ponieważ oddałem samochod do ASO przy okazji innej roboty zapytałem o ten problem z ABSem i ASC. Generalnie gośc mówi że w E39 są problemy największe z czujnikami lewy tył, hmm nie wiem czemu akurat te, ale mi także predkościomierz nie działał i ekonomizer i gosc odrazu powiedzał ze to lewy tył (bo odpowiada za wsakazania prędkości), i najprawdopodobniej trzeba wtyk wyczyścić i tyle. Więc wnioskuje ze jezeli masz wskazania predkosciomerza to napewno nie jest to lewy tył. Pozostają tylko trzy pozostałe.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lata robia swoje, proba wyciagniecia zakończy sie ich uszkodzeniem:)
dokładnie tak będzie ale to bolączka nie tylko BMW w większości aut czujniki po takim czasie ulegną zniszczeniu przy próbie demontażu. Ja temat przerabiałem w zeszłym tyg. Wcześniej zaopatrzyłem się w używany ori czujnik, podmianka i lata jak ta lala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany tyle razy!!!!!!!!! Wystrczyło wpisac abs w szukajke :)

 

Sa 2 opcje czujnik lub sterownik. W autach do połowy 98r czyli ze starym systemem ABS ( szare wtyczki w czujnikach) wiekszosc awari to czujniki. natomiast od 98r to 50% czujniki a drugie 50 % to sterowniki. Najlepiej byłoby przejechac sie z lapkiem i obczaic czy przypadkiem którys czujnik nie wariuje przy wiekszych predkosciach. Bo na postoju moze byc dobrze kasujesz bąłd i lecisz w pewnym momencie jeden czujnik podaje złą predkosc i jest błąd :( zapala sie ABS I ASC

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.