Skocz do zawartości

inpa a vista instalacja


margmi

Rekomendowane odpowiedzi

:mad2:

Po co otwierasz nowy wątek jak istnieje już wątek o INPIE ?

I tak zostaniesz (zostałeś) odesłany do tego wątku.

Pozdrawiam

:cry2:

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety, podczas odpalania Programminstallation/setup.exe z pakietu Inpy (INPA 5.0.1 + EDIABAS 6.4.7) ściągniętego z rapidshare pod Vistą Home Premium nie daje się zainstalować. Pisze o XP i NT 4.0. Na XP Proffessional rzeczywiście działa.

Nie pomogło ustawienie zmiennej Serial w obu konfiguracjach w rejestrze, ani odpalanie w trybie zgodności z XP czy NT 4.0.

 

Co robić?

 

Jaka wersja INPY działa z Vistą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z opcją "uruchom jako administrator" w menu kontekstowym ?

 

Tak, właśnie spróbowałem tą opcję z głównego menu kontekstowego. Nadal nie działa.

 

A w zakładce właściwości "Zgodność" mam ustawione XP Proff. ale checkbox "Uruchom ten program jako administrator" nie da się zaznaczyć i jest wyszarzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam! Zainstalowałem!

 

- włączyłem opcję "kontrola konta uzytkownika"

- zaznaczyłem checkbox "uruchom jako administrator"

- zaistalowałem aplikację "Advanced Run" (do znalezienia googlem)

- prawy klawisz na setup.exe -> advanced run. Zaznaczone konto administratora (bieżące)

 

Wszystko się zainstalowało. Między poszczególnymi krokami - restart systemu. INPA działa pod Vista Home Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz opisanych problemów miałeś jakieś inne? Jaką wersję inpy zainstalowałeś ? Mam jakiś dziwny plik*.rng, którego nie mogę otworzyć demonem , a nero mi się wywala pod vistą.

 

Oprócz inpy i sterowników usb i tego programiku do instalacji, były potrzebne jakieś inne cuda ?

Jak masz jakiś link do dobej inpy to poproszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INPA 5.0.1 oraz EDIABAS 6.4.7

 

http://rapidshare.com/files/161948432/INPA.part1.rar

http://rapidshare.com/files/161948435/INPA.part2.rar

http://rapidshare.com/files/161951434/INPA.part3.rar

 

W skrócie (dla interfejsu z Allegro, dla auta z okrągłym łączem, po OBD czyli w praktyce od ok, 1995r do 2007. Podobno dopiero starsze wymagają ADS):

- opalasz programminstallation/setup.exe (w sposób który podałem wyżej)

- wybierasz wszystko oprócz EDIC-driver

- STD:OBD

- Com1 (lub Com2) oraz checkbox USB to serial

- gdy pisze, że nie znalazł katalogu z instalacją na C:, wybierasz Skip - 4 razy

- RESTART

- Odpalasz \Referenz\INSTALL\Instprog.exe

- wybierasz BMW Group Rectification Programs UK

- wybierasz INPA 5.0.1 oraz EDIABAS 6.4.7 - UPDATE, NCS Expert - Complete

i jazda. Voila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś z was link do INPA, w której wszystko jest po angielsku?? Bo u mnie w INPA mam diagnoze silnika po niemiecku reszta ok.

 

Angielski wybierasz podczas instalacji.

 

A odnośnie instalacji, ja jeszcze zmieniłem wpisy w rejestrze odnośnie Serial. Ale nie wiem, czy to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://images36.fotosik.pl/50/6df8e4e3f7b89750.jpg

 

U mnie inpa startuje bez problemu, ale dalej mam ten initialization error po wyborze konkretnego modułu do diagnozowania.

 

Sterownik do przewodu OBD-COM zainstalował się bez problemu, port widzę na liście urządzeń. Zmieniłem mu nazwę na COM1 ,bo było COM15.

 

Powiedzcie czy przewody różnią się między sobą ? Czy przewód powinien być inny do E87 i do E46 ?

Ten, który mam kumpel używa w swojej serii 1 (E87) 120d - tylko że ma Inpe na Windowsie XP, a nie tak jak jak na Viście :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Czy na viste jest potrzebna jakas specjalna wersja inpy? zainstalowalem inpe 4.4.7 i jak probuje ja odpalic z c/ediabas/hardware/obdsetup to wyskakuej wiersz polecenia i na gorze napisane windows xp a pod spodem jakies bledy...
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.